مشاوره خیانت

0
0
137
کلینیک روانشناسی ذهن آرا

مشاوره خیانت به موضوعاتی از قبیل خیانت های زناشویی می پردازد که بر اساس آنها زوج ها درگیر روابطی می شوند که در آنها احساس عدم اطمینان دارند، به یکدیگر شک می کنند و در پی آن از زندگی خود ناراضی می شوند.

تعریف خیانت در مشاوره خیانت

خیانت یک مقوله اخلاقی است که هر کسی نسبت به اخلاقیات خود و دست آوردهای خانوادگی و نیز آنچه که به او در مورد خیانت نکردن آموخته اند عمل می کند؛ در غیر اینصورت هیچ قانونی و هیچ فردی نمی تواند شخصی را از خیانت کردن باز بدارد. افرادی که در زندگی زناشویی خود خیانت می کنند، شاید هرگز به این نکته فکر نمی کنند که طبق قانونی غیر از عهد و پیمانشان عمل می کنند و عمل کردن به این شکل در یک رابطه زناشویی می تواند یک خانواده را دیر یا زود از پا در آورد.

مشاوره خیانت

پنهانکاری

افرادی که احساس می کنند همیشه می توانند در پنهانکاری و دریغ، هدف های خود را پیش برند، قطعا می توانند حدس زنند روزی این اتفاق ناخوشایند برایشان خواهد افتاد اما از آنجایی برخی قوانین برای خیانت کردن و یا خیانت نکردن مردان کامل نیست، به همین نسبت میزان خیانت مردان رو به افزایش است.

پیش از این گفتیم که اگر فردی مایل به انجام خیانت باشد، هیچ بازدارنده ایی نمی تواند او را کنترل کند اما قانون یک اهرم فشار است و هر چقدر قوانین در این موارد سختگیرانه تر عمل کنند، می توان به میزانی از حجم این موضوع کم کرد.

خیانت دقیقا از زمانی که فردی در یک رابطه ایی که در آن متعهد شده است به کسی به غیر از همسر خود نیندیشد و یا کنار کسی به غیر از او نباشد و غیر از این عمل کند، شروع می شود. افرادی که در زندگی خود مشغول به روابطی غیر از روابط زناشویی خود می شوند، به راحتی در حال خیانت هستند و واضحا می توانیم بیان کنیم خیانت یک مقوله شخصی است و بار مسئولیت این اشتباه به گردن خود فردی است که در حال خیانت است و به هیچ دلیلی نمی تواند همسر و یا اطرافیانش را مقصر بداند.

شهامت گفتن حقیقت

واضح است اگر فردی شهامت گفتن حقیقت را داشته باشد، بهتر از انجام روابط مثلثی و پر حاشیه و خیانت گونه است. اگر همسرمان ما را شاد نمی کند، اگر از نظر اقتصادی تحت فشار هستیم، اگر در خانه در اکثر مواقع تنها هستیم و یا اگر نمی توانیم ارتباط دو نفره مان را رشد دهیم، بهتر است برای رابطه مان کاری انجام دهیم تا اینکه ذهنمان را درگیر رابطه جدید دیگری کنیم و در آن رابطه نیز به همان منوال گیج و سردرگم، با دنیایی از خواسته ها و دلبستگی های بیمارگون و غیر نامتعارف قرار گیریم.

احساس ناخوشایند

فردی که در حال خیانت کردن است، بیش از همسر و فرزندان به فردی که با او در حال خیانت به زندگی اش است می پردازد. این میزان از خودخواهی و ‌پنهانکاری و غیر شفاف عمل کردن باعث می شود زنجیره ایی از آسیب و اتفاقات ناخوشایند پیش روی یک خانواده و یا خود فرد قرار گیرد.

رفتار غیر اخلاقی

هر رفتار غیر اخلاقی که دور از چهارچوب اخلاقیات، قوانین، ماهیت انسانی و وجهه انسانی باشد، رفتاری آسیب رسان است. به همین دلیل معنای خیانت در همه جای دنیا حتی در پیشرفته ترین کشور های دنیا که به میزانی از آزادی بهره مند هستند، یک معنای واحد است.

خیانت در دور افتاده ترین منطقه روستایی همان معنا را دارد که در کشور آمریکا دارد و به همان میزان رنج و احساس تحقیر شدن را در مورد فردی که به او خیانت شده را به دنبال دارد؛ بنابراین اگر فردی خود را در این مورد به اشتباه محق دانست، چنین فرض کرد که در زندگی سخت خود می تواند خیانت کند به دلیل اینکه از آن راضی نیست، سخت در اشتباه است و بهتر است به دنبال راه حلی برای بهبود روابط خود و یا در سخت ترین انتخاب، پایان رابطه خود باشد تا اینکه مشغول به خیانت باشد.


با متخصصین ذهن آرا در تماس باشید:  ۲۲۰۰۶۶۰۸ – ۲۲۶۰۵۴۴۱ – ۲۲۶۴۲۱۷۸


مشاوره خیانت

مشاوره خیانت

برای مشاوره خیانت شما می توانید از یک روانشناس کمک بگیرید، در واقع هم فردی که خیانت می کند و هم فردی که به او خیانت می شود نیاز به مشاوره گرفتن دارند تا از آسیبهای بعدی جلوگیری کنند.

مشاوره خیانت در کلینیک روانشناسی ذهن آرا

گروه تخصصی مشاوره و روانشناسی ذهن آرا با در اختیار داشتن مشاوران باتجربه در زمینه مشاوره خانواده و روابط فرا زناشویی و خیانت، آماده ارائه خدمات مشاوره و بازسازی روابط فرازناشویی، می باشد. برای دریافت وقت مشاوره با کارشناسان ما در ارتباط باشید. 


با متخصصین ذهن آرا در تماس باشید:  ۲۲۰۰۶۶۰۸ – ۲۲۶۰۵۴۴۱ – ۲۲۶۴۲۱۷۸


 

به این مقاله امتیاز دهید

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *