اخبار و جشنواره ها

مسافرت‌های بدون کودکان!

تنها گذاشتن کودکان (البته اغلب به همراه پرستار کودکان) در خانه در زمان مسافرت‌های بدون کودکان ، می تواند کمی وحشتناک باشد. اگر تابحال چنین کاری انجام نداده اید، طبیعتا ترس تان بیشتر نیز خواهد بود. اما می توانید با اتخاذ بعضی راهکارها کودک خود را برای این جدایی موقت اماده کرده و سفر خود را با خیال آسوده تری سپری بفرمایید.

مسافرت‌های بدون کودکان!

آیا کودکان آماده هستند؟

آمادگی کودکان برای این جدایی به طور قابل توجهی وابسته به سن آنهاست، برای مثال اضطراب جدایی در سنین 6 ماهگی تا 3 سالگی مشاهده می شود. برای این دسته ازکودکان، راحتی با پرستار کودک از اهمیت اساسی برخوردار است. پس مطمئن شوید که کودک با پرستار خود احساس راحتی می کند. پرستار باید به تمام نیازهای روزمره این دسته ازکودکان رسیدگی کامل کند. در این سنین ترجیح بر آن است که کودک در خانه خودش بماند و پرستار از او مراقبت کند.

کودکان پیش دبستانی ممکن است متوجه علت مسافرت والدین نشوند و اینطور احساس کنند که این جدایی به نوعی به علت کار بدی است که آنها انجام داده اند و این سفر در حقیقت تنبیهی برای آنهاست. مهم است که برای این کودکان به روشنی توضیح دهید که این سفر به علت اشتباهات آنها و تقصیر آنها نیست و باید بعد از آن علت اصلی سفر خود را به او توضیح دهید. کودکان این سنین اغلب زمانی که متوجه می شوند سفر ما حتمی است، دست به رفتارهایی می زنند که مناسب سنین آنها نیست و به قولی در رفتارهای خود به سنین پایین تر پس روی می کنند. برای مثال ممکن است از شما بخواهند در شیشه شیر به او شیر بدهید و یا اینکه با لحن کودکانه با شما صحبت کنند. اگر کودک شما چنین رفتارهایی نشان داد، به او یادآوری کنید که این رفتارها مناسب سن او نیست و شما در هر صورت باید به سفر خود بروید.

کودکان سنین دبستان، ممکن است به طور مستقیم تری احساسات خشم و ناراحتی خود را در مورد جدایی والدین نشان دهند. در مورد کودکان سنین 6 تا 8 ساله می توانید چیزی را به عنوان شی خاصی را به عنوان نشانی از خود به آنها بدهید تا هر زمان که به آن نگاه می کنند به یاد شما بیافتند و خود را کمی آرام کنند.

کودکان بزرگتر ممکن است، در مورد سفر والدین کمی با نوسان بیشتر رفتار کنند، برای مثال ممکن است گاهی خشمگین و گاهی رفتارهای چسبنده و آویزان از خود بروز دهند. بهتر است برای این کودکان برنامه های تفریحی و سرگرمی کاملی پیش بنی کنید که کمتر به یاد دوری شما بیافتند. به آنها اطمینان دهید که در این مدت دلتنگ آنها خواهید بود و یقین دارید که پرستار از آنها بخوبی مراقبت خواهد کرد.

نوجوانان ممکن است در مورد اینکه قرار است یک پرستار از آنها مراقبت کند، احساس خوبی نداشته باشند، در این خصوص اگر در خانه دارای فرزندان کوچکتری هستید، به او بگویید که وجود پرستار به علت کودکان کودچکتر است و از او بخواهید که در امر مراقبت از کودکان به پرستارکمک کند. اما اگر شما تنها صاحب همین نوجوان هستید، بهتر است دلایل نگرانی خود را در خصوص تنها ماندن او به روشنی (و البته نه به طوری که نوجوان احساس کند به او اعتماد ندارید) با او در میان بگذارید و از او بخواهید که برای این مدت وجود پرستار را در خانه بپذیرید. اما اگر به هر دلیلی تصمیم دارید که نوجوان خود را در خانه تنها بگذارید، ضرورت دارد که قبل از سفر در مورد بایدها و نبایدهای این مدت با او یک برنامه مدون تنظیم کنید، و در مورد کارهایی که باید و نباید انجام دهد به صراحت با او صحبت کنید. از طرفی شاید مناسب باشد تا که از یکی از همسایگان بخواهید که هر از گاهی به او سرزده و از دور مراقب او باشد.

آماده کردن پرستار در زمان مسافرت‌های بدون کودکان

قبل از اینکه به مسافرت بروید یک قرار ملاقات با پرستار کودک تنظیم کرده و او را به خانه خود دعوت کنید، در این ملاقات کودک با او آشنا شده و شما می توانید در مورد خواسته ها و انتظارات خود با او به روشنی صحبت کرده و در خواست های خود را برای زمانی که در سفر هستید، از او بخواهید. اگر کودک شما دارای شرایط خاصی است و نیاز به مراقبت های ویژه دارد، بطور کامل در این مورد به پرستار اطلاعات دهید، اگر کودک از بیماری خاصی رنج می برد، نحوه مصرف داروها را به پرستار بگویید، شماره و آدرس دکتر کودک و همین طور نحوه مراقبت از کودک زمانی که دچار شرایط خاصی می شود را به او کامل توضیح دهید.

آماده سازی خانه در زمان مسافرت‌های بدون کودکان

مواد غذایی مورد نیاز در مدتی که در خانه نیستید را تهیه کرده و در یخچال قرار دهید. به مقدار نیاز در خانه پول بگذارید و مکان آن را به پرستار اطلاع دهید. جعبه کمک های اولیه را کامل کنید و در مورد مکان آن به پرستار اطلاع دهید. اگر نیاز است که در مدتی که در سفر هستید پرستار شما از ماشین استفاده کند، مخزن بنزین ماشین را پرکرده و مکان کلید های ان را به پرستار نشان دهید.

در مدتی که در سفر هستید، تماس های مکرر با خانه را قطع نکنید. البته می توانید فاصله این تماس ها را بسته به خلق و خوی کودک تنظیم کنید، در زمان برگشت به خانه نیز خود را برای واکنش های کودک اماده سازید، احتمال دارد که او از شما خشمگین باشد و به بازگشت شما اعتنایی نکند، در هر صورت خوشحالی خود از برگشت به خانه را نشان دهید.

مقالات مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.