اخبار و جشنواره ها

اهرم سازی

به من یک اهرم و جایی برای ایستادن بدهید. زمین را می توانم حرکت دهم.

ارشمیدس

تصمیم بگیرید! برای بلند کردن یک شی سنگین از اهرم استفاده می کنید یا خیر؟ آیا شما یک شئ سنگین را مستقیما بلند می کنید؟ (که در این صورت احتمال آسیب دیدگی وجود دارد.)، یا اینکه از یک اهرم فلزی یا چوبی استفاده می کنید تا از آن طریق آن شئ را بلند می کنید؟

اهرم سازی

کدام روش عاقلانه تر است؟ آیا اصلا بدون اهرم موفق خواهید بود؟ با کاربرد مفهوم اهرم در زندگی خود و زندگی حرفه ای و شغلی خود بسیار بیشتر می توانید موثر باشید. با توجه به زمان محدودی که وجود دارد، استفاده از اهرم می تواند شما را به دستاورهای بیشتری برساند.

اهرم های موفقیت

چگونه از اهرم ها در شغل خود بهرمند شوید؟ چگونه می توانید با کم کردن ساعات کاری به بهره وری بیشتری برسید؟

برای این کار شما ابتدا باید یاد بگیرید که چگونه از اهرم استفاده کنید:

  • زمان (زمان خود و زمان دیگران)
  • منابع
  • دانش و آموخته ها
  • تکنولوژی

 

اهرم زمان

استفاده از اهرم زمان، اصلی ترین اهرم موفقیت است. تنها ساعات معینی وجود دارد که شما می توانید کار کنید. اگر از زمان خود بهینه استفاده کنید قطعا موفق خواهید شد، و اگر از اهرم زمان دیگران نیز استفاده کنید، موفقیت شما دو چندان خواهد شد.

اهرم زمان

استفاده از اهرم زمان خود

مدیریت زمان درست را تمرین کنید. تمرکز خود را از فعالیت های غیرضروری کاهش دهید و تمرکزتان را روی کارها و فعالیت های مهم بیشتر کنید.

تکنیک و مهارت الویت بندی را یاد بگیرید. از این طریق می آموزید که توان و زمان خود را روی فعالیت های مهم بگذارید.

مهارت تعیین هدف را بیاموزید تا بدانید که در بلند چه چیزی برای شما مهم است. اهداف روشن، انگیزه شما را برای رسیدن به آن دو چندان می کند.

استفاده از اهرم زمان دیگران

  • یادبگیریم چگونه کارها را به دیگران محول کنیم.
  • به دیگران آموزش دهیم و آنها را توانمد کنیم.
  • به عنوان یک متخصص و مشاور شکاف ها را پیدا کنیم و اصلاح کنیم.
  • وظایف غیرهسته ای را به افراد توانمند و با تجربه بسپاریم.

 

اهرم منابع

شما همچنین می توانید از منابع و امکاناتی که دارید بیشترین بهره را ببرید. و همچنین می توانید از نقاط قوت و توانمندی های خود بیشترین بهره را ببرید.

اهرم منابع

شما مجموعه متنوعی از مهارت ها، استعدادها، تجربیات، تفکرات و ایده ها دارید. این ها می تواند و باید در بهترین ترکیب استفاده شود. از توانمندی های خود بهترین استفاده را نمایید. اگر مهارتی را نیاز دارید آن را در بالاترین سطح آموزش ببینید. چه ارتباطاتی دارید که دیگران ندارند؟ از ارتباطات خود با دیگران بهرمند شوید.

یک راه مناسب برای پیدا کردن نقاط قوت و ضعف خود استفاده از تجزیه و تحلیل SWOT است. یکی از مزایای این تکنیک این است که ضعف های قابل پوشش را به شما نشان می دهد.

اهرم دانش و آموخته ها

یکی دیگر از اهرم های موفقیت، کاربرد دانش است. یادگیری از تجربیات، آهسته و دردناک است. اگر یک راه رسمی برای آموزش دیدن انتخاب کنید می توانید پایه های محکمی از دانش طبقه بندی شده را ایجاد کنید. کار کردن در موقیعت های مهم و مرگ و زندگی مثل پزشکی نیازمند آموزش های طولانی و دقیق است.

آموزش دیدن آهسته و پراکنده کافی نیست. در برخی سازمان ها و مشاغل افراد به یادگیری پراکنده و به نوعی یادگیری از طریق آزمایش و خطا بسنده می کنند. باید گفت که اینگونه آموزش کارساز نیست.

کلید موفقیت برای دستیابی به اهرم دانش این است که، اول، بدانیم به چه چیزی نیاز داریم، دوم، بدانیم در چه سطحی نیاز به آموزش داریم. سوم، در انتخاب های خود دقیق باشیم و چهارم، مدارکی که لازم است را بدست آوریم.

اهرم دانش و آموخته ها زمانی مفید است که در راستای اهداف شغلی و حرفه ای شما باشد. در غیر این صورت تنها داشتن اهرم دانش و آموخته های زیاد عملا بی فایده است.

اهرم فناوری

استفاده از اهرم فناوری به معنی سپردن هر چه بیشتر کارهای خود به فناوری است. برای مثال ممکن است دریابید که برای ارتباط راحت تر بین محل کار و خانه از یک لپ تاپ استفاده کنید. یک دستیار دیجیتال می تواند شما را در مدیریت زمان بسیار کمک کند. برای مثال اگر مهارت تایپ کردن شما آهسته است می توانید از فناوری تشخیص صدا برای تایپ کردن استفاده کنید. همچنین می توانید از سامانه ارتباط با مشتری استفاده کنید که بسیاری از زمان شما را ذخیره می کند.

اهرم فناوری

در هر شغل و موقعیتی می توان از فناوری هایی که با پیشرفت زمان بیشتر هم می شوند؛ استفاده کرد. فناوری، به عنوان اهرم برای پیشرفت و مدیریت زمان همیشه مطرح می باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.