اخبار و جشنواره ها

راه ها و روش های یافتن دوستان خوب

پیدا کردن دوست می تواند دشوار باشد، گاهی ایجاد تعادل بین کار و زندگی می تواند سخت باشد. و زمان محدودی برای ایجاد روابط جدید خواهید یافت. در اینجا راه هایی برای یافتن دوستان خوب آورده شود.

راه هایی برای یافتن دوستان خوب

تسلط بر اعصاب

این روش ها ممکن است بسیار آسان به نظر برسد. اما زمانی که قرار شود اجتماعی باشید، اغلب مشکل می شود. اگر شما خجالتی، بسیار درونگرا یا صحبت کردن با دیگران برای تان سخت باشد، انجام این کارها ممکن است غیرممکن به نظر برسد. اگر شما اضطراب دارید بهتر است به یک متخصص مراجعه کرده و راه های مقابله با آن را بیاموزید. به یاد داشته باشید بسیاری از افراد قبل از رو به رو شدن با افراد و صحبت با آنها دچار اضطراب می شوند و وقتی در آن شرایط قرار می گیرند و شروع به صحبت می کنید، آرام شده و از تجربه جدید خود لذت خواهید برد.

فرصت طلبی

حالا ملاقات با دیگران، بسیار چالش برانگیز است زیرا بستگی به شخصیت شما دارد. گزینه های شما چیست؟ به عنوان مثال، همسایگان خود را در نظر بگیرید و آنها به یک چای یا قهوه دعوت کنید. در محل کار خود به همکار خود پیشنهاد نوشیدنی بدهید و در محیطی آرام شروع به شناختن یکدیگر کنید. در یک مهمانی؟ وقتی که وارد مهمانی شدید با افراد مختلف صحبت کنید. فردی را پیدا کنید وجه اشتراکی با او داشته باشید.

رفتن به محل های یکسان

یک کافی شاپی که دوست دارید، انتخاب کنید و منظم به آنجا سر بزنید. می تواند بسیار سرگرم کننده باشد و در همین طور باعث شود با افراد دیگر آشنا شوید. با گذشته روزها و هفته ها اعتماد به نفس شما رشد خواهد کرد و یک راه عالی برای تمرین صحبت کردن با دیگران است. همچنین، فرصتی برای نوشیدن قهوه و چای است و شما نمی توانید از آن لذت نبرید.

شرایط مناسب گفتگو را در نظر بگیرید

اگر شما با موضوعی،‌ به عنوان مثال فوتبال، موافق نیستید و طرف مقابل شما از قهرمانی منچستر صحبت می کند، شما چگونه برخورد می کنید؟ شما هر چقدر هم که از فوتبال متنفر باشید، باید خود را با صحبت های او وفق دهید. توجه داشته باشید که شما خواهان برقراری رابطه هستید، پس اولویت با آن است.

با دوستان دوست تان دوست شوید

یک روش سریع برای یافتن دوستان جدید، دوست شدن با دوستان دوست تان است. این آدم ها را در دورهمی ها یا میهمانی های دوست تان به راحتی می توانید بشناسید، یا اگر می دانید کسی که می خواهید با او آشنا شوید چه کسی است، دوست تان را به چیزی دعوت کنید، یا خودتان میزبان میهمانی یا دورهمی بشوید، و از دوست تان بخواهید دوست اش را همراه بیاورد. اگر به شدت خواهان دوست یابی هستید، حتی اگر خبر ندارید با چه کسی روبه رو خواهید شد، به میهمانی ها و رویدادها بروید. این یک فرصت برای دیدار با اشخاص جدید است.

از منطقه راحتی خود خارج شوید

با انجام کاری که تا بحال انجام نداده اید، عادات زندگی خود را بشکنید. این کار می تواند با یادگیری موسیقی و یا حتی یادگیری اسکیت باشد. هیچ چیز شما را از پیوستن به گروه محلی باز نمی دارد. به صورت تصادفی می توانید دوستان همیشگی پیدا کنید. بنابراین جسارت پیدا کرده و چیز جدیدی را امتحان کنید.

دقت کنید

راحت ترین راه برای جذاب به نظر رسیدن این است که خودتان را مجذوب نشان دهید. نسبت به هرچه که درمورد دیگران می فهمید خود را علاقه مند نشان دهید. نه به خاطر اینکه بتوانید فوراً جوابی بدهید، به این دلیل که دریچه ای به دنیای آنها باز کنید. آدمها دوست دارند داستان شان را تعریف کنند. شما برای شنیدن این داستان خود را علاقه مند نشان دهید.

سفر

سفر در تعطیلات، چه خارج و چه داخل کشور، باعث می شود افراد مختلفی را ملاقات کنید. شما در یک مکان جدید هستید، هیچ کس را نمی شناسید، و این یک فرصت ایده آل برای صحبت کردن با افراد غریبه است.

کار داوطلبانه

ببینید چه کاری باعث می شود حس بهتری پیدا کنید. وقتی که برای کاری داوطلب می شوید علاوه بر این که باعث می شود احساس بهتری نسبت به خود پیدا کنید باعث می شود که با افراد دیگر آشنا شده و دوستان جدیدی پیدا کنید.

پیوستن به کلوب کتاب یا فیلم

نزدیک محل زندگی تان کلوب کتاب یا فیلم پیدا کنید. در آنجا با افراد جدید آشنا می شوید و افرادی را پیدا می کنید که وجه تشابه زیادی با شما دارند.

پیوستن به یک گروه ورزشی

ورزش علاوه بر اینکه باعث می شود سلامت بمانید باعث می شود با افراد جدید آشنا شوید. فکر کنید چه ورزشی دوست دارید و به دنبال آن بروید.

وبلاگ نویسی

اگر شما شروع به وبلاگ نویسی کنید، از سراسر جهان دوستان زیادی پیدا خواهید کرد.

قدردان باشید و تشکر کنید

هیچ فرصتی را برای تشکر کردن از آدم ها حتی برای کوچک ترین کارها از دست ندهید، مخصوصاً اگر در کار مهمی کمک تان کرده باشند. راه هایی تازه برای تشکر کردن پیدا کنید.

مهم ترین واژه دنیا را استفاده کنید

اسم های آنها را به خاطر بسپارید. هیچ چیز بهتر از شنیدن اسم تان نیست، مخصوصاً از زبان کسی که به تازگی با او آشنا شده اید. و اینکه «من اسم ها یادم نمی ماند» اصلاً عذر خوبی نیست. تمرین کنید. همان لحظه که اسم شان را می شنوید، آن را یادداشت کنید. بلند آن را تکرار کنید. یک تصویر یا فکر جالب با او مرتبط کنید. هر کاری بکنید که آن را به خاطر بسپارید.

از طرف مقابل سؤال بپرسید

برخی افراد برای صحبت کردن خجالت می کشند. در چنین مواقعی متوجه می شوید که فقط شما صحبت می کنید و بعد از چند دقیقه مکالمه شما قطع می شود. شما نباید اجازه این کار را بدهید و با طرح سؤالات پی در پی مانع از قطع مکالمه شوید.

سن شما مانع دوست یابی نیست

اهمیت سن در دوستیابی

مهم نیست چند سال دارید، هنوز هم می توانید دوستان زیادی پیدا کنید. برای شروع سعی کنید ساده بگیرید و از استرس های غیر ضروری اجتناب کنید. یک وبلاگ بسازید، با افراد آنلاین گپ بزنید، اگر اضطرابی هستید، با یک دوست قدیمی که مدتی است او را ندیده اید، دوباره ارتباط برقرار کنید. پس از آن، می توانید برنامه های اجتماعی خود را به آرامی راه اندازی کنید تا فرصت های بزرگ تری به دست آورید.

امتیاز دهید
مقالات مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.