بهترین مشاور و روانشناس کودک در شمال تهران

0 89

دپارتمان تخصصی روانشناسی کودکان ذهن آرا با به کار گیری بهترین روانشناس های کودک و نوجوان و بهره گیری از جدید ترین متد های ارزیابی، به تشخیص اختلالات روحی و روانی در کودکان و نوجوانان می پردازد. بنا به گزارش سازمان بهداشت جهانی، حدود 10 الی 20 درصد کودکان و نوجوانان در سراسر جهان به نوعی با اختلالات روانی مواجه هستند که اگر به درستی توسط روانشناس کودک درمان نشوند می تواند پیشرفت کرده و زندگی کودک را مختل کند.

اختلالات روانی در هر سنی مشکل پیچیده و دشواری به حساب می آید اما در کودکان با توجه به آگاهی کمتر آن ها نسبت به اطرافشان، نیاز کودک به مراجعه به روانشناس کودک بسیار بیشتر است زیرا ذهن و بدن آن ها توانایی مقابله با این مشکلات روحی و روانی را ندارد.

دپارتمان کودک مرکز روانشناسی ذهن آرا با جمع آوری تیمی از بهترین روانشناس های کودک در تهران، توانسته است به یکی از بهترین و پیشرفته ترین مراکز مشاوره و روانشناسی کودک در تهران و شمال تهران تبدیل شود.


چند روانشناس کودک مرکز روانشناسی ذهن آرا

دکتر نفیسه مطلق
روانشناس کودک
دکتر مژگان سلطانی
روانشناس کودک
دکتر سمانه غفوری
روانشناس کودک

تماس با ذهن آرا

خدمات بخش کودک مرکز روانشناسی ذهن آرا

ارزیابی و تشخیص اختلالات کودک

در بخش ارزیابی و تشخیص، روانشناس کودک، مشاور و روانسنج با بهره گیری از بهترین متدهای تشخیصی در زمینه ی کودک، از قبیل بازی درمانی، تست های تشخیصی کودکان، تفسیر نقاشی و … اقدام به تشخیص اختلالات روانی و روحی در کودک نموده و پس از ارزیابی دقیق، کودک به بخش درمانی مربوطه ارجاع داده می شود.

کلینیک روانشناسیروان درمانی کودک

مرکز مشاوره روانشناسی کودک کلینیک روانشناسی ذهن آرا در زمینه های مختلف روان درمانی مشغول به فعالیت و خدمت رسانی به کودکان و نوجوانان است. روان درمانی کودک، کاری بسیار تخصصی و پویا می باشد که در آن روانشناس کودک با تکنیک های خاص اقدام به درمان بدرفتاری ها و اختلالات روانی، تغییر یا متوقف کردن علائم بیماری های روانی و حتی تغییر بخش های منفی شخصیت کودک در مسیر بهبود ویژگی های فردی و اجتماعی می نماید.

بهترین روانشناس های کودک که سال ها در این حوزه فعالیت داشته اند معتقدند که مشاوره با کودکان و درمان کودک فعالیتی بسیار پیچیده و حرفه ای می باشد به شکلی که شخصیت روانشناس و خصوصیات فردی مشاور هم می تواند بر روابط کودک و درمانگر و متعاقبا بر نتیجه ی جلسه ی روانشناسی کودک تاثیر گذار باشد.

روانشناس کودکگفتار درمانی و حل مشکلات گفتاری کودک

گفتار درمانی

مرکز مشاوره روانشناسی کودک دهن آرا، در حوزه­ گفتار درمانی نیز به ارائه ی خدمات ویژه به کودکان می پردازد. مشکلات گفتاری ای که کودکان به آن ها دچار هستند می تواند بسیار گسترده و متفاوت باشد. برخی از کودکان می توانند صحبت کنند اما نمی توانند کلمات و جملات را به صورت روان ادا کنند. برخی دیر شروع به صحبت کردن می کنند. برخی از کودکان با وجود یاد گرفتن کلمات در ساختن جملات مشکل دارند. همه ی این مشکلات می توانند به عنوان سدی بزرگ در برابر کودک قرار گیرند و مانع برقراری ارتباط او با جهان پیرامون شوند. که این قضیه می تواند اعتماد به نفس کودک را نیز کاهش دهد.

حل مشکلات گفتاری با روانشناس کودک کلینیک روانشناسی ذهن آرا

در گفتار درمانی کودکان، همه ی این مشکلات و دیگر مشکلات گفتاری مشابه قابل درمان هستند. همچنین به دلیل تخصصی بودن این کار، والدین به تنهایی و بدون گفتاردرمانگر نمی توانند آموزش های لازم را به کودکان ارائه دهند و حتی در مواردی منجر به مشکلات اضافه تری هم خواهد شد. روانشناس و گفتار درمانگر علاوه بر درمان کودک، نقش هدایت گر والدین را نیز انجام می دهند و همکاری کودک، روانشناس و والدین باعث می شود بهترین نتیجه برای درمان کودک حاصل شود.

دپارتمان تشخیص و درمان اختلالات کودک و نوجواناستعدادیابی کودک و مشاوره تحصیلی در شمال تهران

برنامه ریزی و مشاوره تحصیلی در زندگی کودک امری مهم و حیاتی محسوب می شود که با پیشرفت تحصیلی کودکان ارتباط مستقیم دارد. این اهمیت با بالاتر رفتن سن و مقاطع تحصیلی کودک بیشتر نیز خواهد شد. برای اینکه کودک در دبیرستان بتواند انتخاب درستی انجام دهد و نتیجه ی بهتری از انتخاب های درسی و کنکور داشته باشد نیاز است که از مقاطع پایین تر مثل راهنمایی برای مشاوره تحصیلی کودک برنامه ریزی شود. این کار می تواند ضمن ایجاد اعتماد به نفس در کودک و نوجوان، زمینه ساز حضور آن ها در رشته ی مورد علاقه شان در دانشگاه هم شود.

کلینیک روانشناسی کودکانجلسات فرزندپروری مرکز روانشناسی کودک ذهن آرا

دپارتمان تخصصی روانشناسی کودک در کلینیک روانشناسی ذهن آرا، در تهران و شمال تهران، با برگزار کردن جلسات فرزند پروری برای والدین، به آن ها در پیمودن هرچه بهتر این مسیر کمک می کند. فرزند پروری شیوه های متعددی دارد که روی تربیت فرزندان تاثیر به سزایی دارد. شیوه ی فرزندپروری هر فرد بیانگر نگرش هایی است که او نسبت به فرزند خود دارد و همچنین شامل معیار ها و ضوابطی است که برای کودک خود تعیین می کند. اما فرزندپروری معیارهای فرهنگی، نژادی و اقتصادی مرتبط با جامعه نیز دارد که می تواند بسته به شرایط جامعه تغییر کند. گاهی تداخل معیارهای فرهنگی و … با معیارهای شخصی والدین می تواند باعث ایجاد مشکلات در رابطه ی کودک و والدین شود که این مشکلات می تواند حتی وارد چرخه ی معیوب ارتباطی شود و رفتارهای خشمگینانه ی والد، باعث تشدید لجبازی و نافرمانی کودک شود. در چنین مواردی آموزش و تغییر سبک فرزندپروری می تواند راهگشای خروج از این بحران باشد.

سلامت روحی و روانی کودک یکی از جنبه های مهم و اصلی در برنامه ریزی های کشورهای پیشرفته است. در چندسال اخیر در کشور خودمان نیز توجه به سلامت روحی کودکان بیشتر شده است و مراجعه ی خانواده ها به روانشناس کودک و مشاور کودک افزایش قابل توجهی داشته است که نشان دهنده ی رشد فرهنگی در زمینه ی تربیت کودک در ایران می باشد. پس درصورتی که یکی از نشانه های مشکلات روحی کودکان مثل مشکلات خواب، ضعف تحصیلی، ترس شدید، مشکلات یادگیری، پرخاشگری و بیش فعالی را در کودک خود مشاهده کردید، بی تفاوت نباشید و حتما با یک روانشناس کودک تماس بگیرید.

تماس با ذهن آرا

 مقالات مرتبط
Call Now Button