جشنواره ها و تخفیفات

چقدر در تصمیم گیری مهارت دارید؟

تصمیم گیری یک مهارت ضروری در زندگی است. این مهارت در زمانی که شما رهبر یا مدیر یک مجموعه باشید اهمیتش دو چندان می شود.

اینکه تصمیم بگیرید چه کسی را استخدام کنید، از چه منابعی برای رفع نیازتان استفاده کنید یا در موقعیتی حساس از کدام استراتژی استفاده کنید، همگی اهمیت مهارت تصمیم گیری را بازگو می کنند.

تصمیم گیری می تواند آسان باشد، اگر یک فرمول و فرمت مناسب برای آن داشته باشید. همه تصمیم ها عواقب و چالش های خود را دارند و همه ما راه های مختلفی برای حل مشکلات داریم.

با این تفاسیر، چگونه می توان از یک تصمیم بد یا یک تصمیم شانسی جلوگیری کنیم و تصمیم درست را اخذ کنیم؟ لذا چهارچوبی لازم است تا بتوان بر اساس آن تصمیمات مختلف را سنجید و درست ترین راه را با اعتماد انتخاب کرد.

چقدر در تصمیم گیری مهارت دارید؟

هیچ کس نمی تواند بگوید بهترین تصمیم گیرنده است و تصمیماتش همیشه درست است. همیشه تصمیمات ما از درجه ای از ریسک برخوردار است. در این قسمت آزمونی کوتاه و معتبر برای سنجش و اندازه گیری مهارت تصمیم گیری شما قرار داده ایم. با استفاده از این آزمون مهارت تصمیم گیری خود را بسنجید و پس از آن با منابع و ابزارهای متداول ارتقاء مهارت تصمیم گیری آشنا شوید.

دستورالعمل

پس از تکمیل اطلاعات خواسته شده، برای هر یک از جملات ارائه شده، بهترین گزینه ای که توصیف کننده شما است را انتخاب کنید. توجه داشته باشید، گزینه ای را انتخاب کنید که در حال حاضر معرف شماست. به گزینه سوالات دقت نمایید، گزینه های پاسخ برخی از سوالات به صورت برعکس می باشد. پس از تکمیل پاسخ، بر روی دکمه “پایان آزمون” کلیک کنید.

مقالات مرتبط

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.