بیلیبل

تست عشق و عاشقی استرنبرگ

هیچ سوالی را بدون جواب نگذارید
لطفا هریک از سوالات را به دقت بخوانید و مشخص کنید که در هفته گذشته، مورد سوال چقدر باعث ناراحتی شما شده است

اصلا

کاملا

مکانيک و سازه کامپيوتر نظامي گري خدمات حفاظتي

درحال محاسبه نتيجه

لطفا منتظر بمانيد!!!!

دوباره

مشکلي به وجود آمده است

بخش اول

جنسيت

مشخصات تست

290 سوال

30 دقیقه

تفسیر تخصصی

19 هزار تومان

تست رغبت سنج و علایق استرانگ

تصمیم‌گیری درباره انتخاب رشته تحصیلی و شغل، یکی از مهمترین و سرنوشت‌سازترین موضوعات در زندگی هر فرد به حساب می‌آید. افراد معمولا یک سوم عمر خود را در محل شغل خود هستند، پس شغل افراد باید مورد علاقه آنها باشد. یکی از عوامل بسیار مهمی که باید در کنار شخصیت و استعداد مورد بررسی قرار بگیرد، علاقه افراد به محیط شغلی خود است. اگر علاقه فرد و رشته تحصیلی و شغل او متناسب نباشند فرسودگی شغلی و عدم رضایت از شغل و عدم موفقیت در شغل تنها برخی نتایج آن است.

تست علاقه شغلی

در بسیاری از کشورهای دنیا برای کمک به انتخاب درست رشته تحصیلی و شغل دانشجویان و دانش آموزان از پرسشنامه استرانگ که پرکاربردترین و پراستفاده ترین پرسشنامه رغبت سنج است، استفاده می شود. یکی از اهداف مهم تعلیم و تربیت در دانشگاه ها و مدراس، تسهیل رشد حرفه ای و هدایت شغلی دانش آموزان می باشد. به این منظور لازم است شخص بتواند علایق، رغبت ها، توانایی ها و خصوصیات شخصی خود را بشناسد. در هدایت تحصیلی و مشاوره شغلی و مشاوره انتخاب شغل به دانش آموزان کمک می شود تا با شناخت و آگاهی از تمایلات و رغبت های خویش و شناخت کامل رشته تحصیلی و مشاغل گوناگون هدف خود را مناسب و درست انتخاب نمایند. این انتخاب و تصمیم گیری صحیح تحصیلی و شغلی برای هر فرد بالاترین اهمیت را دارد چرا که این انتخاب نه تنها بر خود فرد بلکه بر خانواده و جامعه نیز تاثیر می گذارد. دانش آموزان و دانشجویان و اشخاصی که جویای شغل و یا انتخاب رشته مناسب با استعداشان هستند می توانند با شرکت در این آزمون به شغل متناسب با علاقه خود پی برده و در آن جهت ادامه تحصیل داده و شغل و رشته انتخاب کنند. این پرسشنامه پیش بینی کننده مناسبی در زمینه انتخاب رشته به حساب می آید و می تواند به نحوی دقیق با در نظر گرفتن خصوصیات شخصیتی و رغبت افراد، انتخاب رشته صحیح را پیش بینی نماید.

تیپ های علاقه

براساس این نظریه، افراد جامعه از نظر شخصیتی و رغبت در یکی از شش تیپ زیر قرار می گیرند:

  1. واقع‌گرا (عمل کننده ها)
  2. جستجوگر (متفکران)
  3. هنری (آفرینندگان و هنرمندان)
  4. اجتماعی (کمک کنندگان)
  5. متهور یا جسور (سرمایه گذاران و رهبران)
  6. قراردادی (نگهبانان و کارمندان)

البته هر شخص ترکیبی از این ویژگی ها است و به نوعی بر اساس محیطی که در آن رشد یافته، یک ویژگی در او پرنگ تر و یک ویژگی در او کم رنگ تر است. اگر دقت کرده باشید: در یک محیط هنری، هنرمندان بیشتر رشد پیدا می‌کنند. پس بر این اساس اگر، الگوی شخصیتی یک فرد و الگوی محیطی او را بدانیم، می‌توانیم موفقیت او را پیش بینی کنیم.

کاربردهای تست سسسسسس

آزمون و تست سسسسسکاربردهای بسیار زیادی دارد، اما عمده کاربرد آن در بحث مشاوره شغلی و تحصیلی و بخصوص برای انتخاب شغل و مسیر تحصیلی و شغلی می باشد. این تست مناسب برای انتخاب رشته دبیرستان، دانشگاه و شغل متناسب با علاقه افراد طراحی شده است.

هزینه ی انجام تست سسسسسس

ما در تیم تخصصی جعبه ابزار ذهنی سعی کرده ایم با اجرای دقیق تست سسسسس، نتیجه ای منحصر به فرد برای شما ارائه دهیم. هزینه انجام این آزمون برخلاف مراکز روانشناسی که بسیار گران است در سایت جعبه ابزار ذهنی با قیمت 19 هزار تومان قرار داده شده است.