اخبار و جشنواره ها

کلینیک مشکلات زناشویی

مشکلات بین زوجین سبب می گردد که آسایش و شادی از  زندگی مشترک رخت بربندد. اگر زوج دارای فرزند نیز باشند این اختلافات و مشکلات بین زوجین در روحیه آنها بسیار اثر سوء می گذارد. پس توصیه ما این است که پیش از آن که مشکلات زوجین رو به وخامت برود، برای بهبود آن به مشاوره زناشویی و کلینیک مشکلات زناشویی رو آورند. در این مقاله از جعبه ابزار ذهنی به بررسی این موضوع می پردازیم.

کلینیک مشکلات زناشویی

مشکلات بین زوجین و کلینیک مشکلات زناشویی

همواره میان زوج‌ ها مشکلات زیادی وجود داشته است که به فراخور فرهنگ، سن، عادات و معلومات متفاوت است. باید دانست که در حل این مشکلات باید تا آنجا که می‌ توانیم سریع عمل کنیم و از هوش هیجانی خود استفاده نماییم. و بدترین راه حل، فراموش کردن و نادیده گرفتن این مشکلات است. شاید بهترین راه مراجعه به کلینیک مشکلات زناشویی باشد.


مقاله مرتبط: هوش هیجانی و روابط زناشویی


مشکلات ارتباطی رایج بین زوجین

موضوع جدیدی که به عنوان یکی از عوامل مهم مشکلات ارتباطی بین زوجین مطرح می‌ شود و تاکنون موضوع شناخته شده‌ ای نبوده است، موضوع هوش عاطفی است.
روانشناسان بر پایه تحقیقات بسیار به این نتیجه رسیده‌ اند که غیر از عواملی مانند همسانی عقاید، سطح اجتماعی، اهداف و … موضوع مهم‌ تری وجود دارد که باعث ایجاد تفاهم و درک احساسات همسر می‌ شود که همسانی هوش عاطفی است.

اختلافات زناشویی

اختلافات زناشویی در هر دوره‌ ای از زندگی زوجین رخ می‌ دهند. معمول‌ ترین این اختلافات در سال‌ های ابتدایی و در سال‌ های ابتدایی دهه دوم زندگی مشترکاست.
در سال‌ های اول زوجین شناخت کافی از هم ندارند و طبیعی است که اختلافاتی داشته باشند، اگر آنها را با هوشمندی و آگاهی حل کنند بخش بزرگی از راه را رفته‌ اند. در سال‌ های پایانی دهه اول زوجین باید عشق خود را بازسازی کنند زیرا احساسات آنها تا حدودی تغییر کرده است و اگر به فکر ایجاد تنوع نباشند ممکن است پیوندهای عاطفی خود را آسیب‌ پذیر ببینند.

دعوای شدید زن و شوهر

مشاوره طلاق

گاهی اوقات اختلاف ساده زوجین با عدم هوشیاری، بی‌ صبری و بی‌ احترامی همراه می‌ شود. هرگز در میان یک بحث پرتنش مسائل اساسی را بیان نکنید، هرگز بی‌ احترامی نکنید چرا که هر دعوای شدید اثراتی مخرب و پایدار خواهد داشت. گاهی ندانستن اصول اساسی یک رابطه موفق منجر به اختلافات زناشویی می‌ شود. زوجین می‌ توانند به هر بهانه‌ ای به جای شنیدن حرف یکدیگر، تفاهم و تعامل، به ایستادن در برابر هم روی بیاورند. در این مواقع معمولاً بدون دخالت شخص سوم یا کلینیک مشکلات زناشویی راه حلی پیدا نمی‌ شود.


برای دریافت وقت مشاوره با متخصصین ذهن آرا در تماس باشید:  ۲۲۰۰۶۶۰۸ – ۲۲۶۰۵۴۴۱ – ۲۲۶۴۲۱۷۸


راه‌ حل اختلافات زناشویی

راه‌ حل‌ هایی که با وجود شخص سومی آغاز می‌ شود، همان‌ قدر که می‌ تواند مفید باشد خطرناک نیز است. اگر فرد سوم، انسانی متخصص، مانند یک مشاور کار کشته باشد شاید بتواند با شناخت خصوصیات و ویژگی‌ های زوجین راه‌ حل‌ های مفیدی را پیشنهاد کند. اما چنانچه فرد سوم از این درجه تخصص و حسن‌ نیت برخوردار نباشد و خصوصاً اگر جانب‌ دارانه برخورد کند و حق را به یکی از دو طرف بدهد ممکن است اختلافات را عمیق‌ تر کند.

نمونه هایی از سوالات و مشکلات که می بایست با کلینیک مشکلات زناشویی مراجعه کنید در زیر فهرست شده اند: 

  • دعواهای شدید بین همسران را چطور باید حل کرد؟
  • به مشاوری مراجعه کردم که راهنمایی غیراصولی را به من ارائه دادند.
  • چطور باید مشاوری قابل اطمینان پیدا کنم؟
  • همسرم بدبین است، با او چه باید بکنم؟
  • خانواده همسرم از من بیزار هستند من هم تحمل این وضعیت را ندارم.
  • آیا همسرم باید به خاطر من خانواده‌ اش را رها کند؟
  • آیا خیانت، پایان یک رابطه زناشویی است؟

کلینیک مشکلات زناشویی

مرکز مشاوره زوج درمانی

مشکل در رابطه دو شریک زندگی بسیار متداول است، چیزی که شاید مشکل آفرین شود، نحوه برخورد دوطرف با این مشکلات است. آیا مهارت های لازم برای برخورد با این مشکلات را یاد گرفته اید؟ ملاک اینکه چه کاری در چه موقیعیتی درست است، چیست؟ برای یادگیری مهارت های لازم برای رفع مشکلات زناشویی به کلینیک مشکلات زناشویی مراجعه کنید. برای دریافت خدمات با ما در تماس باشید.


برای دریافت وقت مشاوره با متخصصین ذهن آرا در تماس باشید:  ۲۲۰۰۶۶۰۸ – ۲۲۶۰۵۴۴۱ – ۲۲۶۴۲۱۷۸


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.