تست ترنس بودن مردان

0 1,309

تست آنلاین میزان ترنس بودن یا شدت ترنس سکشوال بودن مردان که توسط جعبه ابزار ذهنی گرد آوری شده است یکی از معتبرترین تست های ترنس در روانشناسی بوده اما به این معنی نیست که نتیجه ی این تست کاملا قابل اعتماد و اتکا می باشد. برای تشخیص ترنس بودن فرد باید به متخصص و مشاور مراجعه کرد و پس از بررسی های متخصص، از ترنس بودن یا نبودن خود اطلاع پیدا کنید.

تست ترنس بودن مردان
تست COGIATI مخفف کلمه Combined Gender Identity And Transsexuality Inventory یا همان “پرسشنامه ترکیبی هویت جنسیتی و تراجنسی” است. این پرسشنامه توسط جنیفر دایان ریتز در سال ۱۹۹۸ ساخته شده است و شامل پرسش هایی مبتی بر رفتار اجتماعی جنسی و تفاوت های آن است که در دسته های مختلف طبقه بندی می‌کند. خانم دایان ریتز در توصیف این پرسشنامه خودش می‌گوید: «COGIATI یک نمونه اولیه است و تنها برای تراجنسی های بالقوه مرد به زنی درست شده است که کنجکاو، نا مطمئن و عمل نکرده باشند. یعنی این پرسشنامه برای ترنس های زن به مرد، ترنس های عمل کرده و ترنس های مطمئن از خود نیست. از سوی دیگر این پرسشنامه تلنگری است به پزشکان و محققان تا یک جای خالی را در این زمینه پر کنند. هیچ آزمونی علمی و پزشکی برای این افراد وجود ندارد. در واقع پرسشنامه COGIATI یک چالش برای سازمان های پزشکی و علمی است که به خودشان بیایند و یک آزمون دقیق و جامع برای این افراد بسازند»
در توضیح این تست نوشته شده است: « این آزمون تراجنسی قرار نیست جایگزین خدمات مشاوره، ارزیابی روانی یا پزشکی و یا هر مرجع دیگر باشد. این ازمون تنها یک روشن سازی مختصر از وضعیت فرد است این ازمون توانایی تشخیص وضعیت افراد را ندارد و ممکن دارای اشکال و خطا نیز باشد»

80%
Awesome
  • Design
Call Now Button