اخبار و جشنواره ها

عاداتی برای داشتن رابطه شاد

“شادی و خوشبختی چیزی از پیش ساخته شده نیست. از اعمال شما می آید.”
– دالایلاما

خوشبختی در زندگی می تواند ناشی از بسیاری چیزها باشد. از اینکه چگونه کار معقول خود را پیدا می کنید یا از بودن در طبیعت و قدردانی از اشعه گرم خورشید. بخش بزرگی از شادی و خوشبختی نیز از روابط در زندگی ما حاصل می شود.


مقاله مرتبط: سه گام سریع تا زندگی شاد


داشتن رابطه شاد

عاداتی که باعث شادی در روابط می شود

با دیگران طوری رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود

اگر شما مهربان و مفید هستید، تمایل دارند که با شما مهربان و مفید باشند. اگر شنونده خوبی نیستید و یا دیگران را قضاوت می کنید، احتمالا همین رفتار نیز با شما خواهد شد.

مطمئنا استثنا هم وجود خواهد داشت. بعضی از افراد حتی اگر شما با آنها رفتار خوبی داشته باشید، با شما به خوبی رفتار نخواهند کرد. و شما آنچه را که می دهید دریافت نمی کنید. اما در دراز مدت و در بیشتر موارد این قانون ثابت است.

فقط این اشتباه را نکنید که منتظر شوید دیگران این تغییر را ایجاد کنند و اولین قدم را بردارند. در عوض، فعالانه عمل کنید. در ابتدا چند گام برای روابطی که قصد شروع آن را دارید بردارید و آنچه را که می خواهید دریافت کنید به دیگران بدهید.

شنونده واقعی باشید

هر کس می خواهد احساس کند که درک می شود. وقتی که به کسی گوش می کنید باید با تمرکز کامل آنجا باشید و حضور داشته باشید.

شنونده واقعی

جسور باشید

آنچه را که می خواهید قاطعانه درخواست کنید و آنچه را که نمی خواهید بگویید. نه تنها باعث افزایش اعتمادبنفس شما می شود بلکه دیگران به شما احترام بیشتری خواهند گذاشت و این موضوع باعث می شود روابط سالم تر و شادتری داشته باشید.

چگونه می توان جسورتر شد؟

عزت نفس خود را بهبود دهید. هنگامی که عزت نفس خود را بهبود می دهید، یک چیز فوق العاده اتفاق می افتد. شما شروع به احساس شایستگی بیشتری برای چیزهای خوب و بزرگ در زندگی خود خواهید کرد.

به یاد داشته باشید هدایای کوچک از روی مهربانی به دیگران بدهید

فقط یک دقیقه یا ۳۰ ثانیه برای ابراز قدردانی خالصانه خود از کسی وقت بگذارید، این باعث می شود روز یا هفته او را درخشان تر کنید.
یک یادداشت کوچک و شیرین برای شریک زندگی و یا فرزند خود در کفش، کلاه، ظرف چای، زیر بالش یا کتابی که درحال خواندن آن است، بگذارید. این چیز بسیار ساده و کوچک، لبخند بزرگی به چهره گیرنده می آورد.

و به یاد داشته باشید که گاهی اوقات یک تشکر ساده و واقعی شما می تواند تأثیری بزرگتر از آنچه فکرش را بکنید، بگذارد.


مقاله مرتبط: روش هایی برای خوشحال کردن دیگران


امتحان کردن چیزهای جدید

درگیر شدن در زندگی روزمره باعث خستگی و بی هیجانی در روابط می شود. تنها آرامش داشتن و انجام کارهای قدیمی، تلاش زیادی نمی خواهد اما باعث فرسایش در رابطه می شود. چیزهای جدیدی را امتحان کنید. از منطقه امن خود خارج شوید. و این کار را زمانی انجام دهید که با همسر یا دوست خود وقت می گذرانید.

امتحان کردن چیزهای جدید

به عنوان مثال، یک ورزش، سرگرمی یا رستوران جدید را امتحان کنید یا برای گذراندن تعطیلات آخر هفته به جایی بروید که انتظار رفتن آنجا را ندارید.

به جای بحث و دعوا روی راه حل ها تمرکز کنید

درگیر شدن فکر روی چرایی و اگرها می تواند بسیار مخرب باشد. چنین اندیشه هایی باعث می شود مسایل ترسناک تر و بزرگ تر از آنچه واقعا هستند به نظر برسد و باعث بی حسی و خشم و رنج غیرضروری شود. روی راه حل ها تمرکز کنید. بله، یکی از شما – یا هر دو شما – ممکن است اشتباه کرده باشد، اما کاری است قبلا انجام شده است و شما یک ماشین زمان ندارید تا به عقب برگردید. بنابراین تمرکز خود را بر روی تکرار آن در ذهن خود و یا بیش از حد  بحث در مورد آن، نگذارید.

مقالات مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.