اخبار و جشنواره ها

تعریف رابطه خوب و چگونگی ایجاد آن

شما ممکن است فکر کنید که زوج هایی که رابطه خوبی با هم دارند دعوا نمی کنند، به ندرت عصبانی به تخت می روند، تمام وقت خود را با یکدیگر سپری می کنند و فوق العاده زندگی رمانتیکی دارند. این طرز فکر است که موجب می شود بسیاری از زوج ها در روابط خود شکست بخورند، به خصوص وقتی که در روابط شان با اختلافات و تعارضاتی رو به رو می شوند. فقط به این دلیل که شما با شریک زندگی تان در برخی موارد مخالف هستید، به این معنا نیست که شما نمی توانید یک رابطه عالی داشته باشید. حتی در یک رابطه تقریبا کامل، دو طرف سوء تفاهم ها، تعارضات و اختلافاتی را تجربه می کند. رابطه شما یکی از اجزای مهم زندگی تان است. توسعه و حفظ رابطه با شریک زندگی تان مهم ترین کاری است که می توانید برای خود انجام دهید. رابطه شما بر سطوح استرس، سلامتی و شادی شما تاثیر می گذارد. هیچ رابطه ای کامل نیست. داشتن یک رابطه عاطفی سالم یکی از مهم ترین‌ مسائل زندگی است که باید بسیار برای آن وقت و انرژی صرف کنیم زیرا تاثیر بسیار زیادی بر زندگی و روان ما دارد. در ادامه چند نکته برای ایجاد رابطه سالم آورده شده است.

چگونگی ایجاد رابطه سالم و خوب

تعریف رابطه خوب و چگونگی ایجاد آن

همه چیز را جالب نگه دارید

شما و شریک زندگی تان در طول رابطه تان، بارها و بارها تغییر خواهید کرد. با انجام فعالیت های جدید و شکستن فرایند تکراری زندگی روزمره تان، همه چیز را در رابطه جالب نگه دارید. سعی کنید هم از نظر فیزیکی و هم از نظر فکری برای یکدیگر جذاب باشید. ایده ها و دیدگاه های جدید را در رابطه تان مطرح کنید. موضوعاتی که برای شریک تان جذاب است.

بررسی یکدیگر

در پایان یک روز طولانی، پرسش مرسوم بین زوج ها این است: «روزت چطور بود؟» به طور کلی، این سوال پاسخی سطحی مانند «خوب بود، برای تو چطور بود؟» دارد. این به هیچ وجه ارتباط بین شما و شریک زندگی تان را بهبود نخواهد داد. در عوض، سؤالاتی را مطرح کنید مانند «امروز چه چالش هایی داشتی؟» و شگفت زده خواهید شد از اطلاعاتی که در مورد شریک زندگی تان بدست خواهید آورد. تلاش برای تبدیل شدن به متخصص شریک زندگی تان، کار شما را برای خوشحال کردن او راحت تر خواهد کرد.

شناخت احساسات یکدیگر

بدون نیاز به تجزیه و تحلیل و یا حل مشکلات، به شریک زندگی خود گوش دهید. حتی زمانی که شما نقطه نظر شریک خود را درک نمیکنید، همیشه می توانید بگویید: “من می شنوم!” اعتبار دادن به احساسات شریک زندگی تان بدون قید و شرط، به آنها کمک می کنید احساس کنند که شما یک دوست امن هستید و تنها نیستند.

درباره یکدیگر بیشتر بدانید

شریک زندگی تان واقعا چه کسی است؟ چه چیزی او را هیجان زده می کند؟ اهداف و رویاهای او چیست؟ به یاد داشته باشید، آنچه شریک زندگی شما می خواهد و برای تان معنی ندارد: شما فقط باید آن را درک کنید.

تکیه گاه یکدیگر باشید

نشانه های عشق دختر و پسر

هر کس با گذشت زمان با سختی هایی روبرو می شود، و هنگامی که شریک زندگی تان یک چالش شخصی را تجربه می کند، حمایت شما می تواند جهان را متفاوت کند. همچنین، مهم نیست که چقدر مستقل هستید، به خود یاد بدهید که به شریک تان تکیه کنید. با گذشت زمان های سخت، به شما نزدیک تر می شود و ارتباط تان محکم تر می شود.

دادن فضای شخصی

رابطه شما سالم خواهد بود اگر شما به یکدیگر اجازه دهید که فردیت تان را تقویت کنید. به یکدیگر اجازه دهید تا زمانی را با دوستان، خانواده و علائق شخصی بگذارنید. این به شما و شریک زندگی تان کمک می کند تا نه تنها هویت های جداگانه ای را حفظ کنید بلکه همچنین سلامت “خود” را تقویت کنید. صرف زمان دائمی با یکدیگر باعث می شود که در رابطه احساس خفگی کنید و وابستگی متقابل ناسالم ایجاد شود.

همیشه به یکدیگر احترام بگذارید

رابطه شما با شریک زندگی تان رشد خواهد کرد اگر هر دو به یکدیگر احترام بگذارید. احترام به شریک زندگی شما به شکل های مختلفی است: توجه به احساسات، عقاید، زمان و اعتماد. در مقابل، بسیاری از چیزها می توانند احترام را در رابطه تان از بین ببرد:

  • با عناوین نامناسب یکدیگر را صدا زدن
  • صحبت کردن منفی در مورد شریک زندگی تان با دوستان و خانواده
  • تهدید به ترک رابطه

قدردانی

توجه داشته باشید برای تمام چیزهای کوچکی که شریک زندگی تان برای شما انجام می دهند،از او قدردانی و تشکر کنید. قدردانی یک انگیزه و محرک عالی برای شریک زندگی شما است و احساسات مثبت را در رابطه ایجاد می کند. همچنین هنگامی که شما به طور آگاهانه از او قدردانی می کنید، به جای تمرکز بر منفی ها، بیشتر به خوبی ها تمرکز می کنید، و در رابطه خود بسیار خوشحال خواهید شد.

سازش

هر رابطه ای با اختلافات و تعارضات مواجه خواهد شد. این تعارضات نیستند که بر زندگی شما تاثیر می گذارند بلکه چگونگی رسیدگی به آنها باعث تاثیر در زندگی شما خواهند شد. عنصر مهم در حل تعارض در رابطه شما سازش است. شما نمی توانید همیشه کسی باشید که حق با اوست و همه جواب ها را دارد.

ارتباط با صبر و شکیبایی

ارتباط یکی از ویژگی های اساسی یک رابطه عالی است. متاسفانه، کارشناسان نشان می دهند که بسیاری از زوج ها نمی دانند چگونه به طور مناسب با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. زوج های سالم عشق خود را به زبان می آورند. آنها زمانی را برای صحبت درباره احساسات شان اختصاص می دهند. آنها در یک رابطه سالم حتی موضوعاتی را که بیشتر چالش برانگیز را مورد بررسی قرار می دهند و با یکدیگر موافق یا مخالف هستند. آنها می دانند که همه با یک نگاه به مسائل نگاه نمی کنند. بنابراین، آنها به نظرات و ایده های یکدیگر احترام می گذارند. آنها در مورد رابطه جنسی آزادانه و صادقانه صحبت کنید. هنگامی که به یکدیگر می گویند چه چیزی برای شان لذت بخش است و چه چیزی را دوست ندارند، آنها رابطه جنسی خوبی خواهند داشت و در نتیجه رابطه قوی تری برقرار خواهند کرد.

مقالات مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.