اخبار و جشنواره ها

استراتژی های مرور

تاکنون شده که یک دوره آموزشی، یک کتاب یا یک مهارت جدید را آموخته باشید و پس از چند هفته به کلی فراموش کرده باشید؟

وقتی فرصتی برای اجرای دانش جدید وجود ندارد ، فراموش آن آسان است. اینجاست که اهمیت یادداشت برداری مشخص می شود. مرور آنچه یاد گرفته اید امری ضروری در تثبیت دانش و یادگیری است.

استراتژی های مرور

در این مقاله ما مزایای بازبینی و مرور اطلاعات را بررسی و چند راهکار برای اینکار ارائه خواهیم داد.

چرا مرور اطلاعات؟

وقتی اطلاعاتی را یاد می گیریم. بلافاصله پس از آن می توانیم آن را به خاطر آوریم. اما پس از گذشت زمان کمی جزئیات را فراموش می کنیم. شاید پس از چند روز فقط کلیاتی از اطلاعات را به خاطر آوریم.

برای یادآوری دراز مدت آنچه که یادگرفته ایم، باید اطلاعات را از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت انتقال دهیم. راز انتقال اطلاعات از حافظه کوتاه مدت به بلند مدت مرور و تمرین است.

چگونگی مرور اطلاعات به طور موثر

در این بخش به معرفی تکنیک هایی می پردازیم که با استفاده از آن می توانید به طور موثر به حفظ اطلاعات بپردازید.

مرور فوری

مرور اطلاعات را با صرف چند دقیقه مرور بلافاصله پس اط یادگیری شروع کنید. مرور فوری به شما کمک می کند تا از آموخته های خود اطمینان حاصل کنید.

همانطور که مجددا مطالب را می خوانید از استراتژی های خواندن استفاده کنید تا کارایی مطالعه شما بیشتر باشد. برای مثال اگر نیز باشد یک فصل از یک کتاب را مرور کنید، شاید نیاز باشد تنها مقدمه و نتیجه گیری را مطالعه کنید تا اطلاعات تثبیت شود.

بازنویسی مواد

بازنویسی و سازماندهی اطلاعات راه دیگری برای مرور اطلاعات است. این عمل ممکن است به ظاهر زمان زیادی از ما بگیرد، اما یک روش عالی برای تقویت چیزی است که یاد گرفته ایم. تحقیقات نشان می دهد، عمل نوشتن باعث می شود که درک ما از اطلاعات روشن شود.

بازنویسی مواد برای مرور

یک تکنیک عالی برای بازنویسی، استفاده از نقشه های ذهنی است. این تکنیک بسیار موثر است، چرا که شما را مجبور به برقراری ارتباط بین مفاهیم می کند.

مرور زمان بندی شده

به یاد داشته باشید که تلاش برای انتقال اطلاعات از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت، زمان می برد.

بهترین حالت این است که پس از یک روز، پس از یک هفته و پس از یک ماه مرور انجام گیرد، و پس از آن هر چند ماه یک بار مرور را انجام دهیم.

اطمینان حاصل کنید که زمان هایی برای این کار در نظر گرفته اید. زمان های مرور خود را به لیست کارها یا برنامه عمل خود اضافه کنید.

در مرور زمان بندی شده نیز می توانید یادداشت برداری کنید. سعی کنید از یادداشت کردن اطلاعاتی که کاملا فراگرفته اید خودداری کنید. سپس یادداشت ها را با نمونه اصلی آن مقایسه کنید.

 

امتیاز دهید
مقالات مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.