اخبار و جشنواره ها

تغییر زندگی در دو دقیقه

“سفر یک هزار مایلی؛ با یک قدم شروع می شود.”
لائو تسو

“فاصله هیچ چیز نیست؛ این تنها اولین گام است که دشوار است.”
مادام ماری دو دفند

ایجاد یک تغییر مثبت در زندگی نیازی به یک جهش بزرگ ندارد. در ادامه این مقاله از جعبه ابزار ذهنی عاداتی به اشتراک گذاشته ایم که از طریق این گام های کوچک شما می توانید عادت هایی قوی ایجاد کنید و در طول زمان می توانید زندگی خود را تغییر دهید به طوری که حتی تصورش را نمی کردید.

تغییر زندگی

نفس کشیدن هنگام تنش

هنگامی که دچار استرس می شوید، بنشینید، از طریق بینی و با شکم نفس بکشید. ۲ دقیقه بر روی تنفس خود تمرکز کنید. این تمرکز ذهنیت شما را آرام می کند و پس از آن می توانید کار خود را در حالت آرام تر ادامه دهید.

مرور و قدردانی از روز خود در پایان آن

اگر در طول روز کارهای خوبی انجام داده اید و کارهایتان را به پایان رسانده اید، می توانید عزت نفس خود را بالا ببرید. اگر شما بازتاب درستی بر روی آنچه انجام داده اید، داشته باشید.

مرور و قدردانی از روز خود در پایان آن

بنابراین دو دقیقه از پایان روز کاری خود را بگذارید و قدردان روز خود باشید.

حواس خود را به زمان حال متمرکز کنید

خودتان را از گذشته و آینده بیرون بکشید. خود و توجه خود را در جایی که واقعا هستید قرار دهید، اینجا و اکنون. این کار را با نشستن به مدت دو دقیقه انجام دهید. آنچه را که در مقابل شماست، ببینید. به پرندگان و اتومبیل ها گوش کنید. اشعه خورشید را از طریق پنجره وارد اتاقتان می شود بر روی لباس و پوست خود احساس کنید.


مقاله مرتبط: چگونه در لحظه زندگی کنیم؟


در این دو دقیقه با تمام حواس خود به اینجا بپیوندید. به این طریق ذهن و بدن شما آرام خواهد شد. و فکر کردن برایتان راحت تر خواهد شد.

به جای قضاوت، درک کنید

هنگامی که می خواهید کسی را که می شناسید یا نمی شناسید را قضاوت کنید تنها دو دقیقه زمان می برد. از خودتان این دو سوال را بپرسید:

  • چه بخشی از این شخص را می توانم در خودم ببینم؟ چقدر این فرد شبیه من است؟
  • چرا می خواهم او را قضاوت کنم؟

هیچ کس دوست ندارد مورد قضاوت منفی قرار گیرد و اگر این انسان های دورو بر خود را قضاوت کنید دیگر نمی توانید با آنها رابطه خوبی بسازید. به علاوه، میزانی که تمایل به قضاوت دیگران دارید اغلب نشان دهنده میزانی است که دوست دارید از سوی دیگران قضاوت شوید. بنابراین به خودتان کمک کنید که زندگی مثبت تری داشته باشید، زمانی که احساس کردید می خواهید کسی را قضاوت کنید، به جای آن چیزی بهتر را انتخاب کنید.

یک لحظه فکر کنید و از کسی به صورت واقعی تعریف کنید

او خوشحال خواهد شد. شما در مورد خودتان احساس خوبی خواهید داشت و احتمالا احساسات مثبت زیادی نیز از فردی که اکنون شاد و موفق است، خواهید دید. این یک راه خوب و کوچک برای ایجاد روابط مثبت است.

در آغوش گرفتن

صمیمیت جسمی می تواند استرس را کاهش دهد و احساس خوبی به شما دست دهد. بنابراین دو دقیقه در طول روز کسی را که دوست دارید در آغوش بکشید.

مانند تعریف، می تواند یک راه ساده برای ایجاد روابط گرم و مثبت با افراد زندگیتان باشد.


مقاله مرتبط: سه گام سریع تا زندگی شاد


علاقه مند باشید

در آغاز یک مکالمه برای شکستن یخ، دو دقیقه وقت دارید که یک یا چند سوال در مورد کسی که با او صحبت می کنید بپرسید.

توجه داشته باشید و منتظر نوبت خود برای صحبت نباشید. علاقه شما به احتمال زیاد به شما بازگردانده می شود و شما می توانید نه تنها یک گفتگوی خوب را شروع کنید، بلکه رابطه جدیدی را نیز شروع خواهید کرد، بدون توجه به اینکه چه نوع رابطه ای ممکن است باشد.

تجربیات جدید را امتحان کنید

سعی کنید مخالف با چیزی که همیشه هستید رفتار کنید. اگر همیشه گوشت مصرف می کنید این بار به جای گوشت از گیاه استفاده کنید. به جای بدتر شدن، از یک درگیری احمقانه دور شوید. به جای چسبیدن به زندگی روزمره به چیزهایی که هیچ وقت انجام نمی دادید بله بگویید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.