بهترین دکتر روانشناس در شمال تهران

برای خیلی از افراد مهم است که بدانند مرکزی که برای مشاوره به آن رجوع می کنند خوب است یا خیر؟ مشاور خوب در شمال تهران کجاست؟ و یا اینکه بهترین دکتر روانشناس در شمال تهران کجاست؟ هر کسی معیارهایی برای انتخاب بهترین مرکز مشاوره در تهران دارد. خیلی ها ترجیح می دهند از تجربیات دیگران استفاده کنند. و از طریق پرس و جو از آشنایان یک مرکز مشاوره را شناسایی کرده و به آن مراجعه کنند. اما یک سوال همیشه در ذهن این افراد هست، اینکه یک مرکز مشاوره روانشناسی خوب واقعاً چه ویژگی هایی دارد؟ از کجا می شود فهمید که یک مرکز مشاوره روانشناسی، خوب است یا بد؟ در ارزیابی یک مرکز مشاوره روانشناسی چه معیارها و شاخص هایی را باید در نظر گرفت؟

بهترین مرکز مشاوره در تهران

خب اگر شما هم جزء این افراد هستید که می خواهید آگاهانه یک مرکز مشاوره روانشناسی را برای مشاوره انتخاب کنید. پیشنهاد می کنیم این مقاله از جعبه ابزار ذهنی را تا انتها مطالعه کنید. پس با ما همراه باشید.


برای دریافت وقت مشاوره با متخصصین ذهن آرا در تماس باشید:  ۲۲۰۰۶۶۰۸ – ۲۲۶۰۵۴۴۱ – ۲۲۶۴۲۱۷۸


معیارهای اصلی انتخاب بهترین مرکز مشاوره در تهران

فاکتورهای متعددی در تبدیل شدن یک مرکز مشاوره روانشناسی به یک مرکز مشاوره روانشناسی خوب دخیل هستند. معمولاً افراد سلیقه های متفاوتی دارند. و هر کس بر اساس تجربه و نوع نیاز خود، یک مرکز مشاوره روانشناسی را خوب یا بد می داند. اما در میان چندین معیارهای اساسی وجود دارد که در میان سلیقه های مختلف یکسان است. از این میان می توان موارد زیر را برشمرد:

  • بهره گیری از مشاوران و روانشناسان مجرب و دارای سطح علمی بالا
  • بهره گیری از متخصصان حوزه های مختلف روانشناسی
  • مجهز به امکانات و تجهیزات روز دنیا
  • استفاده از روش های نوین درمان روانشناسی
  • برگزاری کارگاه های آموزشی در سطح دانشگاهی و عمومی
  • طرف قرارداد با سازمان ها و شرکت های معتبر کشور
  • قابل دسترس بودن
  • بهره گیری از شیوه های نوین مشاوره

بهره گیری از روانشناسان و درمانگران مجرب در یک مرکز مشاوره روانشناسی

بهترین دکتر روانشناس در شمال تهران

شاید بتوان مهمترین ویژگی یک مرکز مشاوره روانشناسی خوب را استفاده از روانشناسان و درمانگران مجرب و متخصص دانست. داشتن تجربه بالا، یک مزیت عمده برای مشاوران یک مرکز مشاوره روانشناسی است. اما خیلی وقت ها دیده می شود، که افراد مجرب معمولاً به علم روز و روش های نوین درمان روانشناسی مسلط نیستند. لذا تجربه یا تخصص هر یک به تنهایی نمی تواند پاسخگوی مسائل و مشکلات درمانجویان باشد. وجود ترکیبی از مشاوران متخصص و مجرب در کادر یک مرکز مشاوره روانشناسی می تواند گزینه مناسبی برای انتخاب ما باشد.

حال این سوال مطرح می شود که یک روانشناس یا درمانگر متخصص و مجرب را از کجا می شود شناخت؟ شاید راحت ترین راه تشخیص را بتوان در مدرک تحصیلی و محل تحصیل دنبال کرد. هر چند که تجربه نشان داده است، که همیشه مدرک و محل تحصیل نمی تواند اطمینان بخش باشد، اما در اغلب موارد مدارک و به خصوص محل تحصیل دروغ نمی گویند. اما شاید بهترین راه برای تشخیص یک روانشناس و درمانگر خوب این است که او مدرس یا عضو هیئت علمی دانشگاه های معتبر کشور باشد. با توجه به این که اغلب دانشگاه های معتبر کشور در تهران و شهرهای بزرگ متمرکز شده اند؛ لذا اساتید دانشگاه های تهران و شهرهای بزرگی مثل شیراز، اصفهان، مشهد و … را باید از روانشناسان متخصص کشور دانست.


برای دریافت وقت مشاوره با متخصصین ذهن آرا در تماس باشید:  ۲۲۰۰۶۶۰۸ – ۲۲۶۰۵۴۴۱ – ۲۲۶۴۲۱۷۸


ارائه خدمات در حوزه های مختلف روانشناسی

یکی از موارد مهم در ارزیابی یک مرکز مشاوره روانشناسی ، این است که آن مرکز در حوزه های مختلف روانشناسی درمانگر داشته باشد. در دنیای تخصصی شده امروز، هر مشاور غالبا در یک یا نهایتاً سه چهار حوزه تخصص لازم را دارد. و نمی تواند در تمامی حوزه های روانشناسی، به بهترین شکل مشاوره دهد. بنابراین وجود تخصص های گوناگون در یک مرکز مشاوره روانشناسی، این امکان را فراهم می کند، تا درمانجویان بتوانند متناسب با بیماری یا اختلالات خود، از خدمات مشاوره استفاده کنند.

یک مرکز مشاوره روانشناسی با کادری قدرتمند باید بتواند در حوزه های عمومی و تخصصی روانشناسی، برای سنین مختلف (بارداری، نوزاد، کودک، نوجوان، جوان، سالمند) و اختلالات مختلف (اختلالات روانی، اختلالات جسمی، اختلالات یادگیری، اختلالات شخصیتی، اختلالات رفتاری) در حوزه های تخصصی روانشناسی (افسردگی، وسواس، استرس، ترس، مشاوره فردی، خشم، مدیریت، انزوا)، برای مشکلات خانوادگی (زناشویی، زندگی مشترک، ازدواج، طلاق، زنان، خانواده، مشاوره جنسی) پاسخگوی نیازهای مراجعان باشد و توانایی ارائه راهکارهای مناسب را برای آن عزیزان داشته باشد.

مجهز بودن مرکز مشاوره روانشناسی به امکانات و تجهیزات روز دنیا

امروز با پیشرفت تکنولوژی های گوناگون، و افزایش شناخت انسان نسبت به فرایندهای بدن، امکان درمان خیلی از بیماری ها و اختلالات روانی فراهم شده است. برخی از روش های درمان روانشناسی با استفاده از امکانات و تجهیزات نوین امکان پذیر شده است. اینکه یک مرکز مشاوره روانشناسی، به امکانات و تجهیزات جدید مجهز باشد، یک برتری عمده برای آن محسوب می شود. در حال حاضر برخی از روش های درمان روانشناسی با کمک نوروفیدبک و بیوفیدبک ممکن شده است، که نیاز به تجهیزات خاص دارد. وجود این تجهیزات برای مرکز مشاوره روانشناسی هم گواهی است بر روزآمدن بودن آن مرکز مشاوره و هم مهر تاییدی است بر تفکرات و نگرش های مترقی آن مرکز مشاوره روانشناسی.

استفاده از روش های نوین درمان روانشناسی

استفاده از روش های نوین درمان روانشناسی

امروزه روش های درمان روانشناسی بسیار متنوع و گوناگون شده اند. روش هایی مثل روانکاوی، روش رفتاری شناختی، خانواده درمانی، درمان رفتاری، گروه درمانی، درمان فردی، گشتالت درمانی و … تنها بخشی از روش هایی است که ممکن است در یک مرکز مشاوره روانشناسی استفاده شود. برای درمان موثر یک درمانجو، مشاور روانشناس و درمانگر باید به این روش ها تسلط داشته باشد. با توجه به این که هر بیمار یا درمانجو، شرایط و ویژگی های خاص خود را دارد، روش درمان او نیز متفاوت خواهد بود. همین موضوع اهمیت استفاده از شیوه های نوین و متنوع درمان روانشناسی در یک مرکز مشاوره روانشناسی را دوچندان می کند و مثلا یک مرکز مشاوره را به بهترین مرکز مشاوره در تهران بدل می کند.

برگزاری کارگاه های آموزشی در سطح دانشگاهی و عمومی

کارگاه های آموزشی، در سطح دانشگاهی و عمومی، نقش موثری در ارتقا آگاهی مردم و توانمندسازی آنها در مقابله با اختلالات روانشناختی دارند. معمولاً کارگاه های آموزشی توسط یک مرکز مشاوره روانشناسی معتبر ارائه می شود. و نظام روانشناسی معمولاً برای برگزاری کارگاه های آموزش عمومی و ارتقاء سطح علمی درمانگرها، شرایط خاصی را در نظر می گیرد. از این رو برگزاری کارگاه های آموزشی را می توان دلیلی بر اعتبار یک مرکز مشاوره روانشناسی دانست. مخصوصاً اگر در این مرکز مشاوره، از مدرسان دانشگاهی و مراکز بهزیستی استفاده شود.


برای دریافت وقت مشاوره با متخصصین ذهن آرا در تماس باشید:  ۲۲۰۰۶۶۰۸ – ۲۲۶۰۵۴۴۱ – ۲۲۶۴۲۱۷۸


طرف قرارداد بودن سازمان ها و شرکت های معتبر

مراکز دولتی و سازمان ها معمولاً برای ارتقاء سطح مدیریتی خود و حل مشکلات کارمندان خود با مراکز مشاوره روانشناسی معتبر قرارداد می بندند. و از این طریق تا حدود زیادی سلامت روانی و مدیریتی سازمان و کارمندان خود را بیمه می کنند. با توجه به این که چنین قراردادهایی معمولاً هزینه های بالایی را برای شرکت ها و سازمان ها در پی دارند، لذا این شرکت ها برای انتخاب مرکز مشاوره روانشناسی مورد نظر، حساسیت ویژه ای قائل می شوند. از این رو در صورتی که مشاهده کنید یک مرکز مشاوره روانشناسی با سازمان ها و ارگان های زیادی طرف قرارداد است، می توانید تا حد زیادی به اعتبار و سطح بالای آن مرکز مشاوره روانشناسی اعتماد کنید.

قابل دسترس بودن مرکز مشاوره روانشناسی

یکی از شرایط یک مرکز مشاوره روانشناسی خوب این است در موقعیت مناسب شهری قرار داشته باشد. این موضوع باعث می شود تا رفت و آمد درمانجویان آسانتر شود. و پیدا کردن آن مرکز مشاوره روانشناسی نیز راحتتر گردد. نزدیکی به ایستگاه های اتوبوس، مترو و ایستگاه های تاکسی نیز کمک می کند تا درمانجویان راحت تر بتوانند به مرکز مشاوره روانشناسی دسترسی داشته باشند.

بهره گیری از شیوه های نوین مشاوره

تا همین چند سال قبل اغلب درمانجویان از خدمات مشاوره روانشناسی حضوری استفاده می کنند. اما یکی دو سالی است که خدمات جدیدی توسط مراکز مشاوره روانشناسی ارائه می گردد. مشاوره آنلاین، مشاوره تلفنی، مشاوره در فضای مجازی و … از جمله خدمات مشاوره ای یک مرکز مشاوره روانشناسی بروز و خوب است. از طریق مشاوره آنلاین یا مشاوره تلفنی، هزینه مشاوره تا حدود زیادی کاسته می شود. و هزینه های رفت و آمد و هزینه های زمانی نیز عملاً از بین می روند. دسترسی سریع به مشاوره و استفاده از راهنمایی های مشاور روانشناسی در هر زمان از شبانه روز، موجب استقبال چشمگیر مردم، از این نوع خدمات مرکز مشاوره روانشناسی شده است.

بد نیست در اینجا نگاهی به ویدئو بسیار جالب 5 ویژگی یک روانشناس بد بیاندازید.

بهترین دکتر روانشناس در شمال تهران – کلینیک روانشناسی شمال تهران

به نظر شما مراکز مشاوره ای که تاکنون به آنها مراجعه کرده اید چند معیار از معیارهای بالا را دارا بوده اند؟ پیشنهاد ما به شما این است که اگر دفعات بعد نیازمند مراجعه به یک مرکز مشاوره خوب بودید، با ما تماس بگیرید و مقایسه کنید هرآنچه می بینید و نتیجه آن را احساس می کنید.

مقالات مرتبط

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.