اخبار و جشنواره ها

چگونه اسم افراد را به خاطر آوریم؟

تا حالا شده که به محض ترک کردن یک فرد اسم او را هم فراموش کرده باشید؟ یا اینکه بعد از کلی فکر نام کسی را نتوانید به خاطر آورید؟ به خاطر آوری نام افراد مراحل و مکانیزم ویژه ای در مغز دارد که بر اساس تداعی و ارتباط است. توضیح این تکنیک که چگونه می توان نام افراد را با خاطر آورد، رویکردی متفاوت از دیگر تکنیک های مطرح شده در این بخش است. با ما با ادامه مطلب همراه باشید.

چگونه اسم افراد را به خاطر آوریم؟

قبل از شروع خاطر نشان می کنیم که ابزارهای زیر نیز می توانند در این زمینه مفید باشد:

  • روش اتصال
  • روش اتاق رومن

کاربرد ابزارها

ارتباط چهره

زمانی که فردی به شما معرفی می شود یا می بینید، سعی کنید به ویژگی های غیر معمول چهره، مثل بزرگی گوش ها، حالت غیرمعمول خط مو، ابرو، چشم، دهان، چانه یا …

ارتباطی بین مشخصه ها غیرمعمول و نام فرد ایجاد کنید. روش دیگر ایجاد ارتباط بین اسم شخص و اسم یک شخص آشنای دیگر است. همچنین یک روش دیگر ایجاد یک تصویر یا شعر مشترک بین اسم فرد و ویژگی های فیزیکی مانند حالت چهره است.

تکرار

می توانید در زمان رویارویی با فرد، از وی بخواهید که اسم خود را تکرار کند. اگر شخص اسم سختی دارد، از وی بخواهید که آرام تکرار کند. به یاد داشته باشید که هر چه بیشتر اسم را بشنویم، بیشتر پردازش می کنیم و در نتیجه بیشتر احتمال دارد آن را به یاد آوریم.

به خاطر آوردن نام افراد

همچنین پس از ترک شخص، چندین بار نام فرد را در ذهن خود مرور کنید. اگر اسم فرد برایتان مهم اسنت نسبت به نوشتن آن اقدام کنید.

خلاصه

روش های مطرح شده برای به خاطرسپاری نام نسبتا ساده و بدیهی هستند. اما ایجاد ارتباط و تکرار ابزارهای مفیدی برای به خاطر سپاری نام ها هستند.

مهمترین نکته در تکنیک های حافظه، ممارست، صبر و بهبود تدریجی است.

مقالات مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.