اخبار و جشنواره ها

نکاتی برای زوج های درونگرا

بسیار مهم است که وقت خود را با شخص خاصی بگذرانید، اما قابل درک هم هست که اگر همیشه برای رو به رو شدن با استرس جمعیت زیاد و تعاملات اجتماعی آماده نباشید. هر کسی نیاز به گذراندن وقت با دیگران دارد، اما برای درونگرا ها بسیار مهم است که بدانید آنها انرژی خود را در تنهایی خود باز می یابند. افراد درونگرا افرادی هستند که همیشه غرق در تفکر هستند و به محیط بیرون توجه نمی ‌کنند. آن ‌ها مانند حوضی هستند به عمق یک اقیانوس. یعنی ارتباط پیرامونی ‌شان زیاد نیست ولی ارتباط درونی ‌شان عمیق است. در واقع این افراد تمایل بسیار كمی به حضور در جمع دارند و بیشتر دقت خود را به مطالعه و فعالیت های ذهنی و انفرادی می گذرانند. اگر آنها یک شریک درونگرا داشته باشند چالش بیشتری دارند برای پیدا کردن جایی که هر دو آنها احساس آرامش کنند و لذت ببرند. اگر تعداد زیادی آدم در اطراف آنها وجود داشته باشد، ممکن است برای آنها دشوار باشد که به فردی که با او بیرون آمده اند، تمرکز کنند. وقتی در جایی هستند که احساس راحتی نمی کنند می تواند برای شان اضطراب آور باشد.

خوشبختانه، بعضی از مکان ها احتمالا خیلی شلوغ نیستند و جمعیت کمی در آن مکان ها وجود دارد، بنابراین هنوز هم گزینه های زیادی برای زوج های درونگرا وجود دارد که می خواهند در مکانی با آرامش به سر ببرند.
این که آیا می خواهید در خانه بمانید و یا در یک ماجراجویی بمانید، شما مسئله ای برای پیدا کردن مکان یا فعالیتی که برای شما کار می کند، نخواهید داشت. در اینجا چند ایده ای برای معرفی زوج ها در نظر گرفته شده است. در ادامه نکاتی برای زوج های درونگرا آورده شده است.

خصوصیات افراد درونگرا

– علاقه مند به احساسات و افكار خودشان، نيازمند به داشتن قلمرو شخصی، كم‌حرف، ساكت و متفكر.
– دوستان زيادی ندارند. در ارتباط برقرار كردن با افراد جديد مشكل دارند. علاقه مند به سكوت و تمركز. از ديد و بازديد‌های غيرمنتظره و ناگهانی بيزارند.
– كارايی آنها در تنهايی بيشتر است و ترس آنها اين است كه فرديت خود را از دست بدهند. از فعاليت‌های انفرادی انرژی می گيرند.
– در بين انبوه مردم بودن آنها را خسته می كند. معمولاً كم‌رو هستند. درك‌شان مشكل است. اهل ايده و عقايد نو هستند.
– شخصيتی متمايز در خلوت خود و در حضور ديگران دارند. مشتاق و احساساتی هستند. معمولاً احساسات‌شان را بيان نمی كنند. در جمع ناآشنا ساكت اما در جمع دوستان خود راحت هستند. تمركزشان زياد است. برای تصميم گيری به زمان نياز دارند. پيش از حرف زدن می انديشند.
– از در ميان گذاشتن اطلاعات شخصی خود با ديگران خودداری می كنند. از قوانين خشك بيزارند و خواهان آزادي هستند. مايل به رويكردی آهسته اما دقيق‌اند. اهل عبرت گرفتن از ديگرانند و پس از آموختن روش زندگی، ديگر گونه زندگی می کنند.
– حدود 65 درصد نوابغ را درون‌گرايان تشكيل می دهند.
* البته اين خصوصيات هيچ ارتباطی با كمرویی و عدم اعتماد به نفس درون‌گرايان ندارد. ممكن است آنها خيلی هم با اعتماد به نفس باشند.

نکاتی برای زوج های درونگرا

امتحان کردن محل جدید

وقتی که می خواهید برای خوردن قهوه یا غذا با هم بیرون بروید سعی کنید رستوران ها و کافه های معروف را امتحان نکنید چون معمولا این مکان ها بدلیل محبوبیت زیاد جمعیت زیادی را نیز به خود جذب می کنند. سعی کنید به مکان های جدید و رستوران ها و کافه هایی کوچک تر را امتحان کنید. و به محل های جدیدتر بروید. در نتیجه تجربه جدیدی را با هم امتحان می کنید که خیلی معنادارتر از مکان هایی است که بارها و بارها به آنجا رفته اید.

خرید کتاب

اگر هر دوی شما به کتاب خواندن علاقه داشته باشید، سفر به کتابخانه یا کتاب فروشی می تواند همانند یک روز در یک پارک تفریحی بسیار سرگرم کننده باشد (فقط بدون جمعیت و فریاد بچه ها). شما می توانید قفسه های خود را با هم فهرست کنید و یا کتاب های تان را با هم به اشتراک بگذارید. مقایسه گنجینه های ادبی شما می تواند منافع زیادی داشته باشد، حتی اگر سلیقه متفاوتی در کتاب داشته باشید. چه کسی می داند، ممکن است یک کتاب مورد علاقه جدید پیدا کنید.

با هم شام درست کنید

پختن غذا با کسی که دوستش دارید می تواند بسیار سرگرم کننده و لذت بخش باشد. می توانید با هم به خرید بروید و مواد غذایی مورد نیاز را تهیه کنید. اگر احساس رقابت می کنید، می توانید هر کدام یک غذا آماده کنید و شخص سومی برنده را اعلام کند. دسر را فراموش نکنید!

بازدید از آکواریوم

زندگی درون اقیانوس همان طور که شگفت انگیز است، آرامش بخش نیز هست. چیزهای زیادی برای دیدن وجود دارد پس زمان کافی را برای این بازدید اختصاص دهید. جوی که در آکواریوم برقرار است خنک و آرام است، مطمئن باشید که پشیمان نخواهید شد.

دیدن ستاره ها

اگر مشکلی ندارید که شب را بیرون باشید، آسمان آرام شب می تواند فضای رمانتیکی برای شما فراهم کند. کتاب ها و برنامه های زیادی وجود دارد که از طریق آنها می توانید صور فلکی را شناسایی کنید و یا می توانید منتظر بارش شهاب سنگ بعدی باشید و به دیدن آن بروید.

موسیقی

می توانید بدون رفتن به کنسرت های پر جمعیت و پر سر و صدا، ویدئوهای آن را در خانه گذاشته و با یکدیگر از دیدن خواننده محبوب تان و شنیدن موسیقی مورد علاقه تان لذت ببرید.

مقالات مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.