اخبار و جشنواره ها

زنان، نیاز به مردانگی مردان را ارضا کنند

هیچ مردی دوست ندارد با زنی که به او نیازمند نیست، رابطه داشته باشد. اغلب زنان مدرن که مدت های طولانی و سخت برای استقلال جنگیدند، این مطلب را درک نمی کنند. این استقلال، جنبه ی جذاب شخصیت آنها است و آنها گمان دارند که برای مردها هم جذاب خواهد بود. شاید تعدادی از مردها هم آنها را تحسین کنند اما تحسین، متفاوت از عشق و اهمیت دادن است. زن خودکفا تحسین را می پذیرد اما فدا شدن را نه. “به او نشان دهید که به او نیاز دارید.”

نیاز به مردانگی مردان

زنان امروزی واقعا به مردها نیاز دارند. فقط فراموش کردند که چگونه با این نکته ارتباط برقرار کنند. حتی زمانی که از لحاظ عاطفی صدمه دیده اند، نمی توانند درخواست کمک کنند. خودشان اتومبیل را تعمیر می کنند، پنچرگیری می کنند، چک ها را پرداخت می نمایند و به تنهایی به مسافرت می روند. تعجبی ندارد که مرد احساس کند در زندگی او زیادی است و جذب زنانی شود که اگرچه مناسب نیستند، اما چون به آن مردان ابراز نیازمندی می کنند ، قابل پذیرش هستند در زیر زره آمازونی دختر کوچولوی وحشت زده ای است که آرزو دارد از او مراقب شود. “چه طور می توانم ابراز نیازمندی کنم وقتی خودم درآمد بالا، ماشین مدل بالا و خانه دارم ، و فرزندانم را به بهترین مدرسه می فرستم؟”

توجه کنید که زن در اینجا کارهایی که انجام می دهد و چیزهایی را که دارد، توصیف می کند نه ماهیت وجودی خود را. این ما را به دروغ بزرگ شماره هشت می رساند، که می گوید: فعالیت بهتر از رخوت است. اگر شما دوست دارید که فقط با مرد باشید، اجازه دهید مرد، به بهترین روشی که می داند چگونه مرد بودن خود را مورد توجه قرار دهد و خالصانه با این توجه ارتباط برقرار کند، از شما مراقبت نماید.  به این صورت زن می تواند حمایت از مرد را خیلی زود احساس کند.

زن امروزی فقط در ظاهر مستقل است، او در مقایسه با مادر و مادربزرگ خود از نظر عاطفی اغلب بیشتر نیازمند، ناامن، تنها و مایوس است. همان گونه که دیگر زن مرد را تر و خشک نمی کند و یا با او مهربان نیست، مرد هم نسبت به او همان گونه است. استقلال او جایی برای حمایت مرد نگذاشته و حمایت هم نخواهد شد. در پشت این زن جنگجوی آمازونی، زنی ترسو است که احساس می کند نسبت به زنان قبل از خود، جای امنی در دنیای اطراف ندارد. این زنان دریافتند که این ارتباط “مرد با مرد” چه قدر برای آنها ناخوشایند است.

ارتباط با یک مرد به عنوان زن به این معنا است که به خود شخص اجازه داده می شود یک بار دیگر احساس نرمی کند و تسلیم قدرتی شود که منحصرا مرد است و شخص از این حالت احساس رضایت دارد. این ارزشی حقیقی است که در پشت فعالیت های جزیی زندگی بین زن و مرد به طور عادی رواج دارد. مثل باز کردن در، کمک در پوشیدن کت، برنامه ریزی برای شام و غیره.

بسیاری از زنان امروزی یک حس شرم و خجالت از این احساسات وابستگی دخترانه دارند و می ترسند که این کارهای کوچک در وجود آنها باعث وابستگی شود و بعضی از زنان احساس حماقت می کنند که در بعضی موارد به مرد خود وابسته باشند و به این نتیجه رسیده اند که چون ما از پس انجام خیلی از کارها برمی آییم، می توانیم مستقل باشیم.

در مشاوره خانواده گفته می شود که چنین احساس و نگرش استقلال در زنان باعث ایجاد احساس ناتوانی در مردان شده است. مردانی که این احساس ناتوانی را دارند اغلب عکس العمل آنها به روش های غیرقابل پیش بینی و پرانرژی است. با احساس سودمند نبودن، آنها اغلب لگد پرتاب می کنند و یا کناره گیری می کنند. مردها نمی توانند (بدون وجود زن) بچه به دنیا بیاورند و یا تولید مثل کنند. تمام افتخار و اهمیت آنها در این است که از زن و فرزند خود، حمایت کنند، برای رابطه ی درست بین زن و مرد بهتر است زن ها اجازه دهند آن کاری که مردها در طبیعتشان است انجام دهند؛ یعنی حمایت از زن و فرزند خود. در این صورت زنان می توانند خیلی بیشتر از آنچه خود می خواهند به دست بیاورند. و لازمه ی آن این است که تفاوت های مرد و زن را خوب بشناسند.

در طول تاریخ، قصه های زیادی از مردانی که در جستجوی چیزی بودند گفته شده است، مثل جستجوی جام مقدس، پشم زرین و یا سر اژدهایی که از آن آتش بیرون می آید. در همه ی این قصه ها هم، زنی بوده که سرانجام، با سختی به دست آمده است، در قرن بیستم، شاید خیلی چیزها عوض شده باشد اما نیاز مردها به مبارزه و غالب شدن باقی مانده است. شاید هیچ کس مبارزه ای را که در آن به راحتی می برد دوست نداشته باشد؛ چرا که می خواهد در آن به غرور برسد. برای همین است که زنانی که سخت به دست می آیند، کشش و جاذبه ی بیشتری دارند و مردها خیلی زود علاقه ی خود را به زنی که راحت به دست آمده از دست می دهند. از این رو بسیار مهم است تا حس حمایتگر گر بودن و حس قدرت نمایی در مردان تقویت شود، و این تنها زنان هستند که می توانند این حس حمایتگری را به آنها القاء کنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.