تست هوش و IQ ریون برای بزرگسالان

زمان آزمون 45 دقیقه برای 60 سوال است. حتما باید به تمام سوالات پاسخ دهید. درصورتی که جواب سوالی از تست را نمی دانید، نزدیک ترین گزینه به جواب را انتخاب کنید

تست هوش ماتریس های ریون، یک آزمون معتبر برای سنجش سطح پیشرفت فکری و تفکر منطقی است. این تست آنلاین می تواند ضریب هوشی یا آی کیو را در افراد بین 9 الی 65 سال و به طور کلی بزرگسالان بدون توجه به زبان و ملیت شخص شناسایی کند. این تست آی کیو که امروزه به عنوان یکی از معتبر ترین و استاندارد ترین فاکتور های سنجش هوش در دنیا شناخته می شود، در سال 1936 توسط جان ریون طراحی شده است.

تست هوش بزرگسالان ریون

تست هوش تصویری رایگان ریون

در این تست یک تصویر به عنوان سوال به شما نشان داده می شود که قسمتی از آن تصویر خالی گذاشته شده است. در قسمت پاسخ ها هم بین 6 تا 10 تصویر به شما نشان داده می شود. شما باید الگویی را در این تصویر پیدا کنید تا بتوانید به وسیله ی آن جای خالی را با شکل مناسب پر کنید. این تست هوش شامل 60 تصویر است که برای اولین بار به صورت رایگان در وبسایت های فارسی در سایت روانشناسی جعبه ابزار ذهنی برای شما قرار داده شده است.

تفسیر تست هوش و IQ ریون

پاسخ این تست آنلاین به صورت یک عدد بین 0 تا 60 به شما ارائه می شود که نمره خام شما نام دارد. در پایان تست یک فرم وجود دارد که با وارد کردن سن و نمره ی خام بدست آمده، IQ آی کیو شما بر اساس سن و نورم اندازه گیری شده در داخل کشور محاسبه می شود. تفسیر دقیق تر این تست هوش به صورت آنلاین قابل انجام نمی باشد و برای انجام آن باید به یکی از مراکز تست هوش و استعداد یابی معتبر مراجعه کنید.

انجام تست به صورت آنلاین

زمان آزمون 45 دقیقه برای 60 سوال است. حتما باید به تمام سوالات پاسخ دهید. درصورتی که جواب سوالی از تست را نمی دانید، نزدیک ترین گزینه به جواب را انتخاب کنید

مقالات مرتبط

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.