اخبار و جشنواره ها

آب‌وهوای مشهد در فصل‌های مختلف چگونه است؟

مشهد یکی از مهم‌ترین شهرهای ایران است که در شمال شرق کشور قرار گرفته و سالانه جمعیت زیادی به قصد زیارت و گردشگری به این شهر سفر می‌کنند. برای سفر به این منطقه بهتر است از وضعیت آب‌وهوای آن در فصل‌های مختلف مطلع باشیم تا بتوانیم مناسب‌ترین زمان را برای مسافرت انتخاب کنیم یا وسایل موردنیاز برای سفر در فصل‌های مختلف را همراه داشته باشیم. اگر قصد سفر به مشهد به‌صورت فردی یا همراه با تور مشهد را دارید، این مطلب می‌تواند در انتخاب زمان سفر به شما کمک کند.

آب‌وهوای مشهد در فصل بهار

مناسب‌ترین فصل برای سفر به مشهد، بهار است. فصلی که با تعطیلات نوروز شروع می‌شود و وضعیت آب‌وهوا در اکثر نقاط کشور معتدل و بهاری است. در این فصل تور مشهد هوایی و تور مشهد زمینی یکی از گزینه‌های پرطرفدار کسانی به‌شمار می‌رود که قصد مسافرت دارند. با فرا رسیدن تعطیلات نوروز حجم زیادی از مسافران از سراسر ایران به مشهد سفر می‌کنند. در گذشته هدف از سفر به مشهد فقط زیارت حرم مطهر امام هشتم بود؛ اما با گسترش شهر و افزایش امکانات تفریحی، اکنون شهر مشهد به یکی از مقاصد تفریحی و گردشگری هم تبدیل شده است. به‌همین خاطر جمعیت زیادی در فصل بهار و تعطیلات نوروز به این شهر سفر می‌کنند. اگر شما هم قصد سفر در این فصل را دارید، بدانید که وضعیت آب‌وهوا در بهترین حالت خود است و لذت سفر برای شما دوچندان خواهد شد.

اما باید در نظر داشته باشید که با توجه به حجم زیاد مسافران و علاقه آن‌ها برای سفر به مشهد، قیمت هتل‌ها، پروازها و تورهای مشهد هم افزایش پیدا می‌کند؛ چون این فصل پیک حضور مسافران است. مدت زمان کوتاهی پس از تعطیلات که اکثر مسافران به شهر خود بازمی‌گردند، می‌تواند زمان مناسبی برای کسانی باشد که می‌خواهند با تور مشهد سفری مقرون‌به‌صرفه‌تر را تجربه کنند.

سفر به مشهد در تابستان

مشهد تابستان‌های گرمی دارد و گاهی دمای هوا در این شهر به 40 درجه می‌رسد. باوجوداین مناطق ییلاقی مشهد مانند طرقبه و شاندیز موقعیت و آب‌وهوای مناسبی برای اقامت و تفریح دارند که تابستان‌های مشهد را هم جذاب می‌کند. بنابراین اگر با تور مشهد از تهران به‌سمت این مناطق سفر می‌کنید، لباس نسبتا گرم همراه داشته باشید؛ چون امکان دارند شب‌های سردی پیش‌روی شما باشد. با اینکه هوای مشهد در تابستان گرم و خشک است؛ اما این فصل یکی از شلوغ‌ترین بازه‌های زمانی برای مسافران به‌حساب می‌آید؛ چون از طرفی مدارس تعطیل هستند و از طرف دیگر تابستان فرصت مناسبی برای انواع تفریح به‌ویژه تفریحات آبی شهر مشهد است.

سفر به مشهد در تابستان

پاییز و سفر به مشهد

با شروع مدارس بخشی از مسافران مشهد کاسته می‌شوند؛ به‌همین دلیل می‌توانید فرصتی پیدا کنید که شهر را خلوت‌تر از همیشه ببینید. آب‌وهوای مشهد در پاییز تقریبا سرد است و احتمال بارندگی هم وجود دارد؛ پس همراه‌داشتن چتر را فراموش نکنید. در این فصل می‌توانید تور مشهد با قیمت مناسب پیدا و سفر پاییزی خود را آغاز کنید. فصل پاییز فرصت مناسبی است که علاوه‌بر زیارت حرم مطهر امام رضا (ع) به باغ پرندگان مشهد، باغ و موزه نادری، مقبره خواجه ربیع، بوستان مینیاتوری و پارک ملت مشهد هم سر بزنید. در این فصل رنگارنگ، خیابان‌های مشهد هم زیبایی‌های خاص خود را دارند. اگر در این فصل به مشهد سفر می‌کنید، لباس مناسب پاییزی همراه داشته باشید؛ چون دمای هوا به 10 درجه و کم‌تر از آن می‌رسد. تور مشهد هوایی گزینه مناسبی برای سفر پاییزی شما است تا در راحتی بیشتری به مشهد سفر کنید.

سفر زمستانی به مشهد

زمستان‌های مشهد سرد هستند و احتمال بارش برف هم زیاد است. بنابراین قبل از رزرو تور مشهد از تهران، وضعیت آب‌وهوا را موردبررسی قرار دهید تا با خیال راحت‌تری سفرتان را شروع کنید. همراه‌داشتن لباس گرم و زمستانی هم از واجبات این سفر است. تماشای تصویر حرم مطهر زیر بارش برف یا قدم‌زدن در خیابان‌های برفی مشهد می‌تواند لذت این سفر را برای شما بیشتر کند. تور مشهد هوایی گزینه‌ای است که در فصل زمستان مناسب‌تر است؛ چون سفر زمینی مشکلات خاص خود را دارد. اما درصورتی‌که برای سفر زمینی برنامه‌ریزی کرده‌اید، حتما زنجیر چرخ همراه داشته باشید.

سفر زمستانی به مشهد

مشهد در فصل زمستان آب‌وهوایی سرد و خشک دارد؛ به‌همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم قبل از سفر از وضعیت آب‌وهوا مطلع شوید و برای شب‌های سرد این شهر، لباس گرم و زمستانی همراه داشته باشید.

انتخاب مشهد برای سفر همواره یکی از گزینه‌های مناسب برای مسافران است. با ثبت‌نام در تور مشهد از تهران برای این سفر آماده شوید. تور مشهد هوایی هم گزینه مناسبی برای سفرهای کوتاه است. با رزرو تور مشهد می‌توانید سفری لذت‌بخش در فصل‌های مختلف تجربه کنید و هر بار چهره‌ای متفاوت از شهر را ببینید.

مقالات مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.