اخبار و جشنواره ها

16 راز موفقیت از زبان تاثیرگذارترین افراد جهان

رازهای موفقیت را در این نوشته بخوانید...!

هر کس تعریف خاص خود را از موفقیت و راز موفقیت دارد و هر یک از ما برای رسیدن به آنجا مسیر دیگری را در زندگی دنبال خواهیم کرد. خوبی این است که بسیاری از ما قبل از ما حضور داشته اند و افراد موفق اغلب نکات موفقیت و درسی را که برای تلاش برای رسیدن به اهداف خود گرفته اند با دیگران در میان می گذارند.

از ورزشکاران سوپراستار گرفته تا بزرگان تجارت و رسانه ها، این نکات موفقیت توسط برخی از افراد با نفوذ در اطراف ارائه می شود. خوب است دانش آن ها را به دست آورید و آنها را در برنامه موفقیت خود به کار ببرید.

1. راز موفقیت در این است که نترسید و باور کنید که دشواری ها سکوی پرتاب شما هستند!

“هنگامی که به نقطه ای از زندگی خود می رسید وقتی چیزهای دشواری را می بینید، به سمت دیگر نگاه نکنید. به سمتش حرکت کنید. این دقیقا آن لحظه ای است که می توانید روی تأثیر بگذارید و تغییر کنید.” ملیندا گیتس

ناشناخته قطعاً می تواند برای بسیاری از افراد ترسناک باشد. ما از تغییر اجتناب می کنیم زیرا این امر به طور بالقوه مجموعه جدیدی از مشکلات و استرس را ایجاد می کند. اگر به چیزی متمایل شوید که ممکن است دشوار به نظر برسد، این تغییر همچنین می تواند موفقیت و خوشبختی بزرگی به همراه داشته باشد. این راز موفقیت است!

احتمالاً شنیده اید که خودآموزی دشمن پیشرفت است، اما با پذیرفتن احتمال – حتی وقتی دشوار به نظر می رسد – خود را برای موفقیت آماده می کنیم.

2. خود را به چالش بکشید

“همان کاری را انجام دهید که فکر می کنید نمی توانید انجام دهید. در آن شکست بخورید دوباره امتحان کنید بار دوم بهتر عمل کنید. تنها افرادی که هرگز زمین نمی خورند کسانی هستند که هرگز ریسکی نمی کنند و به موفقیتی دست نمی یابند. این لحظه شماست مالک آن باشید.” اوپرا وینفری

3. مهم ترین راز موفقیت این است که خود را جایگاه موفقیت قرار دهید!

“برای موفقیت شما باید در آنجا باشید!” – ریچارد برانسون

هرکسی می تواند در مورد کارهایی که می خواهد بکند و چگونگی انجام آن برنامه های بزرگی را تنظیم کند. برنامه های بدون اقدام، چیزی بیش از رویاهای روز نیست. توصیه های تیتان کسب و کار در مورد موفقیت روشن و ساده و در عین حال فوق العاده ارزشمند است: یک فرصت را بخرید و آن برنامه ها را عملی کنید. مطمئناً انجام این کار خطرهایی دارد، اما بزرگترین موفقیت ها همیشه با یک سطح خطر همراه است. این راز موفقیت را فراموش نکنید!

4. خود را در استانداردهای بالا نگه دارید!

“معیار کیفیت باشید. برخی از افراد به محیطی که انتظار تعالی وجود دارد عادت ندارند.” استیو جابز

نکته دیگر برای موفقیت که افراد موفق انجام می دهند این است که خود را در حد استانداردهای بالا نگه دارند. زندگی ما تجمعی از تصمیماتی است که می گیریم و معیارهایی که خودمان برای آنها قائل هستیم اغلب نتیجه همین تصمیمات است. خانواده، دوستان، رئیسان و همکاران شما استانداردهای خاص خود را دارند که شما را به آن پایبند می کنند، اما این رفتار خود شما است که انتظاراتی را که از شما دارند شکل می دهد.

مجموعه ای از ارزش ها را برای خود مهم بسازید و خود را با این ارزش ها حفظ کنید، شما یکپارچگی را نشان می دهید. این ویژگی است که همراه با سخت کوشی اغلب به یک عمر موفقیت می رسد.

5. راز موفقیت در تلاش مداوم است!

“پایداری بسیار مهم است. نباید تسلیم شوید مگر اینکه مجبور به تسلیم شوید. ” ایلان ماسک

در دسامبر سال 2020 ، موشک Elon Musk’s Starship هنگام فرود خود در شعله های آتش منفجر شد. اگر فکر می کنید ماسک در شکست و اندوه خود غرق شد، پس اطلاعات زیادی در مورد این غول کارآفرینی ندارید. او نه تنها یکی از با نفوذترین افراد امروز است و همچنین یکی از با پشتکارترین افراد است.

اهداف شما مهم نیست، منتقدان و موانعی وجود دارند. این کسانی هستند که از نظر روحی پایدار هستند و از شکست جلوگیری نمی کنند که بیشترین شانس را دارند که در نهایت به موفقیت برسند.

6. به دیگران خدمت کنید

“هیچ تعریفی از یک زندگی موفق وجود ندارد که شامل خدمات به دیگران نباشد. کاری برای انجام دادن پیدا کنید.” جورج H.W. بوته

احتمالاً یکی از مهمترین نکته ها و راز موفقیت، خدمت به دیگران به اندازه سایر افراد موجود در این لیست حیاتی است.

یکی از مهمترین موارد جورج اچ دبلیو. بوش در دوران ریاست جمهوری خود در امر امضای قانون “قانون آمریکایی های معلول” موفق شد. این یک گام مهم برای حقوق شهروندی و خدمات رسانی به کسانی بود که مدتها نادیده گرفته شده بودند.

اگر به لیستی از موفق ترین افراد جهان نگاه کنید، بدون شک متوجه خواهید شد که تقریباً همه آنها به نوعی به دیگران خدمت می کنند. خواه از طریق راهنمایی، ایجاد فرصت شغلی یا ایجاد یک تغییر مثبت ، آنها متقاعد شده اند که هرچه بیشتر خدمت بیشتری دریافت کنند.

7. تعهد؛ راز موفقیت!

“هر روز صبح به آینه نگاه کنید و از خود بپرسید: متعهد هستی یا نیستی؟” جیمز له برون

اگر برای برنده شدن در آن حضور ندارید، بعید به نظر می رسد موفقیت به دنبال آن باشد. کسانی که موفقیت را تجربه می کنند می دانند چگونه تمرکز کنند. آنها هدفی را تشخیص می دهند و متعهد به تحقق آن می شوند.

این بدان معنا نیست که البته در این راه مواقع تردید و عقب نشینی وجود نخواهد داشت. به جای کنار گذاشتن این اهداف، آن ها سازگار می شوند و متعهد می شوند هر مرحله را تحقق بخشند و آنها را به واقعیت تبدیل کنند.

8- نگرش مثبت داشته باشید

“من هرگز، هرگز بر روی موارد منفی تمرکز نکرده ام. من همیشه به نکات مثبت نگاه می کنم.” سونیا سوتومایور

مثبت اندیشی توانایی تغییر زندگی شما از هر لحاظ را دارد. این از هر نوع دیدگاه خود تا نحوه تعامل با کسانی که ملاقات می کنید تأثیر دارد. یک نگرش خوب می تواند نه تنها شانس موفقیت بلکه سلامت کلی شما را نیز تحت تأثیر قرار دهد.

9. جسور باشید!

اگر شهامت پیگیری آنها را داشته باشیم، همه رویاهای ما می توانند محقق شوند. ” والت دیزنی

صفات مشترک متعددی را می توان در موفق ترین کارآفرینان و رهبران در طول تاریخ یافت. یکی از این صفات جسارت است. افراد موفق جسور و به خودشان مطمئن هستند. این بدان معنا نیست که آنها لحظه ای تردید ندارند، اما آن ها اعتماد به نفس سالمی در خود دارند که می توانند چالش هایی را که زندگی سر راهشان قرار می دهد سازگار کنند، با آن ها روبرو شوند و آنها را تسخیر کنند. این راز موفقیت آنان است!

توجه داشته باشید که به نقل از دیزنی گفته نشده است “رویاهای ما تحقق می یابند”، بلکه آن ها “می توانند تحقق پیدا کنند”. موفقیت تضمینی نیست، اما با اطمینانی جسورانه، امکان دستیابی به آن را دارد.

10. موفقیت آسان نیست!

“این مسیر همیشه یک مسیر صاف نیست. ” باراک اوباما

هر رئیس جمهور با چالش هایی روبرو می شود و شاهد عقب نشینی در اهدافی است که برای رسیدن به آن تلاش می کند. سخنان رئیس جمهور سابق ایالات متحده این ادعا است که پیشرفت کار سختی را می طلبد. برای هر نقطه عطف، ممکن است نیمی از دوازده شکست پیش از آن وجود داشته باشد.

مسیر موفقیت شخصی شما بدون برخورد و موانع خاص، راهی صاف نخواهد بود. اما با ایجاد یک اخلاق کاری بر اساس اصول ذکر شده در اینجا، می توان به موفقیت دست یافت.

11. به شهود و غریزه خود اعتماد کنید!

“جرات ندارید قدرت غریزه خود را دست کم بگیرید!” باربارا کورکوران

اغلب اوقات، هرچه فرد موفقیت بیشتری کسب کند، دیگران بیشتر به دیگران توصیه می کنند که باید یا نباید انجام دهند. احاطه کردن در خود با افراد باهوش و با شخصیت خوب مطمئناً ارزش دارد، اما چیزهای زیادی برای اعتماد به شخص می توان گفت.

در واقع یک علم واقعی در پشت غریزه روده یا شهود وجود دارد و مغز ما دائماً تجربیات گذشته را با اطلاعات فعلی مقایسه می کند.

12. راز موفقیت در یاد گرفتن نحوه گفت و گو ارتباطات قوی است.

“ارتباط موثر 20 درصد آنچه شما می دانید و 80 درصد احساس شما نسبت به آنچه می دانید است.” جیم روح

ارتباط برقرار بودن قوی در بسیاری از جنبه های زندگی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و یکی از بهترین نکات و یکی از بزرگ ترین های راز موفقیت است. سخنران، نویسنده و کارآفرین جیم روح یک ارتباط برقرار درخشان بود و بیشتر موفقیت خود را به توانایی خود در انتقال موثر دیدگاه ها، اهداف و دانش خود به اطرافیان نسبت داد.

13. پرشور باشید!

“خواه مراد خود را پیدا کنید، یا هنوز در جستجوی آن باشید، اشتیاق باید آتشی باشد که کار زندگی شما را پیش می برد و هرگز خاموش نمی شود.” مایکل دل

این احتمالاً رایج ترین و همچنین یکی از مهمترین نکات موفقیت است. اگر علاقه خاصی به چیزی ندارید، سخت است که صد در صد خود را به آن اختصاص دهید. مطمئناً، ممکن است بتوانید برای مدت کوتاهی آن را حفظ کنید، اما در طولانی مدت، یک فرصت نیست.

مایکل دل در پیدا کردن مراد خود نکته خوبی را بیان می کند. اگر اشتیاق کاری که انجام می دهید وجود نداشته باشد، موفقیت در تلاش شما در بهترین حالت محدود خواهد بود.

14. آنچه را می خواهید تعریف کنید

“زندگی خواسته مبهم را مجازات می کند و به سوال خاص پاداش می دهد.” تیم فریس

با نفوذترین و موفق ترین افراد جهان دیدگاه روشنی از هدف و آنچه می خواهند به دست آورند، دارند. آنها به سادگی دارت نمی اندازند و امیدوارند که ایده خوبی داشته باشند.

شما مسئول توسعه تمرکز خود و تعیین خواسته های خود در زندگی هستید. پس از دانستن اینکه چیست، به دنبال آن بروید. اگر مسئولیت بیشتری در کاری دارد، آن را بخواهید. اگر در حال راه اندازی مشاغل شخصی خود است، اقدامات لازم را برای تحقق آن انجام دهید.

15.اعتماد به نفس داشته باشید و خودتان را باور کنید!

از موفقیت دیگران الهام بگیرید اما فراموش نکنید خودتان چه کسی هستد. ” دیموند جان

این راز موفقیت است که بدانید همیشه کسی موفق تر از شما خواهد بود. در واقع، این احتمال وجود دارد که وقتی برای اولین بار کار خود را شروع می کنید، افراد زیادی موفق تر باشند. اگرچه اجازه می دهد موفقیت فرد دیگر اعتماد به نفس شما را از بین ببرد، به طرز باورنکردنی می تواند شکست بخورد. به جای اینکه دستاوردهای دیگران را دست نیافتنی بدانید، از آنها به عنوان الهام و هدفی برای تلاش استفاده کنید.

16. هوشمندانه انتخاب کنید

“میراث و سرنوشت شما توسط خود شما نوشته شده است. تصمیمات درست بگیرید. ” گری واینرچوک

انتخاب های هوشمندانه داشته باشید. همه با تصمیماتی روبرو هستند؛ برخی بزرگ و برخی کوچک. این انتخاب هایی است که شما ایجاد می کنید و زندگی شما و وقایع و افرادی را رقم می زند که در آن شکل می گیرند. انتخاب های اشتباهی انجام دهید و می توانید زندگی کاملاً بدبختی داشته باشید.

هیچ کس نمی تواند گزینه های مناسب را برای شما انتخاب کند، اما شما می توانید یاد بگیرید که هوشمندانه تصمیم بگیرید که منجر به موفقیت شود. واقعاً تصمیم گیری عاقلانه در شناخت اهداف شما و سنجیدن چگونگی انتخاب شما برای دستیابی به آن اهداف و همسو شدن با ارزش های شما خلاصه می شود.

سخن پایانی درمورد راز موفقیت

این نکات موفقیت موفقیت شما را تضمین نمی کند. موفقیت شما هنوز به خود شما بستگی دارد. با این حال، این نکات برای رسیدن به آرزوهایتان سنگ قدم های خوبی هستند. آن ها را فراموش نکنید!

موفق و پیروز باشید.

امتیاز دهید
منبع lifehack
مقالات مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.