اخبار و جشنواره ها

روانشناس مرد خوب در تهران

آیا شما هم به دنبال روانشناس مرد خوب در تهران هستید؟ روانشناسان مرد تنها به عنوان فردی که گرایش مشخصی در علم روانشناسی دارد و در آن زمینه مشغول فعالیت است شناخته می شود، اما از آنجایی که دوری و نزدیکی مسیری که یک درمانگر نیازمند رسیدن به مرکز مشاوره است بخشی از راهی است که برای درمان طی می شود، بسیار مهم است.

بر فرض مثال روانشناس مردی که در شمال تهران است، در شهرستانی که مراجعین به او نیاز دارند نمی تواند خدمات مشاوره ایی خود را ارائه دهد، مگر در مواردی که به مشاوره تلفنی و یا آنلاین بپردازد. بنابراین مراجعی که در یک شهر بسیار دور از تهران است باید با روانشناسان با مهارت شهر خود ارتباط درمانی برقرار کند. 

مگر در مواردی خاص که درمانگر خود را نیازمند درمان با مشاور روانشناس در شهری دیگر ببیند و حتماً به آن شهر ارجاع کند.


با متخصصین ذهن آرا در تماس باشید:  ۲۲۰۰۶۶۰۸ – ۲۲۶۰۵۴۴۱ – ۲۲۶۴۲۱۷۸


نکته مهم دیگر در انتخاب یک مشاور روانشناس مرد

 نکته مهم دیگر در انتخاب یک مشاور روانشناس مرد، خواست یک مراجع است که نیازمند ارتباط درمانی با یک روانشناس مرد باشد، البته پس از بررسی مسائل، فرد ممکن است خود روانشناس در شرایطی ویژه، نسبت به نوع اختلال و یا مسئله درمانجو تشخیص دهد مشاور زن برای این فرد مناسب است یا خیر. زیرا قدرت ناخودآگاه ‌و فرافکنی و مقاومت های ناخودآگاه را در درمان نباید به عنوان یک روانشناس زبده نادیده بگیریم و تنها به این دلیل که خواست مراجع این است که با مشاور خود در ارتباط درمانی باشد او را بپذیریم.

آیا روانشناس مرد بر روانشناس زن برتری دارد؟

روانشناسان مرد هیچ برتری نسبت به روانشناسان زن ندارند، تنها دلیل انتخاب یک روانشناس برای فردی می تواند احساس خوشایند او به ارتباط درمانی اش با درمانگر خود باشد. یعنی از صداقت و شفافیت در کنار درمانگر خود بهره ببرد و خود را نیازمند نداند، شرم و خجالت نبیند که هر کدام از این مسائل درمان را به تعویق می اندازد و راه درمان را مختل می کند. 

بنابراین انتخاب یک روانشناس مرد درشمال تهران، فقط به مهارت درمانگر، نوع موقعیت مکانی او و انتخاب درمانجو مربوط است. 

دلایلی که ممکن است فردی با درمانگر مرد احساس بهتری داشته باشد

  1. مراجع (چه زن و چه مرد) ممکن است قلباً احساس بهتری در همصحبتی با مردها داشته باشد.
  2. مراجع به دلیل احساس بهتر با درمانگر مرد، از شفافیت و صداقت بیشتری در مورد خود بهره ببرد. خجالت و شرم در تعاریف و بیان خود، از خود را نداشته باشد.
  3. تصویر غالب او در کودکی و علاقه زیاد او به نقش پدر، در درمانش مؤثر باشد. مراجعینی که خشمشان به پدرشان کمتر است با درمانگران مرد رابطه بهتری برقرار می کنند.
  4. به دلیل احترام به مردها در روان مراجع، راه درمان را با قدرت طی می کند. اگر مراجعی شخصاً و تربیتاً با احترام به زن ها مشکل دارد بهتر است درمانگر مرد انتخاب کند که مسئله اصلی او فراموش نشود و بتواند به درمان خود بپردازد.
  5. نقش فرهنگی در انتخاب یک درمانگر مرد.

جوامع مرد سالار که در آنها مرد نقش پررنگ تری دارد و اینگونه در ذهن افراد جا افتاده که مردها مهارت بیشتری در هر رشته ایی خواهند داشت باعث انتخاب یک مراجع از روانشناس مرد می شود.


با متخصصین ذهن آرا در تماس باشید:  ۲۲۰۰۶۶۰۸ – ۲۲۶۰۵۴۴۱ – ۲۲۶۴۲۱۷۸


چرا گروه روانشناسی ذهن آرا؟ روانشناس مرد خوب در تهران

ملاک مراجعه کردن به یک متخصص روانشناسی نباید مسافت باشد، بلکه برای انتخاب یک روانشناس یا کلینیک روانشناسی باید ملاک های مهم تری را مدنظر قرار داد. ملاک هایی که گروه روانشناسی ذهن آرا را از دیگر محیط های روانشناسی متمایز می کند به شرح زیر است:

تخصص: از شروط فعالیت در گروه روانشناسی ذهن آرا تخصص است، فردی که در جایگاه متخصص روانشناس یا مشاوره قرار می گیرد، در وهله اول باید مدرک مرتبط با حیطه تخصصی داشته باشد و در وهله دوم باید آموزش های لازم در این زمینه را دیده باشد.

تجربه: صرف داشتن مدرک تحصیلی نمی توان عنوان روانشناس یا مشاور را به کسی داد! تجربه کاری از ملاک های مهم انتخاب یک مشاور یا روانشناس خوب است. اگر ساکن قلهک یا هر کجای تهران هستید، این ملاک یکی از مهمترین ملاک های انتخاب متخصص روانشناسی یا کلینیک روانشناسی است.

تعرفه خدمات: تعرفه های پایین یا تعرفه های بالا همیشه باید شک برانگیز باشند، چرا که در هر دوصورت نقصی وجود دارد، در تعرفه های پایین قطعا تخصص و تجربه وجود ندارد و در تعرفه های بسیار بالا فقدان تعهد و دید تجاری قالب است. همیشه تعرفه خدمات باید با خدمات ارائه شده متناسب باشد.

دسترسی آسان: برای دریافت خدمات یک ساعته روانشناسی نباید ساعت ها در ترافیک یا مسیر بود. همیشه سعی کنید نزدیک ترین مرکز خدمات روانشناختی را انتخاب کنید. اگر ساکن شمال تهران هستید و یا ساکن محله قلهک هستید و به دنبال مرکز مشاوره هستید، پیشنهاد ما به شما گروه روانشناسی ذهن آرا است. گروه روانشناسی ذهن آرا با قرار گرفتن بین دو ایستگاه مترو شریعتی و مترو قلهک، بهترین لوکیشن و دسترسی را برای شما عزیزان فراهم کرده است.

تکریم ارباب رجوع: تکریم اراباب رجوع و مراجعه کننده از مهمترین اصولی است که در کنار رازداری، همه متخصصین گروه روانشناسی ذهن آرا ملزم به رعایت آنها هستند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.