تست آنلاین اختلال دو قطبی

تست اختلال دو قطبی یا همان بایپولار توسط جعبه ابزار ذهنی گردآوری شده و به صورت آنلاین و رایگان قابل انجام می باشد. این تست توسط ایوان گلدبرگ روانپزشک و روان داروشناس آمریکایی طراحی شده است و می تواند تا حد زیادی اختلال دو قطبی در افراد را تشخیص دهد. البته برای تشخیص دقیق تر  Bipolar disorder باید به یک روانشناس متخصص در این زمینه مراجعه کنید.

در حدود يک نفر از هر 100 بزرگسال در طول زندگي خود دچار اين اختلال مي‌گردد. معمولا اين اختلالات بعد از سنين نوجواني اتفاق مي‌افتد. در سنين بالاتر از 40 سال اين اختلالات غير معمول است. مردان و زنان به يک اندازه در معرض ابتلا به اين اختلالات قرار دارند.

از اختلال دو قطبی با عنوان افسردگی – شیدایی نام برده می‌شد. همان گونه که از نام قبلی استنباط می‌شود، کسی که دچار اختلال دوقطبی است دچار نوسانات خلقی  شدید می باشد. این نوسانات معمولا هفته ها یا ماه ها طول می کشد و با آنچه مردم عادی در زندگی روزمره تجربه می کنند بسیار متفاوت است.

  • خلق افسرده: احساس شدید افسردگی
  • خلق شیدا: احساس شادمانی بسیار و ناامیدی
  • خلق مختلط: به عنوان مثال خلق افسرده همراه با بی قراری و فعالیت بیش از اندازه ناشی از شیدائی

افراد مبتلا به این بیماری دچار تغییرات شدید خلق می‌شوند که به صورت معمول در آخر دوره نوجوانی یا اوایل دوره بزرگسالی تظاهر پیدا می‌کند.

تست آنلاین اختلال دو قطبی

این تست اختلال دو قطبی به شما کمک می کند تا متوجه شوید آیا نیاز به مشاوره با متخصصین در مورد اختلال دوقطبی دارید یا خیر. افراد مبتلا به این اختلال دچار تغییرات شدید خلق می‌شوند که به صورت معمول در آخر دوره نوجوانی یا اوایل دوره بزرگسالی تظاهر پیدا می‌کند. این تست را با توجه به آنچه شما در تمام عمرتان احساس و رفتار کرده اید پاسخ دهید.

دستورالعمل انجام تست اختلال دو قطبی

برای انجام این تست پس از تکمیل اطلاعات خواسته شده، رفتارهای خود را اخیرا تصور کنید و میزان مشابهت هر یک از سوالات و گویه ها را با انتخاب گزینه مورد نظر مشخص کنید. حدالامکان تلاش کنید به همه سوالات پاسخ دهید و هیچ سوالی را بی پاسخ رها نکنید. پس از تکمیل روی دکمه “پایان آزمون” کلیک کنید.

شروع آزمون:

 

 


به این مقاله امتیاز دهید.

[ratings]

مقالات مرتبط

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.