تست نوع عشق استرنبرگ

میخواهید بدانید عشق شما چه فاکتور هایی دارد؟ آیا این عشق از شهوت ناشی می شود؟ آیا تنها یک صمیمیت ساده است؟ تعهد است یا ترکیبی از همه ی این اجزا را دربر دارد؟  تست نوع عشق استرنبرگ، سه فاکتور بالا را اندازه گیری می کند و با انجام تست نوع عشق استرنبرگ می توانید ببینید عشق شما در چه مولفه هایی قدرت یا ضعف دارد. پس می توانید در پایین همین صفحه این تست آنلاین را انجام دهید و در پایان نتیجه ی آن را به صورت رایگان و آنلاین مشاهده کنید. درصورت نیاز می توانید از دیگر تست های آنلاین عشق موجود در سایت نیز استفاده کنید.

تست نوع عشق استرنبرگتست نوع عشق استرنبرگ چیست؟

در سال 1987 استرنبرگ نظریه ای ارائه داد که در آن عشق را به شکل یک مثلث تصور کرد. او می گوید که عشق مرکب ازسه بخش است: صمیمیت، شور و شوق (شهوت) و تصمیم/تعهد. عشق زمانی بهترین حالت را خواهد داشت که هر یک از سه عنصر را تقریبا به صورت یکسان شامل شود. مولفه اول عشق، صمیمیت است. هرچند این اصطلاح به تنهایی چندین معنی دارد، استرنبرگ آن را به عنوان احساساتی که نشانه نزدیک بودن است، در نظر گرفت. بنابراین صمیمیت جوهره عشق را تشکیل می دهد. دومین مولفه شامل شور و اشتیاق که مبتنی بر انگیزش های شهوانی و جذابیت های جسمانی است و شامل اشتغالات ذهنی مثبت نسبت به معشوق است. این بعد جنبه انگیزشی دارد. مولفه سوم عشق، تصمیم/تعهد است. این مولفه شامل تصمیم های خودآگاهانه و غیر خودآگاهانه ای می شود که فرد برای دوست داشتن دیگری اتخاذ و خود را متعهد به حفظ آن می کند. این حالت جنبه شناختی دارد و در بردارنده تصمیم کوتاه مدت و بلندمدت برای دوست داشتن و مراقبت از معشوق است. این بعد تصمیم گرفتن برای تعهد داشتن، حفظ و نگهداری از معشوق و رابطه طولانی مدت با اوست. این جزء شامل تصمیم گیری در این باره است که فقط با یک نفر باشد و شریک دیگری برای خود انتخاب نکند و این ارتباط را مهم تر از ارتباط با هر فرد دیگری تلقی کند. البته این تست ها صرفا برای دریافت یک شناخت کلی به کار می روند و برای تشخیص بهتر باید حتما به یک مشاور خوب مراجعه کنید.

انجام تست عشق استرنبرگ به صورت آنلاین و رایگان

برای شروع تست، فردی را که او را دوست دارید یا شیفته او هستید، در نظر بگیرید. بعد مشخص کنید که تا چه اندازه با هر یک از جملات این تست موافق هستید.

مقالات مرتبط

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.