اخبار و جشنواره ها

روانشناس زن خوب در تهران

روانشناس زن در شمال تهران در واقع روانشناسانی هستند که در مجموعه های روانشناسی و در مراکزی که در منطقه های شمالی تهران مشغول فعالیت هستند، می باشند. مراجعه به روانشناس زن از بسیاری جهات می تواند منسب باشد، بسیاری از افراد و خانم ها به گفته خود با روانشناس زن راحت تر هستند بسیار راحت تر می توانند مسئله خود را بیان کنند. کلینیک روانشناسی ذهن آرا با در اختیار داشتن کادر تخصصی مشاوره و روانشناسی می تواند در این زمینه کمک شایانی به شما عزیزان بکند. 

روانشناس زن خوب در تهران

در واقع روانشناس زن در تمامی مناطق تهران مشغول فعالیت هستند و هر فردی به عنوان مراجع در هر منطقه ایی می تواند به مشاور روانشناس مورد علاقه خود مراجعه کند اما از آنجایی که مشاوره روانشناسی در مناطقی که در محدوده زندگی یا محل کار ما هستند فرصت مناسب تری است، می توانیم از مشاوران روانشناس همان منطقه کمک بخواهیم. اگر ساکن شمال تهران هستید با کارشناسان ذهن آرا در تماس باشید.


با متخصصین ذهن آرا در تماس باشید:  ۲۲۰۰۶۶۰۸ – ۲۲۶۰۵۴۴۱ – ۲۲۶۴۲۱۷۸


محل مشاوره مهم است!

هر چقدر که مجموعه روانشناسی که بخواهیم به آن مراجعه کنیم، مسیر کوتاه تر و مناسب تری داشته باشد، از بار مقاومت ما در درمان به میزانی کم می کند. اما ملاک مراجعه به روانشناس نباید دوری یا نزدیکی کلینیک روانشناسی باشد. بلکه باید به سابقه و متخصصین یک کلینیک نگاه بیاندازیم.

نکته ای در این بین وجود دارد که گفتنش خالی از لطف نیست! هر فردی که با میل قلبی خود برای درمان اقدام می کند، پس از یک یا دو جلسه، دلایلی برای خود می آورد که جلسات درمان را یا نادیده می گیرد و یا به کل ساعت جلسات را فراموش می کند و یا دیر به جلسات خود می رسد و این اتفاقات هر چند برای خود مراجع عادی به نظر بیاید اما یک روانشناس زبده تشخیص می دهد که این رفتار مقاومت در درمان است که به صورت ناخودآگاه در مراجع حضور پیدا کرده است.

شناخت و آگاهی

از آنجایی که شناخت و آگاهی اولین قدم در درمان است، آگاهی از اینکه مقاومت ناخودآگاه ما در درمانمان تاثیر گذار است، می توانیم این مقاومت را کم کنیم و به خودمان بگوییم این رفتار مقاومتی است و هر چه زودتر برای رفتن به جلسات مشاوره ایی اقدام کنیم.

خدمات گروه روانشناسی ذهن آرا، مرکز مشاوره قلهک

ارزیابی و تشخیص اختلالات کودکان، نوجوانان، بزرگسالان

آزمایشگاه روانسنجی (اجرا و تفسیر تست های روانشناختی هوش، شخصیت، آزمون های شناختی تست های پیش از ازدواج، تست های رغبت سنج و …)

استعدادیابی تحصیلی و شغلی کودکان و بزرگسالان

رواندرمانی و توانبخشی اختلالات کودکان در قلهک

 • اختلالات خلقی و اضطرابی (افسردگی کودکان، اضطراب فراگیر کودکان، اضطراب جدایی، ترس، تیک های عصبی)
 • اختلالات عصبی رشدی (بیش فعالی و نقص توجه، اختلالات طیف اوتیسم، اختلالات یادگیری خاص شامل اختلال دیکته، اختلال خواندن و اختلال ریاضی، مشکلات گفتاری، لکنت زبان …)
 • درمان مشکلات رفتاری و تکانه ای (نافرمانی، لج بازی، پرخاشگری، دزدی و …)
 • آموزش والدین و فرزندپروری و آموزش پیشگیری از مشکلات روانی)
 • مشاوره خانواده

مشاوره و رواندرمانی نوجوانان (مشکلات بلوغ، توانمندسازی روانی و اجتماعی، درمان شکست های عاطفی نوجوانان)

رواندرمانی اختلالات بالینی (شامل رواندرمانی اختلالات افسردگی، اختلال دوقطبی، انواع اختلالات اضطرابی، اضطراب پس از سانحه (PTSD)، انواع ترس ها، اختلال وسواس فکری و عملی، تیک های عصبی، پراشتهایی و کم اشتهایی عصبی، اسکیزوفرنی، اختلالات جنسی و اختلال عملکرد جنسی، اختلالات شخصیت و اختلالات جسمانی و …

مشاوره و راهنمایی

 • مشاوره فردی
 • مشاوره تحصیلی
 • مشاوره شغلی
 • مشاوره پیش از ازدواج، خانواده، طلاق و خیانت
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره طلاق و روابط فرازناشویی

زوج درمانی و گروه درمانی

درمان اختلالات جنسی

روانپزشکی

ارتقاء شناختی

 • ارزیابی شناختی
 • توانبخشی توجه و تمرکز
 • توانبخشی حافظه
 • توانبخشی آلزایمر
 • نوروفیدبک
 • تی دی سی اس
 • فوربرین
 • Captain’s log

گفتار درمانی و درمان لکنت زبان


با متخصصین ذهن آرا در تماس باشید:  ۲۲۰۰۶۶۰۸ – ۲۲۶۰۵۴۴۱ – ۲۲۶۴۲۱۷۸


انتخاب روانشناس – روانشناس زن خوب در تهران

نکته مهم دیگر انتخاب روانشناس زن است؛ توصیه ایی که در این مورد برای درمان صورت می گیرد این است که انتخاب روانشناس زن یا مرد ابتدا به نظر خود مراجع است.

روانشناس و مشاور زن در تهران

بعضی از مراجعین از ابتدا احساس می کنند با یک روانشناس زن بهتر می توانند ارتباط برقرار کنند و حرفشان را شفاف تر بزنند و برخی احساس می کنند با یک روانشناس مرد رابطه مؤثرتری را ایجاد می کنند؛ از این رو انتخاب اولیه به دست خود فرد مراجع است.

در مواردی افرادی که خشم پنهانی زیادی به مرد و یا زن داشته باشند و این خشم ریشه در کودکیشان دارد، برقراری ارتباط با مشاور زن یا مرد (به تشخیص مشاور روانشناس) مؤثر نمی باشد.

بر فرض مثال مردی که در کودکی مورد بی مهری مادر واقع شده، در بزرگسالی هر چند با مادر خود مهربان باشد اما در رابطه با زن ها همیشه مشکل خواهد داشت؛ از این رو به روانشناس زن مراجعه می کند و طی دوره درمان به صورت ناخودآگاه همچنان رابطه قهرآمیز و پر از خشمی را با روانشناس خود برقرار می کند.

بنابراین اگر این خشم کنترل نشود و مقاومت درمانی فرد هم زیاد باشد، بهتر است به توصیه خود روانشناس، فرد مراجع با یک روانشناس مرد ادامه درمان خود را پیگیری کند.

به این دلیل که در جلسات درمان، مراجع کمتر از قبل درگیر فرافکنی احساس ناخوشایند و خشم خود از زنان به مشاور زن می شود؛ بنابراین باید به تشخیص مشاورمان اعتماد کنیم و خودمان را برای درمان و بهبود به مشاوران سپاریم و قلبا به آنها اعتماد کنیم.


با متخصصین ذهن آرا در تماس باشید:  ۲۲۰۰۶۶۰۸ – ۲۲۶۰۵۴۴۱ – ۲۲۶۴۲۱۷۸


 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.