اخبار و جشنواره ها

داشتن لبخندی زیبا

معمولا لبخند نشان می دهد فرد مثبت، گرم و دوست داشتنی است. اما آیا همه لبخند ها این اثر را دارند؟ آیا لبخند ساده جذابیت شما را افزایش می دهد؟ خب، بستگی دارد. نوع لبخند شما و وضعیتی که در آن قرار دارید می تواند تفسیرهای متفاوتی داشته باشد که در جعبه ابزار ذهنی امروز به آن پرداخته ایم.

داشتن لبخندی زیبا

لبخند زیاد می تواند شما را غیرقابل اعتماد نشان دهد

تحقیقات نشان داده است که افرادی که بیشتر لبخند می زنند جذاب تر و دوست داشتنی در نظر گرفته می شوند. در حالی که کسانی در ظاهر غمگین هستند، قابل دسترس به نظر نمی رسند.

اما لبخند زدن زیاد هم می تواند مشکل ساز شود. اگر شما در جلسات رسمی و کاری بیش از حد لبخند بزنید شما غیرقابل اعتماد به نظر خواهید رسید. پس چگونه می توانیم درست و در زمان مناسب لبخند بزنیم تا بهترین نتیجه را بدست آوریم؟

مغز انسان در اکثر اوقات نمی تواند بین لبخند واقعی و ساختگی تفاوتی قائل شود

اگر همیشه به شما می گویند که سرد، غمگین یا خشمگین به نظر می رسید می تواند بسیار ناخوشایند باشد مخصوصا زمانی که خود چنین احساسی ندارید. بهترین راه تمرین لبخند زدن است. شاید به نظر خنده دار باشد اما خیلی از افراد نمی توانند خنده واقعی را از ساختگی تشخیص دهند.

یافته ها نشان داده است که لبخند حتی اگر ساختگی باشد می تواند قسمتی از مغز را که مسئول خوشحالی و آزاد کردن اندورفین است را گول بزند. مغز نمی تواند بین عمل واقعی لبخند زدن و لبخند ساختگی تمایز قائل شود. پس زمانی که شما مشغول تمرین لبخند زدن هستید مغز شما فکر می کند که شما خوشحال هستید، و اگر زمان کافی این عمل انجام شود، در نهایت یک لبخند واقعی و شاد ایجاد خواهد کرد.

مردان لبخند زنان را به عنوان حس شوخ طبعی وی برداشت می کنند

به عنوان یک زن، لبخند و خنده شما در روند جذب کردن بسیار قدرتمند است. البته این امر به هر دو جنس مربوط می شود، اما به مردان، به نحوی خاص به ماهیت مثبت لبخند و خنده پاسخ می دهد. در ذهن مردان، شوخ طبعی در جذب یک زن ضروری است. اگر مردی بتواند زنی را بخنداند احساس می کند که موفق شده است. اگر پسری را دوست دارید از این موضوع به نفع خود استفاده کنید. اگر می خواهید او را بیشتر جذب خود کنید به جک هایش کمی بیشتر بخندید.

معنای لبخند زنان برای مردان

 


مقاله مرتبط: ذهن خوانی از طریق زبان بدن


انواع لبخند و اثرات آن

همه ما می خواهیم در موقعیت های مختلف دوست داشته شویم و لبخند ما یک سلاح ساده برای رسیدن به این هدف است. پس راه های مختلفی که می توانیم از لبخند برای به دست آوردن نتایج مطلوب استفاده کنیم چیست؟

لبخندی با دهان کج: هم مردان و هم زنان این لبخند را دوست دارند!

این نوع لبخند از نظر مردان و زنان جذاب ترین لبخند محسوب می شود. این نوع لبخند باعث ایجاد حالت حفاظت کنندگی در مردان و گرمی در زنان می شود. این مردان دوست دارند از شما مراقبت کنند و پایه جذابیت بین زوج های بالقوه را ایجاد می کند. این نوع لبخند بسیار به دل ها می نشیند و به همین دلیل است که شاهزاده دایانا، که به طور طبیعی از این نوع لبخند استفاده می کرد، توانست دل های مردم را تسخیر کند.

اجتناب از لبخند با لبان بسته

به موقعیت هایی فکر کنید که لبخند کسی احساس ناامیدی را به همراه داشته است. اغلب اوقات لب های آنها محکم بسته شده است و به این ترتیب در سراسر صورت یک خط مستقیم را می توان مشاهده کرد که در آن دندان ها پنهان هستند. بسته به اینکه شما مرد یا زن هستید، این نوع لبخند تفاسیر متفاوتی می تواند داشته باشد.

زنان تمایل بیشتری به استفاده از این لبخند دارند و معمولا نشانه ای هستند که سعی دارند احساسات واقعی، مخصوصا منفی خود را نشان ندهند. و برخی از زنان از آن به عنوان رد کردن و یا محتاط بودن استفاده می کنند.فردی که اینگونه لبخند می زند، رازی دارد که نمی خواهد دیگران آن را بفهمند شاید دوست ندارد آن را بیان کند و شاید اعتماد نمی کند. اگر قصد دارید که مرموز باقی بمانید و حس کنجکاوی را در دیگران برانگیزید، این نوع لبخند کمک تان می کند اما با احتیاط از آن استفاده کنید.

خنده با دهان گشوده

خنده با دهان گشوده

در این حالت دندان های بالا نمایان شده و به شخصی که با شما گفت و گو می کند، می فهماند که مایل هستید بیشتر با او آشنا شوید. با این نوع لبخند بازیگوش و سرزنده به نظر خواهید رسید.

 لبخندی با فک افتاده

این لبخند هم جعلی است. این مدل لبخند بیشتر حاصل تمرین برای داشتن چنین لبخندی است تا یک لبخند غریزی. در این حالت فک کمتر از حالت طبیعی می افتد؛ عملی که لبخند ایجاد می کند.

لبخندی با لب پایین جلو آمده

مانند مالیدن چشم که نشانه گریه کردن است، جلو آوردن لب پایین هم یکی از نشانه های گریه است. به یاد داشته باشید مردم به دلایل واقعی گریه می کنند و ناراحت می شوند یا به دنبال همدردی و درمان این کار را می کنند.

فکش نیفتاده است

در یک لبخند طبیعی، فک هم دچار افتادگی می شود اما افرادی که با کمترین افتادگی فک می خندند، به جای اینکه با این واکنش احساسات واقعی شان را نشان دهند، لبخندی ساختگی را به شما تحویل می دهند. این آدم ها برای اینکه همیشه در چهره شان یک لبخند ثابت داشته باشند تلاش زیادی می کنند و حتی گاهی بدون آنکه نیاز باشد یک لبخند را به شما تحویل می دهند.

گاز گرفتن لب

گاز گرفتن لب

گاز گرفتن لب نشانه تنش است. یکی از بارزترین پیام های گاز گرفتن لب، استرس و تنش است که می تواند نشانه تمرکز بالا نیز باشد اما به احتمال زیاد نشان می دهد، فرد اضطراب دارد.

شما را گیج می کند؟

لبخند بعضی از افراد، نمی تواند شخصیت شان را نشان دهد. آنها زمانی که لبخند می زنند در هر گوشه از چهره شان احساسات متناقضی را نشان می دهند و نمی گذارند طرف مقابلشان از احساساتشان سر در بیاورد. یادتان نرود لبخند واقعی تمام چهره را درگیر می کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.