اخبار و جشنواره ها

علائم جسمی استرس در افراد

اضطراب علائم روانی و جسمی به همراه می آورد – هر دو علائم می تواند طاقت فرسا باشد. بدن با پیش بینی تهدیدهای آینده، برای یک لحظه آماده می شود: مغز،  قلب، ریه ها و عضلات را فعال می کند بنابراین شما آماده درگیری یا فرار خواهید بود. از علائم جسمی استرس این است که قلب سریع تر می تپد، شما شروع به تعریق می کنید، و عضلات شما مانند سایر پاسخ های غیر ارادی، متشنج می شوند.

اختلالات اضطرابی با علائم جسمی مداوم و شدید مشخص می شود. در نظر گرفتن این واکنش ها به ویژه هنگام تشخیص اختلالات اضطرابی بسیار مهم است.

در واقع، معیار ها و علائم جسمی استرس زیاد هستند، برای مثال، اضطراب باید با چند علائم فیزیکی همراه باشد. در کودکان وجود حتی یکی از این علائم برای تشخیص کافی است.

استرس

علائم جسمی استرس

تنش عضلانی از علائم جسمی استرس

تنش عضلانی همراه با اضطراب طبیعی ممکن است شامل کشش مختصر پشت و گردن باشد که با تمام شدن منشا استرس به حالت اولیه بازمی گردد. تنش عضلانی بر اثر اضطراب که  توسط مردم، شرح داده شده است، ممکن است شامل درد بسیار زیادی در شانه، پشت، گردن و عضلات فک  باشد. این تنش ممکن است با ساییدن دندان ها همراه باشد.

این تنش های عضلانی در صورتی که منشا اضطراب، تمام نشده باشد، فروکش نخواهد شد. بلکه باید مهارت های خاصی را برای آرامش و یا مصرف داروهایی که باعث آرامش می شوند، استرس را کنترل کرد.

مشکلات گوارشی از علائم جسمی اضطراب

روده بدن انسان اضطراب را ابراز می کند. می تواند به شکل یبوست، تهوع کامل  و یا اسهال باشد. مشکلات گوارشی می تواند به ویژه بر عملکرد روزمره  افراد تأثیر منفی بگذارد.

فراتر از این که مشکلات گوارشی در نوع خود ناراحت کننده و مخل می باشند، این علائم ممکن است فرد را نگران کنند که ممکن است، یک بیماری پزشکی سلامتی اش را تهدید کند.

سرگیجه و استرس

سردرد و سرگیجه از علائم جسمی استرس زیاد

پریشانی روانشناختی مرتبط با اضطراب زیاد در بیشتر ساعات بیداری فرد باعث نگرانی مزمن در او می شود. این افکار ممکن است متشکل از انتظار و ترس راجع به یک موضوع باشد.

یا این که افکار فرد بی وقفه از یک موضوع یا سناریو به موضوع دیگر بپردازد. این تجربه روانشناختی به معنای واقعی کلمه می تواند منجر به سر درد و سرگیجه شود.

خستگی

به عبارت ساده استرس مزمن طاقت فرسا است، بنابراین معمولاً خستگی افراد مبتلا به اضطراب بسیار زیاد است. در کوتاه مدت، فرد می تواند از دیگر جنبه های بهزیستی جسمی و روانی آسیب ببیند.

برای افرادی که حتی اختلالات خفیف خواب را تجربه می کنند، درمان اضطراب احتمالاً شامل تغییراتی در روال قبل از خواب فرد است.

تنگی نفس از علائم جسمی استرس

همراه با افزایش ضربان قلب، افزایش فشار خون ، تعریق و یا سرگیجه ، تنگی نفس می تواند در فرد مضطرب رخ دهد. تنگی نفس به عنوان علامت اضطراب بیشتر به عنوان بخشی از حمله پانیک رخ می دهد.

علائم جسمی استرس فقط در صورت بروز نشانه های اضطراب در نظر گرفته می شوند که با وجود یک بیماری پزشکی دیگر توضیح داده نشوند. به عبارتی دیگر تمامی احتمالات در شخص بررسی می شود و در صورتی که فرد مشکل و یا بیماری دیگری نداشته باشد، نتیجه گیری بر این می شود که این نشانه های استرس می باشد.

در صورتی که ثابت شد این نشانه ها به دلیل استرس زیاد در فرد ایجاد شده اند، توصیه می شود از یک کلینیک روانشناسی معتبر برای درمان استرس خود کمک بگیرید.

علائم جسمی استرس

بنابراین ، ارزیابی دقیق توسط یک متخصص روانشناس و یک درمانگر مطمئن ترین راه برای تشخیص علت استرس های شما است.

اختلالات اضطرابی کاملاً شایع هستند ، اما اغلب تشخیص داده نمی شوند و درمان نمی شوند. از آن جا که خانم ها بیشتر از مردان علائم اضطراب را تجربه می کنند، اکنون متخصصان توصیه می کنند که تمام زنان و دختران 13 سال به بالا از نظر اضطراب در معاینات معمول پیشگیری بررسی شوند.

اگر علائمی را تجربه کردید با پزشک خود صحبت کنید زیرا اضطراب می تواند به مرور زمان بدتر شود. درمان زود هنگام و راه های کنترل استرس می تواند روند درمانی را سرعت بخشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.