اخبار و جشنواره ها

نشانه های حسادت

سه دلیل عمده برای اینکه چرا برخی افراد حسادت می ورزند، ناشی از ناامنی، تفکر وسواسی و پارانویا است. ناامنی که شایع ترین دلیل آن است به دلیل عقده حقارت که از کمبود عزت نفس و مشکلاتی در تصویر خود است. افراد با سبک شناختی وسواسی نیز تمایل به حسادت دارند. پارانویا نیز عاملی است که در حسادت نقش دارد؛ زیرا مانع از آن می شود که افراد به طور آشکار به دیگران اعتماد کنند. به همین دلیل نسبت به شریک زندگی خود بدبین و آسیب پذیر هستند. حسادت، خصیصه ای ناپسند و به شدت خطرناک است که می تواند باعث آزار خود فرد و اطرافیان او شود. حسادت یکی از رفتارهایی است که فرد حسود نمی تواند پنهان کند. در این مطلب با نشانه های حسادت آشنا می شوید.

نشانه های حسادت

به طور ناگهانی از شما دوری می کنند

اگر متوجه شدید که آنها به طور ناگهانی از شما فاصله گرفته و ارتباط شان را با شما کم یا قطع کردند، ممکن است این رفتارها با حسادت در ارتباط باشد. دقت کنید چه زمانی این رفتارها اتفاق افتاده است، آیا پس از یک مصاحبه شغلی یا بعد از وارد شدن به یک روابط عاشقانه جدید، شروع شده است؟ هنگامی که مردم می بینند که شما در حال حرکت به سمت فصل های هیجان انگیز در زندگی خود هستید، ممکن است شروع به ترس از عقب افتادن کنند. خوشحالی و موفقیت شما تهدیدی برای آنها است، آنها می ترسند به آن چیزی که همیشه می خواستند نرسند با اینکه هیچ تلاشی هم برای رسیدن به علائق خود انجام نداده اند. فقط به یاد داشته باشید که از دستاوردهای خودتان مهم است. شما به سختی کار کرده اید و راهی طولانی طی کرده اید.

وقتی که آنها را نصیحت می کنید عصبانی می شوند

این که هر دوی شما با هم تمرین می کنید و یا در سرگرمی های مشابه شرکت می کنید، اگر پس از دادن برخی از نظرات و یا پیشنهادات عصبانی شوند، ممکن است به این دلیل باشد که آنها به پیشرفت شما حسادت می کنند. به نظر کودکانه می رسد؟ بله، اما حسادت از قلمرو هیجانات و تکانش گری است که همیشه به تفکر منطقی گوش نمی دهد.

اظهار نظرهای عجیب درباره شما می کنند

حرفا و اظهار نظرهای عجیبی درباره شما می گویند که واقعا تعجب می کنید که آنها چه نظری درباره شما دارند. آنها این حرف ها را جلوی روی شما یا پشت سرتان می زنند تا خود احساس برتری بیشتری نسبت به شما پیدا کنند. بدانید که انتقادات آنها انعکاس دهنده اینکه شما واقعا چه کسی هستید، نیست، بلکه نماینده ناامنی خود آنها است. فردی که به شما حسادت می کند، همیشه می خواهد شما را در مقابل دیگران بد جلوه دهد و شما را روبروی آنها قرار دهد. به دلایل بسیاری، او ممکن است قادر نباشد که در حضور شما بدگویی کرده و یا از شما انتقاد کند و در نتیجه، دور از چشم شما و در غیاب شما، شروع به شایعه سازی در مورد شما می کند.

وارونه نشان دادن واقعی

زمانی که شما لباس زیبایی به تن کرده و یا مدل موهای تان به شما می آید، فرد حسود، به شدت از ظاهر شما انتقاد کرده و حقیقت را وارونه جلوه می دهد تا شما اعتماد به نفس خود را از دست داده و از زیبایی شما کم شود.

آنها شروع به کپی کردن از شما می کنند

وقتی کسی ابه شما حسادت می کند، اغلب آنها چیزی را می خواهند که ندارند. آیا شما بسیار خوش پوش هستید، به تازگی ماشین جدیدی خریده اید، موهای تان را کوتاه کرده اید، اگر متوجه شده اید که آنها لباس های مشابه می پوشند، ابزارهای بهتر را خریداری می کنند،، ممکن است به این معنی باشد که در حال رقابت با شما هستند. آنها ممکن است آنقدر درگیر این بشوند که شما چه کاری می کنید، چه می پوشید و چه می خرید که به معنای از دست دادن خود واقعی شان باشد.

به نظر می رسد وقتی اتفاق بدی برای تان می افتد آنها خوشحال می شوند

وقتی متوجه شدید که از دادن خبر بدی در مورد شما، آنها خوشحال می شوند، بدانید آنها منتظر شکستی در زندگی تان هستند. این بدترین نوع حسادت است که افراد را بی عاطفه می کند. آنها ممکن است حتی خودشان کاری کنند تا هیچ چیزی برای تان خوب پیش نرود و منجر به شکست تان شود، به نظر می رسد ترسناک و نابالغ باشند، درست است؟ اما، این فقط حسادت نیست. این نشانه ای از رفتار سمی است بهتر است از این افراد اجتناب کنید به جای اینکه به آنها کمک کنید تا پیشرفت کنند.

تظاهر به مظلوم بودن می کنند

این افراد گاهی رفتارهای عجیبی در پیامد حسادت های خود بکار می برند که به ظاهر چندان منطقی نیست اما در نهایت برای رسیدن به هدف شان کاملا کاربردی و حساب شده است از جمله نمایش مظلوم نمایی به فرد رقیب برای جلب اعتماد و ترحم او است که با این شیوه به اندازه مورد نظر به طرف مقابل نزدیک می شوند تا مقاصد خود را به انجام برسانند. این شیوه یکی از عجیب ترین و ناجوانمردانه ترین روش ها است، چرا که طرف مقابل در دنیای ساده خود هرگز تصور نخواهد کرد که در پوست بره آرامی که مقابلش قرار گرفته گرگی نهفته باشد.

به شما تبریک نمی گوید

نشانه های فرد حسود

این مورد، یکی از قوی ترین نشانه های فرد حسود است. شخص حسود در هنگام موفقیت، به شما تبریک نمی گوید. او حتی هنگامی که شما را خوشحال و یا موفق می بیند، ناراحت می شود. آیا می خواهید بدانید که دوست واقعی شما چه کسی است؟ شما می توانید خبر خوبی از موفقیت های خود بگویید و منتظر واکنش او شوید. این روش می تواند به شما در شناسایی فرد حسود کمک کند.

افراد حسود ذهن شما را درگیر می کنند

افراد حسود، معمولا ذهن شما را درگیر موضوعات سطحی کرده و از پیشرفت شما جلوگیری می کنند. آنها دوست دارند شما در شغل و حرفه خود ثابت مانده و یا وسیله ای برای از دست دادن کار شما می شوند.

امتیاز دهید
مقالات مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.