اخبار و جشنواره ها

شروع یک رابطه عاشقانه، از نحوه قرار تا سوالات

چگونه یک رابطه عاشقانه را شروع کنیم؟ مثل عاشق شدن در فیلم ها، وقتی با کسی روبرو می شوید، فوراً رعد و برق عشق در شما ایجاد می شود. یا شاید یا شاید عدم علاقه قبل به احساس مثبت تری تبدیل بشود! اما در واقعیت، روابط بسیار اندکی این گونه شروع می شود. این که آیا در جایی در  یک تاریخ یکدیگر را ملاقات کرده اید، یا در جریان کار یا کلاس ها آشنا شده اید، شروع یک رابطه می تواند به انواع و اقسام مختلف و سرعت های مختلفی اتفاق بیفتد.

یک قرار ساده است یا فراتر؟

اگر به کسی علاقه دارید، احتمالاً امیدوار هستید که او شما را به یک قهوه، ناهار یا شام دعوت کند. اگر این کار را نکند، ممکن است پیشنهاد به عهده شماست.

نکته برتر: در برخی فرهنگ ها ممکن است فقط مرد اجازه داشته باشد که به به یک خانم پیشنهاد یک قرار را بدهد. اگر شما هم به عنوان زن علاقه ای در خود حس کردید اسکالی ندارد پیشنهاد از سوی شما باشد.

راه های زیادی برای “کوتاه کردن” روند آشنایی، یا حداقل کشف اینکه آیا هر دو به اندازه هم به یکدیگر علاقه دارید یا خیر، وجود دارد. که یکی از آنها قرار گداشتن است. برخی از پیشنهادات در مورد نحوه انجام این کار در زیر آمده شده است. لطفا این نکته را شته باشید که اگر کسی به شما پیشنهاد یک ملاقات را در رابطه با آن فکر کنید. شما هیچگونه مسئولیتی در قبال پذیرش ندارید و نباید از گفتن نه عذاب وجدان بگیرید.

بعضی اوقات می توانید اطلاعات ارزشمندی از یک دوست مشترک بگیرید. دوست مشترک می تواند اطلاعات ارزشمندی در رابطه با علایق و گرایشات فرد به شما بدهد. با مشورت با یک دوست مشترک  روند را کمی ساده تر کنید.

همچنین ممکن است بخشی از همان گروه اجتماعی ای باشید که فرصتی برای دیدن شخص فراهم کرده است، این نکته را بخاطر داشته باشید که در گروه های واقعی و مجازی با ادب و صادق باشید.

راه های پیشنهاد قرار

راه های پیشنهاد قرار

فرد را برای نوشیدن یک قهوه دعوت کنید.

مزیت: دعوت به قهوه نوشیدن بخ نظر خیلی ساده و معمولی است، و برای شخصی که موذب است و خجالت می کشد قبول آن آسان تر است.

نقص: دعوت به نوشیدن قهوه  آنقدر اتفاق می افتد که ممکن است به عنوان یک قرار، صرفا دوستانه برداشت شود، شما باید اهداف خود را روشن کنید.

بگویید بلیط اضافی برای یک فیلم یا کنسرت دارید.

مزیت: مجدداً، این هم طبیعی به نظر می رسد، در صورتی که زیاد مشتاق نباشند و باید به عنوان یک دوست اجتماعی یا همکار باشد.

نقص: باز هم، این می تواند فقط به عنوان یک دعوت دوستانه تعبیر شود. همچنین ممکن است گفتگو با یکدیگر در طول قرار دشوار باشد.

برای صرف شام دعوت کنید.

مزیت: اهداف شما واضح تر است.

نقص: امتناع از سوی طرف مقابل نیز بسیار امکان پذیر است.

راستش را بگویید که دوست دارید بیشتر از یک دوست باشید.

مزیت: لازمه این پیشنهاد این است که شما از قبل دوست باشید.

نقص: در این مورد اگر از قبل علاقه کم و بی محلی نشان داده باشید، دوستی آینده را تحت تاثیر قرار دهد.

روز قرار

قرار شما ممکن است اولین قرار باشد که دو نفره مکالمه خواهید داشت. بسیاری از افراد این رویداد را دلهره آور می دانند. یادآوری این نکته مفید است که در روز قرار همه دوست دارند در مورد خود صحبت کنند.

سوالات روز قرار

نکاتی در رابط با روز قرار

شنونده باشید. در طول صحبت به جای اینکه فقط برای برنامه ریزی سوال بعدی یا حکایات بعدی خود استفاده کنید، سؤال کنید و به پاسخ علاقه مند باشید. در واقع شنونده خوبی بودن یکی از امتیازهای شماست.

سؤالات ساده ای مانند “سفر شما چگونه بود؟” یا “قبلاً اینجا بوده اید؟” می تواند سوال های ساده ای برای شروع باشد. به جای سوالات بسته که پاسخش بله یا خیر است سعی کنید سوالات باز بپرسید.

مودب باشید. رفتار بی ادبانه یا ناشایست تاثیر بلندمدت دارد. به موضوعات خنثی بپردازید و از مواردی که ممکن است بحث برانگیز باشد ، مانند دین، ​​سیاست و روابط گذشته پرهیز کنید، تا زمانی که فرد را کمی بهتر بشناسید. اگر این موارد پیش آمد، ذهن خود را باز نگه دارید.

همچنین نیازی نیست که برای قرار اول خود بیش از حد برنامه ریزی کنید، سعی کنید آرام باشید و اجازه دهید مکالمه به طور طبیعی جریان پیدا کند.

اعتماد به حس درونی خود

دلیلی ندارد که به احساس درونی خود گوش ندهید. حس شما در رابطه با اینکه در روز قرار و ملاقات تاثیر مثبت گذاشته اید یا منفی به شما راست می گوید. همچنین علاوه بر حس درونی خود، نشانه های کلامی و غیرکلامی فرد مقابل نیز گویای این تاثیر است.

در رابطه با حس درونی مهم است که با خودتان صادق باشید: آیا سیگنال های دریافتی واقعی هستند یا این که یا اینکه آرزوی شماست!

همچنین نشانه های کلامی در حین صحبت می تواند راهنمای صحبت شما باشد. افراد به موضوعات جالب توجه نشانه های غیرکلامی و کلامی بیشتری نشان می دهند.

هشدار! همیشه در یک مکان عمومی ملاقات کنید و به شخص دیگری بگویید که کجا می روید. اگر در طول قرار احساس ناراحتی و دلهره می کنید، باز هم به غرایز و حس درونی خود گوش فرا دهید و از آنجا خارج شوید: بهتر است بی ادب به نظر برسید تا اینکه خود را در معرض خطر قرار دهید.

شروع یک رابطه در محل کار، یک موقعیت ویژه

در شرایط کار ممکن است نیاز به بررسی بیشتری داشته باشید.

برخی از شرکت ها اعلام می کنند که ممنوعیت روابط در محل کار دارند. این نکته را مدنظر قرار دهید که روابط آشکار و ناشیانه در برخی محیط های کاری ممکن است به اعتبار شما لطمه بزند.

و در نهایت …

اگر حداقل سعی نکنیدمکالمه را عجیب و غریب شروع کنید قطعا پشیمان نمی شوید. اگر هم موفقی نشوید، عدم موفقیت روابط عاشقانه می تواند چیزهای زیادی را در آینده به شما یاد دهد. حداقل در رابطه با قرارهای بعدی باتجربه خواهید بود.

امتیاز 1 از (1 مشارکت)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.