تازه ها:

از کجا بفهمید برای رابطه جدید آماده نیستید

آیا تا به حال برای تان پیش آمده هنگام رفتن بر سر قرار از خودتان بپرسید که آیا شما و طرف مقابل تان باید با هم در رابطه باشید؟ یا شاید شما نقل مکان کرده اید و به شهر یا کشور دیگری مهاجرت کرده اید و به محل کار و تحصیل جدید پا گذاشته اید، از آنجا که شما هیچ کس را نمی شناسید و می خواهید ارتباط برقرار کنید، ممکن است از خودتان سوال کنید، آیا باید به دنبال رابطه جدید باشم؟
ممکن است اغلب این تفکر را داشته باشید که تا وقتی مجرد هستید حتما باید رابطه عاشقانه ای داشته باشید. اما ورود به رابطه یک تعهد بزرگ است.
سوال این هست که از کجا بفهمید برای شروع رابطه عاشقانه آماده هستید یا خیر ؟ نشانه ها چیست؟ در ادامه نشانه هایی درباره این موضوع آورده شده است. اگر هرکدام از نشانه های زیر را داشته باشید به این معنی هست که شما آماده شروع رابطه عاشقانه جدیدی نیستید و باید بروی خودتان کار کنید قبل از اینکه رابطه سالم و عاشقانه جدیدی را با فرد دیگری شروع کنید.در ادامه دلایلی که نشان می دهد برای رابطه جدید آماده نیستید، آورده شده است.

به دنبال شریک کامل بودن

به جای کار بر روی خودتان به دنبال “شریک کامل” هستید. آیا شما به طور مداوم در مورد پیدا کردن شاهزاده جذاب و یا سیندرلا فکر می کنید؟ وقتی به خیابان ها می روید و بسیاری از زوج هایی می بینید که دست های همدیگر را گرفته اند و یا به آهنگ های عاشقانه گوش می دهند، این طبیعی است که فکر کنید چه کسی را دوست دارید. اما روابط همیشه کار و مسئولیت زیادی را برای حفظ کردن نیاز دارد. وقت خود را صرف این نکنید که فرد کاملی را پیدا کنید. در عوض، روی بهترین ورژن خودتان کار کنید. و سعی کنید بهترین خود را بسازید.

کشف خود

شما هنوز هم بر روی اهداف خود کار می کنید تا کشف کنید چه کسی هستید. آیا می خواهید به سفر بروید و از بیشتر نقاط جهان دیدن کنید؟ یا به باشگاه ها و برنامه هایی که به شما کمک می کند سرگرمی های خود را به حرفه های بالقوه تبدیل کنید، می پیوندید؟ هیچ مشکلی نیست! در واقع، بررسی دقیق احساسات و انگیزه های خود یک تجربه فوق العاده با ارزش است. در موقعیت ارتباط با افراد همفکر برای شما بسیار لذت بخش است. هنگامی که شما جوان هستید، ساده تر می توانید ترس های خود را نادیده بگیرید و رویاهای خود را حفظ می کنید.

به دنبال نجات دهنده هستید

کسی را می خواهید که شما را نجات دهد. اصلا عاشقانه نیست که کسی شما را از مشکلات یا بدبختی ها نجات دهد. اگر ناراحت هستید و یا چالش هایی را تجربه کرده اید و می خواهید یک راه آسان برای آنها بیابید، جواب آن رابطه نیست. شما نمی توانید انتظار داشته باشید که کسی، شخصیت قهرمان شما شود و به تمام رنج ها پایان بخشد. بسیار خطرناک است که از رابطه برای منحرف کردن خود از مشکلات استفاده کنید. این موضوع باعث می شود که شریک های نامناسب که از وابستگی شما تغذیه می کنند را به سوی خود جذب کنید.
اما به راستی، ما همه توانایی یافتن راه حل برای مشکلات مان و رسیدن به پتانسیل کامل را دارا هستیم. مهم است که زندگی فعال داشته باشیم به جای اینکه بنشینیم و تا کسی پیدا شود. اگر به کمک و راهنمایی نیاز دارید، کاملا طبیعی و سالم است. داشتن افراد حمایت کننده در زندگی در شرایط سخت، بسیار کمک کننده است. اما تنها با تکیه بر یک نفر برای بهتر شدن همه چیز، فقط از رشد شما به عنوان یک فرد بهتر جلوگیری خواهد کرد.

نجات شخص دیگر

شما نمی توانید آسیب فرد دیگری را تغییر دهید یا رفع کنید. به یاد داشته باشید که شما یک راهنما و نگهبان احساس نیستید. هنگامی که می خواهید کسی را از عادت های بد یا گرایش های مخرب و ویرانگرش نجات دهید، شما بیشتر او را به عنوان یک پروژه خواهید دید، نه به عنوان فردی که می خواهید با او در رابطه باشید. اگر چه ممکن است عاشق کسی که می خواهید او را نجات دهید بشوید، اما این رابطه اصلا سالم نیست. تلاش برای تغییر کسی مطابق با انتظارات و خواسته های خود، تنها باعث می شود وی با ناامیدی شما را ترک کند. هر کس توانایی تغییر را دارد، اما از طریق اراده و با قدم های خود.

فکر کردن به رابطه قبلی

اگر شما هنوز به شریک سابق خود فکر می کنید و درباره او صحبت می کنید، آمادگی لازم برای شروع یک رابطه جدید را نخواهید داشت. اگر خودتان را در یک موقعیت مشابه پیدا کردید، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که خودتان باشید. شفا به زمان نیاز دارد و متأسفانه قلب مسیر درستی را برای بهبودی دنبال نمی کند.

به سختی اشتباهات خود را می پذیرید

آیا به سختی اشتباهات خود را می پذیرید و عذرخواهی می کنید، وقتی که کار اشتباهی انجام داده اید؟ رابطه تنها به یک چیز نیاز دارد: توافق. اگر عادت دارید فکر کنید که همیشه حق با شماست، ممکن است بخواهید مجددا درباره ورود به یک رابطه فکر کنید.

برای بالا بردن اعتماد به ‌نفس تان

برای این منظور بهتر است نزد مشاور متخصص بروید. اعتماد به‌ نفس پایین تان را با افکار مثبت و با ارزش جایگزین کنید. تا زمانی که اعتماد به‌ نفس لازم را پیدا نکردید و با خودتان راحت نبودید، وارد رابطه نشوید. دقت کنید که کسی را انتخاب کنید که با شما سازگاری شخصیتی داشته باشد.

تغییر خود

شما خودتان را شبیه فرد مورد علاقه شخص مقابل نشان می دهید. اگر در این حال قرار گرفتید که برای ایجاد رابطه به شخصی غیر از خودتان تبدیل می شوید باید بدانید که دچار اشتباه بزرگی برای شروع رابطه عاشقانه هستید. این یکی از اشتباهات رایج افراد هست. اگر طرز فکر خود را برای خوشایند طرف مقابل عوض می کنید درحالی که رضایت درونی کاملی از این موضوع ندارید و می خواهید خود را به این شکل جذاب نشان دهید باید بگوییم که شما از عدم اعتماد به نفس و عزت نفس رنج می برید. در این حالت بهتر است ابتدا به کارهایی بپردازید که اعتماد به نفس بالاتری کسب کنید و بعد سعی کنید کسی را که می توانید خودتان باشید را جذب کنید.

امتیاز دهید
مطالب مرتبط
نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.