اخبار و جشنواره ها

مشاور خانواده خوب در غرب تهران

مشاور خانواده خوب در غرب تهران، کلیدواژه ای که بسیاری از افراد در گوگل به دنبالش هستند. اما مشاوره خانواده چیست؟ و یک مشاور خانواده باید چه معیارهایی داشته باشد؟ با ما در جعبه ابزار ذهنی همراه باشید، تا ضمن بررسی این موضوع یک مشاور خانواده خوب در غرب تهران به شما عزیزان معرفی کنیم.

مشاور خانواده خوب در غرب تهران

مشاور خانواده چیست؟

مشاوره خانواده شاخه ای از علم روانشناسی نوین و بر مبتنی بر اصول درون فردی خانواده و مطالعه فرد به فرد و بررسی نقش آنها در خانواده می باشد. به عبارت دیگر مشاوره خانواده شاخه ای از رشته مشاوره روانشناسی می باشد که می تواند به بهبود روابط خانواده در برقراری ارتباطات و رفع مشکلات کمک شایان کند.

مشاوره خانواده می تواند شامل تمامی اعضای خانواده و یا تعدادی از آنها که تمایل به شرکت دارند باشد. نوع مشاوره و درمان نیز بسته به شرایط حاکم بر خانواده می تواند کوتاه و یا دوره طولانی باشد. در جلسات مشاوره خانواده راه های تعمق در روابط خانواده و کنترل خود در مواقع پر تنش آموزش داده می شود. البته سر فصل آموزش ها می تواند بسیار متفاوت با موارد فوق باشد.


خدمات ما: کلینیک مشکلات زناشویی


وظایف اولیه مشاوره خانواده از دید روانشناسی چیست؟

مشاور روانشناسی وظایف بسیاری دارند که از میان آنها می توان به ارزیابی خانواده، زود درمانی، خانواده درمانی، آموزش و تمرین و مطالعه درباب موضوعات مربوط به خانواده و بهبود آن. برای نیل به اهداف فوق بسیاری از مشاورین خانواده با برگزاری کلاس های آموزشی، ورکشاپ ها و سمینار اقدام به آموزش خانواده ها به صورت عام و عمومی می کنند.

به عبارت دیگر افراد متخصص در رشته روانشناسی می باشند که به موضوعات مربوط به خانواده و کودکان می پردازند. هدف آنها محافظت از حقوق افراد در خانواده و تعریف صحیح برای تمامی افراد می باشد. مشاوره روانشناسی خانواده یکی از مهم ترین اقدامات برای حفظ سلامت خانواده و به تبع آنها جامعه و کشور می باشد.

مشاوره خانواده را می توان ابتدایی ترین اقدامات افراد آگاه در راستای حفظ بنیان خانواده از تمامی جهات دانست.

مشاور خانواده خوب کجاست؟

به طور عام می توان در کلینیک های روانشناسی، بیمارستان ها، کلینیک ها، مدارس  و به طور کل در مراکز درمانی از خدمات مشاوره خانواده استفاده کرد.


خدمات ما: مشاوره خانواده


چرا از مشاوره خانواده استفاده کنیم؟

مشاوره خانواده می تواند به بهبود مشکلات خانوادگی با همسر، فرزندان و دیگر اعضای خانواده کمک بسیار کند. ممکن است شما درگیر مشکلات همچون موضوعات مالی و اتفاقات قبل و بعد از ازدواج، نحوه اشتباه تعامل با والدین و یا فرزندان باشید و راه کارهای شخصی شما جواب درستی برای حل این معضلات نباشید.

در بسیاری از موارد یک یا چند نفر از اعضای خانواده دارای مشکلات روحی روانی پنهان می باشند که به دلیل درک درست توسط خود شخص و اطرافیان این پدیده پنهان مانده و در سازگاری با دیگر افراد دچار مشکل می شوند. از طرفی در بسیاری از مواقع اعضای خانواده بر انجام فرضیه های فردی اصرار می کنند که نتیجه آن فاصله گرفتن هر چه بیشتر افراد از یک دیگر و وارد شدن صدمات جبران ناپذیر به ارکان خانواده می شود.

مشاوره خانواده در این موارد با بررسی فرد به فرد اعضا و سپس تجمیع داشته ها به بهبود شرایط موجود کمک بسیار زیادی می کند. مشاوره خانواده می تواند در تمامی شرایط اعم از لحظات پر تنش، اعصبانیت های به وجود آمده و متداول، غم و اندوه حاصل از اتفاقی خاص و بسیاری دیگر از شرایط کمک رسان شما باشد و می تواند به درک متقابل اعضا از یکدیگر راهنما باشید تا در نهایت خانواده به بهترین شکل ممکن به تعامل برسند.


چرا نگاهی به دسته بندی مهارت های خانواده نمی اندازید؟!


مشاور خانواده خوب در غرب تهران

قطعا با هدف پیدا کردن مشاور خانواده خوب در غرب تهران وارد این مقاله شده اید. ما قصد نداریم این نیاز شما را نادیده بگیریم. برای دریافت وقت مشاوره با زبده ترین و باتجربه ترین متخصصین روانشناسی در کشور، با ما در تماس باشید.


برای دریافت وقت مشاوره با متخصصین ذهن آرا در تماس باشید:  ۲۲۰۰۶۶۰۸ – ۲۲۶۰۵۴۴۱ – ۲۲۶۴۲۱۷۸


مقالات مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.