معرفی تست شخصیت شناسی دیسک (DISC)

تست شخصیت شناسی دیسک یک روش قدرتمند برای درک افراد و انواع شخصیت آن ها است! هر شخص منحصر به فرد است. ویژگی های شخصیتی و دیدگاه هر شخص در آن چه که هست تعبیه شده است. برخی از مردم آن را “شخصیت” و برخی دیگر آن را “خلق و خو” می نامند.

تا به حال متوجه شده اید که خانواده و دوستانتان چقدر می توانند با شما متفاوت باشند؟ اگر مثل من هستید، از خود پرسیده اید، “چرا آن ها چنین کاری کردند؟” یا “آن ها به چه چیزی فکر می کردند؟”

تست روانشناسی دیسک

نقطه شروع درک افراد

نقطه شروع درک افراد این است که عبارت “همه مثل هم نیستند” را به عنوان یک واقعیت بشناسیم.

آیا تا به حال به دو نفر یک حرف را زده اید و دو عکس العمل کاملاً متفاوت دریافت کرده باشید؟ چگونه گفتن همان کلمات می تواند چنین نتایج متفاوتی داشته باشد؟ شما همین حرف را گفتید، اما آن چه آن ها “شنیدند” متفاوت بود.

تفاوت بد نیست، فقط متفاوت است! عدم درک از خود و دیگران می تواند منجر به مشکلات واقعی مانند ایجاد تنش، ناامیدی، احساس صدمه دیدن، انتظارات برآورده نشده و ارتباط ضعیف شود. ما می خواهیم با استفاده از تست شخصیت شناسی دیسک این مشکلات را به حداقل برسانیم.

راه حل درک افراد

یک روش ساده برای درک مردم وجود دارد! خبر خوب این است که یک کلید ساده برای درک نحوه رفتار و انگیزه افراد وجود دارد. ما این مفهوم را “مدل رفتار انسان یا DISC” می نامیم. این مفهوم به شما امکان می دهد رمز و راز ایجاد مهارت های خوب با افراد و ایجاد روابط بهتر را یاد بگیرید. شما قادر خواهید بود از آن چه در این مقاله راجع به تست شخصیت شناسی دیسک می آموزید برای کاهش تعارض، بهبود بهره وری و ارتباط موثرتر با دیگران استفاده کنید.

برخی از زمینه های مربوط به مدل رفتار انسان با DISC

دانشمندان و فلاسفه، به ویژه بقراط، شروع به شناسایی و دسته بندی تفاوت رفتارهایی کردند که به نظر می رسید از یک الگوی پیروی می کنند.

از آن زمان، بسیاری از روانشناسان و دانشمندان الگوهای رفتاری را کشف کرده اند. دکتر ویلیام مارستون پس از اخذ دکترای خود از دانشگاه هاروارد، در رابطه با “احساسات افراد عادی” در سال 1928 نوشت.

مارستون این نظریه را مطرح کرد که انگیزه افراد توسط چهار انگیزه ذاتی ایجاد می شود که الگوهای رفتاری را هدایت می کنند. وی از چهار ویژگی توصیفی برای گرایش های رفتاری استفاده کرد که با چهار حرف الفبا نشان داده می شوند: D ، I ، S و C. بنابراین مفهوم “DISC” مطرح شد.

در یک یادداشت (بیش از 25 سال پیش) در مورد “DISC” از یک دوست خوب که به من کمک کرد دخترم را درک کنم، یاد گرفتم. این مفهوم در خانواده خودم چنان انقلابی بود که من تحقیق خودم را شروع کردم. از آن زمان من هزاران نفر را آموزش دادم و کتاب های زیادی در این زمینه نوشتم. هیچ کس نسبت به آن چه من با شما به اشتراک می گذارم علاقه و اشتیاق بیشتری نسبت به من ندارد، زیرا این همان مفاهیمی است که زندگی من را تغییر داده است!

ساخت یک مدل “سلامتی”

بسیاری از مدل های رفتاری بر روی این مسئله است که چه مشکلی برای شناسایی “اختلالات شخصیتی” از فرد وجود دارد. تست شخصیت شناسی دیسک بر اساس رفتار طبیعی است و نه رفتار غیرطبیعی. تست شخصیت شناسی DISC یک “مدل سلامتی” است که بیشتر عینی و توصیفی است تا ذهنی و قضاوتی.

بنابراین، تست شخصیت شناسی DISC یک روش عملی برای درک خود و اطرافیان در تنظیمات مشترک زندگی روزمره است.

تست های روانشناسی

مدل رفتار انساني DISC

مدل رفتار انساني DISC بر اساس 2 مشاهدات اساسي درباره چگونگي رفتار معمول افراد است:

  • مشاهدات شماره 1

برخی از افراد عملکرد بیشتری دارند، و عملگرا هستند در حالی که دیگران بیشتر ذهن خود را درگیر کرده و متفکر هستند.

شما می توانید این ویژگی را “موتور درونی” یا “سرعت” هر شخص بدانید. به نظر می رسد برخی از افراد همیشه آماده “رفتن” و “شیرجه زدن” با کمترین احتیاط هستند. آن ها به سرعت ذهن خود را درگیر می کنند و اقدام می کنند، اما برخی از افراد تمایل دارند ذهن خود را آهسته تر یا با احتیاط بیشتری درگیر کنند و با سرعت کمتری تصمیم و اقدام به انجام کارها می کنند.

  • مشاهده شماره 2

برخی از افراد اخلاق وظیفه گرایی( ارتباط وظیفه و اخلاقی بودن عمل )دارند، در حالی که برخی دیگر مردم گرا (ارتباط بین وظیفه و دیگران ،که نوعی از نوع دوستی میان افراد است) هستند.

شما می توانید این را به عنوان “تمرکز خارجی” یا “اولویت” هر شخص که او را راهنمایی می کند، تصور کنید. برخی از افراد بر انجام کارها (وظایف) متمرکز هستند و برخی دیگر اعمال خود را بیشتر با افراد اطراف خود و احساسات آن ها هماهنگ می کنند.

با هر دو مشاهده، ما می خواهیم تأکید کنیم که این گرایش های رفتاری نه درست است و نه غلط و یا خوب یا بد. آن ها فقط متفاوت هستند. ما به سادگی در حال شناسایی سبک های رفتاری عادی با استفاده از این ها هستیم. مردم سبک های مختلفی دارند و این اشکالی ندارد. ما این 2 مشاهده را در نمودارهای زیر نشان می دهیم:

تست شخصیت شناسی دیسک

چهار ویژگی عمده شخصیت

در بررسی، ما 4 گرایش رفتاری داریم که به ما در شخصیت پردازی کمک می کند:

1_ برونگرا
2_ خوددار یا درونگرا
3_ وظیفه گرا
4_ مردم گرا

هر کس در هر زمان و در موقعیت های مختلف از هر 4 این گرایش ها برخوردار است. با این حال، بیشتر افراد به طور معمول 1 یا 2 مورد از این گرایش ها را دارند که به نظر می رسد در رفتارهای روزمره آن ها کاملاً مناسب است. و از طرف دیگر، 1 یا 2 مورد از این گرایش ها معمولاً مناسب آن ها نیستند و حتی ممکن است این گرایش ها برای رویکرد آن ها به زندگی “خارجی” به نظر برسد. تعادل این 4 گرایش نحوه “دیدن” هر شخص از زندگی و اطرافیان خود را شکل می دهد. با ترکیب 2 نمودار قبلی، می توانیم 4 ربع اصلی دایره را مانند تصویر زیر نشان دهیم:

تست DICK

بنا بر تست شخصیت شناسی دیسک ، 4 ویژگی اصلی شخصیت از نمودار فوق مربوط به 4 ربع دایره (به ترتیب عقربه های ساعت) ظاهر می شود:

برونگرا و وظیفه گرا (ربع بالا سمت چپ)
برونگرا و مردم گرا (ربع بالا سمت راست)
درونگرا و مردم گرا (ربع پایین سمت راست)
درونگرا و وظیفه گرا (ربع پایین سمت چپ)

سپس، اصطلاحات توصیفی را برای هر 4 نوع شخصیت اصلی که در نمودار ظاهر می شوند، اضافه می کنیم. اصطلاحات توصیفی با D ، I ، S و C آغاز می شوند.

توصیف هر سبک شخصیتی (4 نوع شخصیت مختلف – 4 اولویت متفاوت)

همانطور که قبلا ذکر شد، ما اصطلاحات توصیفی را به نمودار اضافه خواهیم کرد. توجه داشته باشید که حروف D ، I ، S و C در 4 ربع دایره در نمودار زیر نشان داده شده است. همچنین مشاهده خواهید کرد که اصطلاحات توصیفی در هر 4 گوشه نمودار اضافه شده است.

اکنون می توانیم هر یک از چهار سبک اصلی شخصیت را بیشتر توصیف کنیم:

نوع غالب “D” است. چنین شخصی یک فرد وظیفه گرا و درونگرا و متمرکز بر انجام کارها است. برای او رسیدن به نتیجه نهایی در اسرع وقت مهم است (بینش اصلی در ایجاد رابطه با این نوع افراد، احترام و نتایج آن است).

نوع الهام بخش “I” است. فردی مردم گرا و عاشق تعامل، معاشرت و تفریح ​​است. این فرد بر آن چه دیگران ممکن است درباره او فکر کنند متمرکز است. (بینش اصلی در ایجاد رابطه با این نوع افراد  تحسین و به رسمییت شناختن او است.)

نوع حمایتی “S” است. او یک فرد منفرد و مردم مدار است. از روابط، کمک به دیگران یا کمک به آن ها و همکاری تیمی لذت می برد. (بینش اصلی در ایجاد رابطه با این شخص  دوستی و ارزش دادن به او است.)

نوع محتاطانه “C” می باشد. فردی منفرد و وظیفه محور به دنبال اطلاعات، ارزش و ثبات و کیفیت است. این فرد بر صحیح و دقیق بودن تمرکز دارد. (بینش اصلی در ایجاد رابطه با این فرد اعتماد و یکپارچگی است.)

تست دیسک

خلاصه صفات DISC

به طور خلاصه مدل رفتار انسان با DISC (به ترتیب عقربه های ساعت):
  • Dمخفف DOMINANT Type است که  در حال اجرا و وظیفه گرا است.
  • I مخفف INSPIRING Type است که برونگرا  و مردم گرا است.
  • S مخفف SUPPORTIVE Type است که دارای رزرواسیون و مردم گرا است.
  • C مخفف CAUTIOUS Type است که درونگرا و وظیفه گرا است.
یک مثال برای کاربرد تست شخصیت شناسی DISC (تست آسانسور): شما کدام تیپ شخصیتی هستید؟

درهای آسانسور در آستانه بسته شدن است. چهار نفر از قبل داخل آسانسور هستند و شما نیز می خواهید وارد آسانسور شوید. یکی از افرادی که در آسانسور است عجله دارد و نمی خواهد منتظر بماند (برونگرا و وظیفه مدار). یک مسافر پرانرژی نیز وجود دارد که هنگام استقبال از شما (خارج و مردم گرا) در را باز می کند. نفر سوم از هر دو طرف خوشحال است و هنگام انتظار با حوصله (رزرو و مردم مدار) لبخند می زند. شخص نهایی محاسبه می کند تا ببیند آیا آسانسور از عهده شخص دیگری برمی آید یا خیر (رزرو شده و وظیفه مدار) و نگران است.

این سناریو گرچه کاملاً علمی نیست، اما شخص غالب (برونگرا / وظیفه گرا) را نشان می دهد که متمرکز بر رسیدن سریع به جایی است. شخص الهام بخش (برونگرا / مردم گرا) که از همه تعاملات انرژی می گیرد. شخص حامی (ممتنع / مردم مدار) که با آرامش واکنش نشان می دهد و سعی می کند بدون توجه به یکدیگر با شرایط کنار بیاید. و شخص محتاط (محفوظ / وظیفه محور) که می خواهد مطمئن شود فرد اضافه شده از حد مجاز فراتر نمی رود! همانطور که می بینید، چهار نفر مختلف بودند که به همان رویداد از چهار طریق کاملاً متفاوت پاسخ دادند!

نتیجه گیری تست شخصیت شناسی DISC

حال با تست شخصیت شناسی دیسک آشنا شده اید ولی یکی از خطرات یادگیری در مورد DISC این است که ممکن است فکر کنید اکنون همه چیزهایی که می توانید در مورد آن بدانید را می فهمید. ما فقط سطح پویایی مربوط به سبک های شخصیتی را خراشیده ایم. آیا می دانید فقط 4 سبک شخصیت وجود ندارد؟ ما 41 ترکیب شخصیت خاص را شناسایی می کنیم که همه بسیار متفاوت هستند. حتی در 4 و1 ترکیب شخصیت، تفاوت های ظریف و زیادی وجود دارد.

منبع discoveryreport.com
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.