تست شخصیت MBTI – تست آنلاین روانشناسی

در این مطلب تست شخصیت شناسی MBTI رو به صورت رایگان و آنلاین در اختیار بازدید کنندگان قرار داده ایم. اگر می دانید تست شخصیت MBTI چیست می توانید به انتهای مطلب مراجعه کنید و دکمه ی شروع را کلیک کنید. در غیر این صورت می توانید ادامه ی مطلب را بخوانید تا متوجه شوید تست MBTI چیست و چه کاربرد هایی دارد.

تست شخصیت MBTI چیست؟

تست mbti چیستتست شخصیت شناسی MBTI یکی از معتبر ترین و شناخته شده ترین تست های شخصیت شناسی است که کاربردهای متنوعی در زمینه های خودشناسی، انتخاب شغل، استعداد یابی، مشاوره ازدواج و بهبود ارتباطات کاری دارد.

این تست برای اولین بار هفتاد سال پیش طراحی و منتشر شد و در طول این سالها بارها مورد ویرایش و بهبود قرار گرفته است. یکی از اصلی ترین ویژگی های این تست که باعث محبوبیت آن شده است ساده و کاربردی بودن آن است. به همین دلیل این تست به عنوان پرکاربرد ترین تست شخصیت شناسی شناخته شده است و مطالب و تحلیل های زیادی بر اساس همین تست صورت گرفته است.

نتایج تست MBTI چه کاربردی دارد؟

کاربردهای تست MBTI بی شمار هستند. به طور کلی در هر زمینه ای که شناخت خود و اطرافیان به کار می آید، تست MBTI قابل استفاده است. ولی به طور کلی این تست شخصیت شناسی در زمینه های استعدادیابی ، یافتن مسیر شغلی و حتی یافتن تیپ مناسب برای ازدواج کاربرد دارد.

فاکتورهای شخصیتی MBTI چه هستند؟

در نتیجه ی انجام تست تست چه به صورت آنلاین و چه به صورت دستی، نتیجه ای که فرد دریافت می کند یک عبارت انگلیسی تشکیل شده از چهار حرف است که در مجموع 16 تیپ شخصیتی مختلف را معرفی می کنند. این فاکتور ها عبارت اند از:

  • درونگرا (I) یا برونگرا (E)
  • شهودی (N) یا حسی (S)
  • فکری (T) یا احساسی (F) 
  • منظم (J) یا منعطف (P)

انجام تست آنلاین MBTI

—————————————-

هر یک ار عبارات زیر را به دقت بخوانید و مشخص کنید که کدام یک از عبارات شما را خوب توصیف می کند. هدف از این آزمون شناسایی ویژگی ها و جنبه های ترجیحی شخصیت شماست. پاسخ صحیح یا غلط وجود ندارد، فقط صادقانه جواب دهید. تعداد 46 سوال و مدت پاسخگویی 15 دقیقه است.

مقالات مرتبط