اخبار و جشنواره ها

مرکز نوروفیدبک در تهران

هیچ تفاوتی ندارد که مرکز نوروفیدبک در تهران باشد یا در سایر شهرهای کشور، عملکرد نوروفیدبک همه جا مشابه و یکسان است. امروز در جعبه ابزار ذهنی چیستی این روش درمانی جدید و همچنین کاربردهای آن را بررسی خواهیم کرد. نوروفیدبک آموزش مستقیم عملکرد مغز است، كه مغز یاد می گیرد كه عملكرد موثرتری داشته باشد. عملكرد مغز لحظه به لحظه مشاهده می شود. اطلاعات به فرد نشان داده می شود. نوروفیدبک، واکنش های فیزیولوژیک نهفته درمغز انسان و امواج مغزی که هر لحظه بر وضعیت رفتاری و عملکردی ما اثر گذارند را ثبت می کند و بعد آن چه که در همان لحظه در مغز انسان در حال اتفاق افتادن است را کاملا دقیق، روشن و واضح روی صفحه ی نمایشگر به تصویر می کشد. خود تنظیمی بخش ضروری در عملکرد سودمند مغز است. آموزش خود تنظیمی اجازه می دهد تا سیستم عصبی مرکزی عملکرد بهتری داشته باشد.

مرکز نوروفیدبک در تهران

نورووفیدبک روشی است برای اینکه یاد بگیریم چگونه امواج مغزی و فعالیت هایی که در مغز ما به طور طبیعی و خودکار انجام می شود را کنترل کنیم. در حقیقت با نوروفیدبک می آموزیم به طور ارادی امواج مغزی خود را با استفاده از بازخوردی که از دستگاه دریافت می کنیم تغییر بدهیم. نوروفیدبک برای کنترل، تغییر و اصلاح امواج مغزی در جهت رسیدن به کاهش علائم بیماری و افزایش سطح سلامت جسمانی و روانی، ابزاری کارآمد است.


چرا نگاهی به سایر روش های درمان در روانشناسی نمی اندازید؟


 نوروفیدبک پایداری مغز را افزایش می‌دهد. مدت درمان ممکن است کمی طولانی شود اما معمولاً نتایج خوبی به دست می‌آید که به شکل بهبود سطح عملکرد مغز، کاهش دوز داروها و عوارض جانبی آن‌ها، کاهش تعداد تشنج و رفع نیاز به جراحی (در مواردی که نیاز به جراحی بوده است) قابل مشاهده است.

روش نوروفیدبک توسط اداره غذا و داروی آمریکا جهت درمان اضطراب، استرس، افسردگی، بیش فعالی کم توجهی، سردرد (میگرن)، دردهای مزمن، اختلالات خواب، سوء مصرف مواد، وسواس، صرع (تشنج) و بازتوانی سکته مغزی مورد تایید قرار گرفته است. و همچنین در درمان اختلالات یادگیری و افزایش توجه و تمرکز تاثیر گذار است.


برای دریافت وقت مشاوره با متخصصین ذهن آرا در تماس باشید:  ۲۲۰۰۶۶۰۸ – ۲۲۶۰۵۴۴۱ – ۲۲۶۴۲۱۷۸


نوروفیدبک روشی برای خود تنظیمی

تولد و شروع به کار نوروفیدبک به سال ۱۹۵۸ بر می‌گردد، جویی کامیا، روانشناس، استاد دانشگاه شیکاگو برای اولین بار توانست به فردی آموزش بدهد تا امواج مغزی خود را کنترل نماید. بحث در ارتباط با تاریخچه نوروفیدبک در این مقاله نمی گنجد. برای مشاهده تاریخچه کامل نوروفیدبک نگاهی به صفحه نوروفیدبک در سایت ویکی پدیا بیاندازید.

این روش به منظور افزایش خودتنظیمی مغز استفاده می شود. نوروفیدبک به فرد در جهت ارتقای سطح توانمندی های ذهنی و شناختی مانند افزایش قدرت تصمیم گیری صحیح، افزایش انگیزه پیشرفت، افزایش قدرت تجزیه و تحلیل و حل مسئله، افزایش توجه و تمرکز و حفظ آن در شرایط دشوار، افزایش میزان آرامش و احساس کنترلو کاهش تنش و اضطراب کمک می کند. نوروفیدبک در واقع تکنیکی برای کنترل و تنظیم امواج مغزی است.

کاربردهای نوروفیدبک

  • کاهش مشکلات بیش فعالی/ تکانشگری
  • افزایش توجه و تمرکز
  • بهبود مشکلات خواب
  • کاهش افسردگی
  • بهبود مشکلات رفتاری
  • ارتقا سطح تمرکز و توجه

موارد کاربردی بیشتر از نوروفیدبک

کاربردهای نوروفیدبک

بیش‌فعالی/كمبود توجه، اضطراب، ناتوانی یادگیری، دردهای مزمن و سردردهای میگرنی، سوءمصرف مواد، افسردگی، بعضی انواع آسیب و سکته مغزی، سندرم پیش از قاعدگی،‌ اختلالات عاطفی، طیف اتیسم، فلج مغزی، سندرم درد و خستگی مزمن و افزایش قدرت تمرکز و توانایی های ذهنی در افراد سالم، اختلالات خواب، (در کودکان) مشکلات خواب شامل شب‌ ادراری، راه رفتن در خواب، حرف زدن در خواب، وحشت در خواب و اضطراب مربوط به خواب رفتن می‌باشند. نوروفیدبک با کمک به خودتنظیمی مغز در تنظیم برانگیختگی فیزیولوژیک، در بهبود مشکلات مربوط به خواب موفق بوده است و غالباً اولین چیزی که در درمان توسط نوروفیدبک توسط مراجعین گزارش می‌شود بهبود کیفیت خواب است.

مرکز نوروفیدبک در تهران

اگر شما هم به یک مرکز نوروفیدبک در تهران ارجاع داده شده اید یا روانشناس شما نوروفیدبک را برای شما توصیه کرده است، خدمات نوروفیدبک را زیر نظر متخصص نوروتراپی و با قیمتی ارزان دریافت کنید. شما همین حالا می توانید با ما تماس بگیرید.


برای دریافت وقت مشاوره با متخصصین ذهن آرا در تماس باشید:  ۲۲۰۰۶۶۰۸ – ۲۲۶۰۵۴۴۱ – ۲۲۶۴۲۱۷۸


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.