اخبار و جشنواره ها

8 نشانه عشق واقعی، نشانه های عشق

در این دوره، به راحتی می توان عشق را با جذابیت یا تمایل اشتباه گرفت. ما فکر می کنیم احساسات پرشوری که داریم برای همیشه دوام خواهد داشت، اما اغلب اوقات به دلایلی که شاید هرگز آن را نفهمیم احساس می کنیم که ناگهان دلسرد شده ایم. اما عشق واقعی چیزی فراتر از “احساس شور” زودگذر است.

8 نشانه عشق واقعی، نشانه های عشق

آیا می خواهید بدانید که واقعاً با شخص مناسبی در رابطه هستید؟ آیا می خواهید بدانید که واقعاً “عشق واقعی” چیست؟ در این مقاله از جعبه ابزار ذهنی 8 نشانه قطعی از عشق واقعی آورده شده است:

1. همدیگر را درک می کنید

درک، چیزی است که فقط از داشتن یک ارتباط عاطفی واقعی ناشی می شود، به همین دلیل در یک رابطه بسیار مهم است! اگر درک متقابل در رابطه وجود داشته باشد شما دوستان خوبی هستید که می دانید چگونه یکدیگر را بخندانید، همدیگر را آسوده خاطر نگه دارید و همدیگر را تشویق کنید. اگر در یک رابطه درک وجود داشته باشد هرگز در مورد اشتباهات گذشته همدیگر را قضاوت نمی کنید.

2. به یکدیگر احترام می گذارید

یکی دیگر از عناصر اصلی هر رابطه قوی و سالم احترام است. اگر احترامی وجود نداشته باشد، عشق واقعی هرگز نمی تواند شکوفا شود، زیرا احترام جزء جدایی ناپذیر روابط است. احترام همان چیزی است که باعث می شود احساس راحتی کنیم و با یکدیگر صادق باشیم. اگر شریک زندگی شما واقعاً به شما احترام بگذارد، به شما گوش خواهد داد، نظرات شما را ارزیابی می کند و اختلافات شما را می پذیرند. او هرگز سعی نمی کند شما را کنترل کند یا تصمیمات خود را به شما تحمیل کند زیرا می داند که شما شخص خودتان هستید و به شما و توانایی های شما اعتماد دارد.

3. مراقب یکدیگر هستید

هنگامی که شما عاشق کسی هستید، می خواهید تمام تلاش خود را برای حفظ امنیت و محافظت از او در برابر هرگونه آسیب و خطر انجام دهید. شما هرگز نمی خواهید که اتفاق بدی برای او بیفتد، زیرا فکر آسیب رسیدن به او برای تحمل شما قابل تحمل نیست. بنابراین شما مراقب او هستید و شک ندارید که او نیز همین کار را برای شما انجام می دهد. برای مثال همیشه می خواهد بداند که آیا راحت به خانه رسیده اید یا خیر؟ و یا می پرسد که غذا خورده اید یا خیر؟

4. شما از یکدیگر حمایت می کنید

فردی که واقعاً شما را دوست دارد هرگز سعی نمی کند که با شما رقابت کند. او از موفقیت شما ناراحت نمی شود. در عوض، از موفقیت شما و حمایت از شما و رویاهای شما خوشحال است. شما و شریک زندگیتان یکدیگر را تشویق می کنید تا سخت کار کنید و از یکدیگر الهام بگیرند تا به اهداف خود برسید. هیچ حسادتی یا رقابتی در رابطه وجود ندارد، زیرا شما هر دو هدف یکسانی دارید.

5- در عشق واقعی صبر وجود دارد

عشق واقعی صبور و مهربان است. این بدان معنا نیست که شما و شریک زندگی تان هرگز عصبی نشوید، عشق به این معناست که هیچ گاه از تغییر یکدیگر و تلاش برای حل مسئله دست برندارید. نقایص یکدیگر را می پذیرید و درمورد مشکلات خود علنی صحبت می کنید. شما در بحث چیزی پرتاب نمی کنید یا وقتی کار سخت شود فرار نمی کنید.

6. قصد هر دو شما سازش است

بعضی افراد فکر می کنند عشق واقعی به این معنا است که هرگز در مورد چیزی دعوا پیش نیاید، اما درگیری بخش اجتناب ناپذیر هر رابطه ای است. هیچ وقت دو نفر همیشه در رابطه با همه چیز توافق نخواهند داشت، زیرا هیچ دو نفر هرگز ایده های، عقاید، نیازها، افکار و احساسات یکسانی ندارند. درگیری سالم می تواند برای شما و شریک زندگی تان خوب باشد، زیرا نشان می دهد که صداقت و ارتباط سازنده وجود دارد.

7. شما به شخص دیگری علاقه ای ندارید

عاشق شدن یعنی هر کس دیگری به غیر از عشق شما لایق این عشق و محبت نباشد. لحظه ای که شخص دیگری با شما همراه شود و چشم شما را جلب کند، یعنی عشق شما کامل نیست. دلیل این امر ساده است، از آنجا که وقتی واقعاً عاشق هستید، به سادگی جذب شخص دیگری نمی شوید. شما نسبت به شریک زندگی خود وفادار هستید زیرا می دانید آنچه را که در کنار هم دارید با ارزش، زیبا و نادر است. شما به سابقه ای که در کنار هم هستید و زندگی ای که می خواهید اهمیت می دهید.

8- شما یکدیگر را ارتقاء می دهید

هنگامی که شما واقعاً، کسی را عمیقاً دوست دارید، می خواهید او فردی شایسته باشد، کسی که با داشتنش به خود افتخار کنید. عشق شما از شما الهام می گیرد که نسخه بهتری از خود باشد. عشق او به شما نیز كمك كرده است كه خودتان را بيشتر دوست داشته باشيد، و حمايت و اعتقاد او به شما باعث شده تا شما نيز به خودتان اعتقاد داشته باشيد.

امتیاز دهید
مقالات مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.