تیپ شخصیتی ISTJ (شخصیت بازپرس)

شخصیت بازپرس ISTJ فردی است با خصوصیات شخصی درون گرا، اهل تفکر و قضاوت کنده و هشیار. این افراد دوست دارند محافظه کار باشند و در عین حال خودرای هستند و البته با داشتن دیدگاهی منطقی نسبت به زندگی. آن ها با دقت مراقب کارهای خود هستند و با اهدافی روشن و علمی دست به عمل می زنند.

تیپ شخصیتی شما چیست!؟

یکی از ساده ترین راه های تشخیص تیپ شخصیتی خود، شرکت در تست شخصیت شناسی MBTI به صورت رایگان در سایت جعبه ابزار ذهنی است.

من می ترسم که نتوانتم از توانایی هایم به اندازه کافی استفاده کنم. من از اهمال کاری و تنبلی بسیار می ترسم.

DENZEL WASHINGTON

معرفی شخصیت بازپرس ISTJ

شخصیت بازپرس ISTJ شاید فراوان ترین شخصیت باشد و چیزی حدود سیزده درصد از جمعیت را تشکیل می دهد. شخصیت شناخته شده ی آن ها به کمال و بی عیبی، منطق در کار و کار کردن بدون خستگی به وظایف خود باعث شده است ISTJ در بسیاری از خانواده ها تبدیل به هسته ی مرکزی شوند، همچنین در سازمان ها و اداراتی که قوانین، استانداردها و سنت های خاصی دارند، مانند اداره های اجرایی، سپاه و ارتش و نهادهای نظارتی آنها می درخشند. ISTJ ها از به عهده گرفتن مسئولیت کارهای خود لذت می برند و از کاری که انجام می دهند احساس غرور می کنند، وقتی ان ها برای رسیدن به هدفی خاص کار می کنند، ISTJ از اختصاص دادن هردو زمان و انرژی خود برای انجام شدن کار مورد نظر با صبر و دقت اجتناب نمی کنند.

شخصیت بازپرس ISTJ از حدسیات و فرضیه سازی خوششان نمی آید، به جای آن ترجیح می دهند اطراف خود را انالیز و تحلیل کنند، حقایق را چک کرده و به سطح عملی از کارهای دست یابند. ISTJ ها اصلا بدون منطق نیستند و وقتی تصمیمی را گرفتند، ان ها روی حقایق لازم برای رسیدن به هدف خود تکیه می کنند، و از دیگران انتظار دارند آن ها نیز شرایط را درک کرده و وارد عمل شوند. تیپ شخصیت ISTJ در مقابل بی تفاوتی ها صبر کمی دارد، اما زمانی که روال انتخابی اش با نظریات غیرعملی به چالش کشیده می شوند صبر خود را از دست خواهد داد، خصوصا اگر به جزئیات کلیدی بی توجه باشد، اگر این چالش ها زمان گیر شوند فرد ISTJ با نزدیک تر شدن به زمان تعیین شده عصبی تر خواهد شد.

وقتی که شخصیت بازپرس ISTJ می گوید که می خواهد کاری را انجام دهد، این کار را خواهد کرد، او با هر بهایی که برای خودش داشته باشد به تعهداتش عمل خواهد کرد و با کسانی که برای حرف خود و دیگران احترام نگذاشته و به قول هایشان عمل نمی کنند مشکل خواهد داشت. ترکیبی از تنبلی و عدم صداقت ساده ترین راه برای دیدن روی بد ISTJ است. در مقابل افرادی که این تیپ شخصیتی را دارند اغلب ترجیح می دهند به تنهایی کار کنند و یا حداقل حق و حقوق و قوانین توسط سیستم برای آن ها مشخص شده باشد، محیطی که بتوانند در آن بدون تردید و نگرانی در مورد قابل اعتماد بودن دیگران اهداف خود را مشخص کرده و به آن دست یابند.

شخصیت بازپرس ISTJ ذهنی فعال و برپایه ی حقایق دارند و قوانین و تکیه بر خود را بر تکیه بر فرد یا چیز دیگری ترجیح می دهد. وابستگی به دیگران اغلب توسط فرد ISTJ یک ضعف دیده می شود و مسیر آن ها برای انجام وظایف، مستقل ماندن و تمامیت شخصی بدون عیب و نقص است.

این حس بی عیبی و تمامیت فردی برای شخصیت بازپرس ISTJ بسیار مهم و کلیدی است و از ذهن آن ها فراتر می رود، فرد ISTJ بدون در نظر داشتن بهای این کار قوانین و راهنمایی ها را قبول خواهد کرد، اشتباهات خود را گزارش داده و حقیقت را می گوید حتی اگر عواقب انجام این کار برای او مخرب باشد. برای فرد ISTJ صداقت بسیار مهم تر از ملاحظات عاطفی است و این تلاش کورکورانه باعث می شود افراد دیگر به اشتباه به این تصور برسند که فرد ISTJ شخصیتی سرد و حتی ربات گونه دارد. کسانی که در این تیپ شخصیتی جای دارند برای بیان احساسات و یا محبت کردن به دیگران مشکل دارند اما این ایده که آن ها اصلا احساسی ندارند و یا بدتر، اصلا شخصیت خوبی ندارند، کاملا آسیب رسان و نادرست خواهد بود.

اینکه شخصیت بازپرس ISTJ وقت و انرژی زیادی را صرف هدف خود می کند خصوصیتی عالی است و به او اجازه می دهد به بهترین ها دست یابد اما در عین حال یک ضعف کلیدی است که باعث می شود افرادی که دقت و سخت گیری کمتری دارد برای بررسی صحت و امنیت چیزی از فرد ISTJ سوءاستفاده کنند، آن ها این کار را جزء وظایف فرد القا می کنند تا بتوانند خودشان کار راحتی داشته باشند و فرد ISTJ شاید متوجه شود همکاران و یا حتی دوستان و نزدیکان مسئولیت های خود را به آن ها واگذار می کنند و می دانند ان ها همیشه کارها را تا آخر انجام خواهند داد. او می خواهد نظریاتش را پیش خود نگه دارد و می گذارد حقایق خود آشکار شده و همه چیز را نشان دهند، اما ممکن است قبل از اینکه شواهد بتوانند تمام ماجرا را بگویند زمان زیادی بگذرد.

شخصیت بازپرس ISTJ نیاز دارد مراقب از خودشان به ان ها یادآوری شود، اختصاص دادن سرسختانه ی وقتشان به ثبات و موثر بودن در کارها می تواند در طولانی مدت منجر به رسیدن به اهدافشان شود اما تکیه ی دیگران به آن ها برایشان سخت خواهد شد و می تواند منجر به ایجاد فشاری عاطفی شود که اغلب برای سال ها آن را مطرح نخواهند کرد، و در نهایت تنها زمانی آن را بیان می کنند که دیگر برای درست کردن اوضاع دیر شده است. اگر آن ها همسر یا همکاری داشته باشند که مرتبا کارهایشان را تحسین و تمجید می کند، کسی که از استقلال، درخشش و قدرت ذهنی آن ها لذت می برد، فرد ISTJ متوجه می شود نقش تثبیت کننده ی او واقعا نقشی رضیت بخش است و متوجه خواهد شد او بخشی از سیستمی است که در مفید است.

نقاط قوت و ضعف شخصیت بازپرس ISTJ

نقاط قوت ISTJ

نقاط قوت ISTJ ها

 • صداقت و روراستی: کمال و صداقت هسته ی شخصیت بازپرس ISTJ است. بازی های ذهنی، سواستفاده از احساسات و دروغ گفتنهمه بر خلاف اولویت های فرد ISTJ برای مدیریت موقعیتی است که فرد با صداقت و روراستی در آن وارد شده است.
 • اراده ی قوی و وظیفه شناس: تیپ شخصیت بازپرس این بی عیبی و درستی را در کارهای خود نیز پیاده می کند، او سخت تلاش کرده و روی اهداف خود متمرکز می ماند. صبر و مصمم بودن، باعث می شود تیپ شخصیت ISTJ بتواند بر موانع و محدودیت ها غلبه یابد.
 • مسئولیت پذیر: کلمات و حرف های ISTJ به خودی خود یک قول هستند، و قول برای ان ها به معنای همه چیز است. افراد ISTJ ترجیح می دهند به جای شکست خوردن در انجام کاری که قول انجام ان را داده بودند از خوابشان بزنند و روزهای بیشتری را مجبور به کار شوند. صداقت یک ملاک قوی برای افراد ISTJ است و ان ها وظایف خود را برای افراد و سازمان هایی که به آن قول داده بودند انجام خواهند داد.
 • آرام و صبور: افراد ISTJ با دیدن کوچکترین نشانه از مشکل و سختی صبر خود را از دست نخواهند داد، آن ها در جای خود استوار مانده و تصمیم هایی منطقی و شفاف می گیرند. اولویت های افراد فاکتوری است که در این روال در نظر گرفته می شود و افراد ISTJ سعی می کنند با استفاده از قابلیت ها و خصوصیات فردی خود بهترین ها را بسازند، اما این تصمیمات با کارایی و موثر بودن منطقی شان گرفته می شوند نه همدلی. مشابه همین موضوع در مورد انتقادات وجود دارد، چه از خودشان و چه دیگران.
 • ایجاد و اجرای درخواست ها: هدف اصلی برای فرد بازپرس این است که در مسیری که برای آن انتخاب شده است موثر باشد و آن ها باور دارند این اتفاق زمانی خواهد افتاد که تمام افراد درگیر دقیقا بدانند چه اتفاقی می افتد و چه علتی دارد. راهنمایی های مبهم و افرادی که قوانین را می شکنند، این تلاش را زیر سوال می برند و ISTJ به ندرت می تواند این ها را تحمل کند. ساختار و قوانین قابلیت اطمینان و اعتماد را پرورش می دهد. هرج و مرج و آشوب باعث ایجاد موانع غیرقابل دیدن و تاخیرات خواهد شد.
 • می توانند در تمام حرفه ها خوب باشند: درست مانند هر تیپ شخصیتی تحلیلی دیگر، افراد ISTJ نیز به دانشی که به دست آورده اند مغرور هستند، با وجودی که تمرکز آن ها بیشتر بر حقیقت و آمار است تا مفاهیم و قوانین پنهان. این به افراد ISTJ اجازه می دهد خود را در شرایط و موقعیت های مختلف قرار داده، اطلاعات جدیدی کسب کرده و به کار برده و جزئیات یک موقعیت پرچالش را به عنوان موضوعی پراهمیت در نظر بگیرند.

نقاط ضعف ISTJ

نقاط ضعف ISTJ ها

 • لجباز و یک دنده: این حقیقت وجود دارد که فرد شخصیت ISTJ در مقابل هر ایده ی جدیدی که توسط ایده های قبلی او حمایت نمی شود مقاومت خواهد کرد. این روال تصمیم گیری وابسته به حقایق باعث می شود پذیرش اشتباه برای افراد تیپ شخصیت ISTJ سخت شود، اما باید بدانند که هرکس ممکن است برخی جزئیات را از قلم بیندازد.
 • بی احساس: شاید این افراد عمدا سخت و سرد نباشند، اما شخصیت بازپرس ISTJ اغلب با باور به اینکه صداقت همیشه بهترین قانون است به احساسات افراد دیگر اسیب می رساند. شخصیت های ISTJ می خواهند به احساسات نیز توجه داشته باشند اما تا زمانی که آن را بتوانند به عنوان بهترین راه برای بیان چیزهایی که باید گفته شوند بدانند.
 • قانون مداری افراطی: افراد ISTJ باور دارند همه چیز با داشتن قوانین واضح و مشخص بهتر پیش خواهد رفت اما این باعث می شود در مقابل سرپیچی از قوانین یا امتحان کردن چیزهای جدید مقاومت کرده و سرسخت باشند، حتی اگر سرپیچی خیلی کم باشد. محیط هایی که واقعا قانون و ساختاری ندارند می توانند باعث از کار افتادن افراد ISTJ شوند.
 • قضاوت گر: برای بازپرس ها نظرات تنها نظریه هستند و حقایقند که واقعیت دارند، و افراد ISTJ به احتمال کمی به کسانی که با این حقایق مخالف هستند احترام می گذارند، و خصوصا کسامی که از قصد به حقایق بی توجهی می کنند.
 • خودسرزنشگر: همه ی این ویژگی ها می توانند ترکیب شوند و باعث شوند فرد ISTJ به این باور برسد که او تنها فردی است که می توانند پروژه ها را بر اساس واقعیت ببیند و نه بیشتر. او کار و مسئولیت های زیادی را بر عهده ی خود می گذارد، و در نتیجه از ایده ها و مقاصد خوب دور شده و دیر یا زود به نقطه ای می رسد که به سادگی نمی توان از آن به موفقیت رسید. از آنجایی که بیشتر مسئولیت را بر عهده ی خود گذاشته بودند به این باور می رسند که آن ها به تنهایی مسئول شکست پروژه ها هستند.

روابط عاشقانه تیپ شخصیتی بازپرس ISTJ

بازپرس ها قابل اعتماد هستند، و این ویژگی به وضوح در رابطه با روابط عاشقانه آنها بیان می شود. افراد دارای تیپ شخصیتی ISTJ که اغلب مظهر ارزش‌های خانواده هستند، راحت هستند و اغلب نقش‌های سنتی خانوادگی و جنسیتی را تشویق می‌کنند و به ساختار خانواده‌ای نگاه می‌کنند که با انتظارات روشن و صداقت هدایت می‌شود. در حالی که ماهیت محتاطانه آنها اغلب ملاقات با ISTJ ها را چالش برانگیز می کند، آنها واقعاً شرکای فداکاری هستند که مایلند فکر و انرژی فوق العاده ای را برای اطمینان از روابط پایدار و رضایت بخش متقابل اختصاص دهند.

قرارهای کوتاه و پیوندهای سنتی روش های ترجیحی بازپرس ها برای یافتن شرکا نیست. خطر و غیرقابل پیش‌بینی بودن این موقعیت‌ها، زنگ خطر شخصیت بازپرس ISTJ را به صدا در می‌آورد. شخصیت‌های بازپرس روش‌های مسئولانه‌تر و محافظه‌کارانه‌تر برای قرار ملاقات را ترجیح می‌دهند، مانند شام با یک همکار علاقه‌مند یا، در حالت‌های ماجراجویانه‌تر، قراری که از طریق یک دوست مشترک سازماندهی شده است.

بازپرس های ISTJ به روابط، مانند بسیاری از چیزها، از منظر عقلانی نگاه می کنند و به دنبال سازگاری و ارضای متقابل نیازهای روزانه و بلندمدت هستند. این فرآیندی نیست که ISTJ ها آن را ساده بدانند، و پس از ایجاد تعهدات، آنها تا انتها به وعده های خود پایبند هستند. بازپرس ها پایه ی روابط را ایجاد می کنند، مسئولیت های خود را انجام می دهند و روابط خود را خوب و پایدار نگه می دارند.

همانطور که روابط آنها به بلندمدت تبدیل می شود، ISTJ ها با کمال میل به انجام وظایف روزانه ضروری در اطراف خانه می پردازند و همان احساس وظیفه را در زندگی خانگی خود به کار می برند که در محل کار انجام می دهند. اگرچه این ممکن است به زندگی های صمیمی عجیب و غریب و هیجانی تبدیل نشود، بازپرس ها عاشقان قابل اعتمادی هستند که می خواهند شریک زندگی خود راضی بماند. از طرف شرکای ماجراجوتر به صبر نیاز است، اما اگر بتوان فعالیت‌های مختلف را به همان اندازه یا لذت‌بخش‌تر از فعالیت‌هایی که قبلاً در منطقه امن شخصیت های بازپرس وجود داشت نشان داد، آنها می‌توانند چیز جدیدی را امتحان کنند.

با این حال، رضایت عاطفی می تواند موضوع دیگری باشد. در حالی که شخصیت های ISTJ قادر به ارائه حمایت عاطفی خوبی هستند، این تنها زمانی اتفاق می‌افتد که متوجه شوند که لازم است. بازپرس ها به طور طبیعی پذیرای احساسات دیگران نیستند، مگر اینکه آنها به وضوح بیان کنند و شریک آنها زمانی که از احساساتش می گوید که خیلی دیر شده است.

افرادی که تیپ شخصیتی بازپرس دارند، می‌توانند چنان در استدلال‌های «برنده» که فکر می‌کردند در مورد حقایق است، در باور درستی خود غرق شوند، که متوجه نشوند ممکن است شریکشان از منظر ملاحظه و حساسیت به مسائل نگاه کرده باشد. به خصوص با شرکای حساس تر، این می تواند یک چالش بزرگ برای رابطه باشد. با این حال، در نهایت، احساس مسئولیت و فداکاری ISTJ ها لحنشان را تعیین می کند، و آنها از هیچ تلاشی برای توجه به این تمایز در حرکت رو به جلو دریغ نمی کنند، زیرا پیامدهایش واقعا نشان داده شده است.

در حالی که رویکرد آرام شخصیت ISTJ ها ممکن است برای برخی کسل کننده به نظر برسد، جذابیت غیرقابل انکاری در آن وجود دارد، اگرچه شاید بیشتر با احترام و تحسین احساس می شود تا اشتیاق عاطفی. شخصیت بازپرسها عزم و اطمینان قوی و بی‌صدا را پنهان می‌کند، که در میان انواع شخصیت‌های دیگر نادر است، که می‌تواند حتی برای هیجانی ترین شخصیت‌ها مفید باشد و به آن‌ها اجازه می‌دهد با دنیای واقعی در ارتباط باشند و در عین حال در قلمرو جدید کاوش کنند. شرکای دارای ویژگی (S) بهترین زوج برای شخصیت های بازپرس هستند، با یک یا دو ویژگی متضاد برای ایجاد تعادل و گسترش دنیای گاه بیش از حد منزوی ISTJ ، مانند شرکای دارای ویژگی های برون گرا (E) یا (P).

زوج مناسب تیپ شخصیتی ISTJ

شخصیت‌های برون‌گرا و افرادی که دارای ویژگی‌های شخصیتی آرامی هستند مانند ENTP و ENFP با ماهیت نسبتا جدی تیپ ISTJ به خوبی کنار می‌آیند.

روابط دوستانه ISTJ ها

دوستان ISTJ خودجوش نیستند. آنها پرحرف نیستند، یا در محبت کردن فعال نیستند. دوستان بازپرس وفادار، قابل اعتماد، محترم و قابل تکیه کردن هستند. دیگران ممکن است با فراز و نشیب های زندگی بیایند و بروند، اما شخصیت بازپرس ISTJ بدون توجه به هر اتفاقی در کنار دوستان خود می ماند، با تعهدی عمیق که سایر افراد حتی ممکن است باور نداشته باشند که ممکن است.

ISTJ ها یک تیپ شخصیتی بسیار روشمند هستند و این وفاداری به سادگی از بین نمی رود. ISTJ ها معمولاً در دوست‌یابی دیرتر به نتیجه می‌رسند، اما آنها این را نشان‌دهنده قولی برای حضور در کنار افرادی می‌دانند که به آنها اهمیت می‌دهند، و وعده‌های بازپرس ها به راحتی شکسته نمی‌شوند.

ابراز محبت عاطفی یکی از مهارت های ضعیف ISTJ است، اما با این وجود راه هایی برای نشان دادن آن پیدا می کنند. همانطور که سقراط گفت: “بودن انجام دادن است” و پیگیری بازپرس های ISTJ، تمایل آنها برای انجام عمل به عنوان حمایت از سخنان آنها است. این اقدامات احساساتی را منتقل می کند که بسیاری از دیدن آن ناتوان هستند، اما این کیفیتی است که دوستان بازپرس در سال های طولانی دوستی خود به آن تحسین می کنند و به آن وابسته هستند.
اما همه اینها به طرز وحشتناکی جدی به نظر می رسد، و در واقع فقط یک طرف ISTJ ها و رویکرد آنها به دوستی هایشان را نشان می دهد. طرف مقابل می‌داند که چگونه از این‌قدر بی‌تفاوتی خود دست بردارد، و مخصوصاً در جمع برون‌گراهای شاد و پرحرف (E)، بازپرس ها از استراحت و تفریح ​​با بحث خوب در مورد کار، زندگی و رویدادهای جاری لذت می‌برند.

افرادی که تیپ شخصیتی بازپرس ISTJ دارند تعارض را دوست ندارند و این در مورد نحوه انتخاب دوستان خود نیز صدق می کند. در جستجوی دوستانی با اصول و نظرات مشابه، بازپرس ها اغلب با دیگر شخصیت های تحلیل گر دوست می شوند که احتمالاً دیدگاه و جهان بینی خود را به اشتراک می گذارند. در حالی که بعید است آنها با تیپ‌های کاملاً متفاوت دوست شوند. شخصیت‌های بازپرس نقاط قوت و ویژگی‌های دیگران را می‌شناسند و از آنها قدردانی می‌کنند.

در واقع، برای اثبات این موضوع، ISTJ ها تقریباً همیشه حداقل یک دوست شهودی (N) را در حلقه دوستان خود دارند، علیرغم تفاوت این دو دیدگاه. اینها روابطی هستند که نه بر اساس درک متقابل، بلکه به دلیل احترام به تفاوت های متقابل آنها ایجاد شده است. بازپرس ها از وسعت فکر شهودی ها شگفت زده می شوند، زیرا با هوش خود بسیار هماهنگ هستند، در حالی که افراد شهودی واقع گرایی و قابل اعتماد بودن ISTJ ها را تحسین می کنند، چیزی که اغلب به سختی در خود پیدا می کنند.ب

والدین با تیپ شخصیتی ISTJ

به عنوان والدین، افراد دارای تیپ شخصیتی بازپرس ها اغلب راحت‌ترین افراد هستند. احساس مسئولیت و شرافت آنها به خوبی با سنتی که از زمان های بسیار قدیم وجود داشته است در می آمیزد: فرزندان خود را به گونه ای تربیت کنند که مورد احترام باشند و به اعضای خانه و جامعه کمک کنند. مانند بسیاری از تعهدات، ISTJ های بازپرس نقش‌های خود را به‌عنوان والدین بی‌اهمیت نمی‌دانند، و کار خود را بر این می‌گذارند که اطمینان حاصل کنند که این سنت در بالاترین استانداردها رعایت می‌شود.

با این حال، این همیشه برای فرزندان آنها به راحتی انجام نمی شود، زیرا بازپرس ها معمولاً سختگیر هستند و استانداردها و انتظارات بالایی دارند. شخصیت‌های ISTJ محیط‌های باثبات و با ساختار مشخصی را برای فرزندان خود ایجاد می‌کنند، و همیشه به کمک آنها برای ایجاد حس بودن در جامعه و ایفای نقش‌های مفید کمک می‌کنند.

احساس واضح سلسله مراتب بخشی از توسعه این هویت است، و بازپرس ها به همان اندازه برای اطمینان از احترام مناسب برای اقتدار تلاش می کنند که در مورد خانواده و ساختار اجتماعی انجام می دهند. این همه وفاداری، از خود گذشتگی و ساختار فایده چندانی ندارد، زمانی که فرزندان شخصیت بازپرس ISTJ به گرمی حمایت عاطفی نیاز دارند. در حالی که بازپرس ها می توانند نسبت به کسانی که به روش خود به آنها اهمیت می دهند حساس باشند، برای کودکان کوچکتر و به ویژه نوجوانان دشوار است که این عشق سخت را نسبت به عشقی که باید باشد تشخیص دهند. اغلب شخصیت های ISTJ برای ایفای این نقش و میانجیگری بین هدف منطقی و احساس رفاه عاطفی نیاز به تکیه بر شریک حساس تری دارند.

افراد با تیپ شخصیتی ISTJ به شدت اصولگرا هستند و برای صبر و سخت کوشی ارزش قائل هستند، ویژگی هایی که کودکان اغلب با آنها دست و پنجه نرم می کنند. با این وجود، از فرزندان بازپرس ها انتظار می رود که این استانداردها را رعایت کنند و این ارزش ها را به نفع خود به اشتراک بگذارند. این رویکرد اغلب در درازمدت ثمره خود را به بار می آورد، اما بازپرس ها باید در نظر داشته باشند که رویکرد آنها موانع و فاصله هایی ایجاد می کند که اغلب فرزندانشان را به فکر فرو می برد که آیا در یک تیم هستند یا خیر.

اگر بیش از حد از ISTJ توقع برود، آنها با لجاجت متقابل، ممکن است حتی به عنوان یک حالت دائمی در رابطه، پاسخ می دهند. چیزی که والدین ISTJ و فرزندانشان در نهایت از آن پشیمان می شوند. بهترین کار برای بازپرس ها این است که ارزش های خود را بپذیرند و به آن پایبند باشند، اما همچنین بدانند که هر فردی اهداف خاص خود را دارد و در نیمه راه با فرزندان خود در رسیدن به اهداف خود خداحافظی کنند. ترکیب فداکاری و هدف طبیعی آن‌ها با این انعطاف‌پذیری در حمایت از دیدگاه خود فرزندانشان، منجر به احساس احترام متقابل و موفقیتی می‌شود که هر والدین ISTJ به آن افتخار می‌کنند.

شغل مناسب تیپ شخصیتی ISTJ

در حالی که بسیاری از تیپ های شخصیتی ممکن است با کار انعطاف پذیر به عنوان مشاور و مالک انحصاری راحت باشند، شخصیت های بازپرس بیشتر بر ایجاد مشاغل طولانی مدت و پایدار متمرکز هستند. این بدان معنا نیست که ISTJ ها نمی توانند این نوع کارها را انجام دهند، اما چیزی که آنها آرزو دارند قابل اعتماد بودن است، و این در انتخاب کار آنها بیشتر منعکس می شود. در هر بخش دیگری از زندگی آنها.

حقایق این را تأیید می کند، زیرا رایج ترین مشاغل در میان افراد با تیپ شخصیتی بازپرس ISTJ حول نهادهای معتبر، اقتدار، امنیت و ثبات تثبیت شده می چرخد. مشاغل به عنوان افسران نظامی، وکلا، قاضی، افسران پلیس و کارآگاه همه در میان تدارکات بسیار محبوب هستند. این منطقی است، زیرا آنها نه تنها ثباتی را ارائه می دهند که بازپرس ها به دنبال آن هستند، بلکه با اصول و محافظه کاری آنها همسو هستند و نقش های اجتماعی روشنی را ایجاد می کنند.

البته بازپرس های ISTJ به این سازمان ها محدود نمی شوند، نقش های بسیار دیگری نیز وجود دارند که از قابلیت اطمینان، عینیت و چشمان تیزبین آنها استفاده می کنند. زمانی که حقایق و منطق هماهنگ باشد، شخصیت‌های بازپرس به عنوان حسابداران، حسابرسان، تحلیل‌گران داده، مدیران مالی، مدیران تجاری و حتی پزشکانی که مسائل موجود را شناسایی، گزارش و تصحیح می‌کنند، وارد عمل می‌شوند.

اکثر این مشاغل دارای ISTJ هستند که به تنهایی کار می کنند، که معمولاً ترجیح آنهاست، اما زمانی که تیم ها ضروری هستند، آنها به بهترین وجه توسط نقش ها، مسئولیت ها و محیط های کاری به وضوح مشخص می شوند. هیچ چیز برای ISTJ ها به اندازه بحث های جاری در مورد اینکه چه کسی مسئول چه چیزی است، چالش برانگیز نیست، که منجر به کاری می شود که به طرز نامناسبی بد شده است، یا بدتر از آن، ناقص است.
بازپرس ها در مورد اینکه چگونه کارها باید انجام شود نظرات محکمی دارند، و اگر همه چیز اغلب به هم ریخته شود، افراد با این تیپ شخصیتی می توانند به طرز شگفت انگیزی در مورد مخالفت خود با صدای بلند صحبت کنند. برای بازپرس ها مهم است که به یاد داشته باشند که حتی سنتی ترین و باثبات ترین مسیرهای شغلی می توانند و باید با گذشت زمان تغییر کنند. خیلی بهتر است این را بپذیریم تا اینکه به دشمنی با ایده های جدید شهرت پیدا کنیم.

بازپرس ها همچنین ممکن است با الزامات باز و اجتماعی روزافزون زندگی کاری مدرن مبارزه کنند. نگرش حقایق محور بازپرس ها از آنجایی که در حس کردن احساسات دیگران تا حدی بد است، وقتی صحبت از تیپ های شخصیتی حساس تر به میان می آید، می تواند کاملاً بیگانه باشد. این نه تنها در مورد همکاران بلکه برای مشتریان نیز صدق می‌کند، موقعیت‌های خدماتی مانند خرده‌فروشی و همچنین مشاغلی که از نظر عاطفی نیاز به بروز احساسات دارند مانند روان‌پزشکی، به طور کلی، اصلا مناسب نیستند.

مسیرهای شغلی ایده آل ISTJ دارای یک روند هستند: آنها حقایق را بالاتر از احساسات قرار می دهند و به بازپرس ها اجازه می دهند استانداردهای سختی را که ستون فقرات جامعه هستند، حفظ کنند. قوانین اساس هر چیزی است که مردم در مورد زندگی مدرن بدیهی می دانند، از قرارداد اجتماعی که روابط را هموار می کند، تا قوانینی که از اساسی ترین امنیت مردم محافظت می کند، تا قوانین اساسی و معاهدات حاکم بر کشورها. افراد با تیپ شخصیتی ISTJ نقش مدافعان این ایده ها را در ابعاد بزرگ و کوچک بر عهده می گیرند و به آن افتخار می کنند.

شغل های مناسب شخصیت بازپرس ISTJ

 • حسابرس
 • مسئول جمع آوری اسناد مالی
 • رئییس اداره
 • بازرس ساختمان
 • حسابدار بازرس
 • ساختمان ساز
 • متخصص عقد قراردادها
 • تحلیل گر
 • بازرس بیمه
 • مدیر تدارکات
 • متخصص آمار
 • افسر انتظامات
 • نویسنده
 • ارزیاب  املاک
 • مهندس پرواز
 • کارمند دولت
 • تحلیل گر بودجه
 • متخصص بازارهای مالی
 • رئیس مدرسه
 • معلم ریاضی
 • مکانیک
 • مهندس برق
 • مهندس کامپیوتر
 • منشی دادگاه
 • زمین شناس
 • مکانیک هواپیما
 • دامپزشک
 • دندان پزشک
 • داروساز
 • جراح
 • تکنسین داروخانه
 • فیزیولوژیست

شخصیت بازپرس ISTJ در کار

وقتی نوبت به محل کار می رسد، بازپرس ها ها تقریباً یک کلیشه برای کارمندان کلاسیک سخت کوش و وظیفه شناس هستند. در همه موقعیت‌ها، تیپ شخصیتی لجستیکی به دنبال ساختار، قوانین واضح تعریف شده و احترام به اقتدار و سلسله مراتب است. مسئولیت ها برای بازپرس ها بار سنگینی نیستند، بلکه اعتمادی هستند که به آنها داده شده است، فرصتی برای اثبات اینکه آنها فرد مناسبی برای کار هستند.

از سوی دیگر، تغییری که با به عهده گرفتن آن مسئولیت‌های جدید یا از دست دادن مسئولیت‌های قدیمی به وجود می‌آید، اغلب یک مبارزه قابل توجه برای ISTJ بازپرس است. این خود را در موقعیت‌های مختلف متفاوت نشان می‌دهد، اما یکی از مهم‌ترین چالش‌های بازپرس برای غلبه بر آن است. بی احساسی معمولی که در همه انواع تفکر (T) رایج است، در اینجا نیز موضوعی است که بسیاری از افراد با تیپ شخصیتی بازپرس ISTJ برای توسعه شخصی و حرفه‌ای خود روی آن تمرکز می‌کنند.

ISTJ ها به عنوان کارمند

بازپرس ها خواهان مسئولیت هستند، که آنها را به کارمندانی برای پایان پروژه های نامطلوب تبدیل می کند. شخصیت‌های ISTJ که اغلب به‌عنوان ستون فقرات همه مشاغل دیده می‌شوند، می‌توانند با شایستگی با هر پروژه‌ای که در حال شکست است، مقابله کنند. از سوی دیگر، این امر باعث می‌شود که حتی در مواقعی که بیش از حد بار سنگین هستند یا افراد بهتری برای این کار وجود دارند، تمایلی به کنار گذاشتن مسئولیت‌ها نداشته باشند. جدیت در رویکرد ISTJ ها به کارشان، آنها را به طرز شگفت انگیزی نسبت به انتقاد حساس می کند، که منجر به یک انعطاف ناپذیری آزاردهنده می شود.

بازپرس های ISTJ به خاطر سرسختی شان یکی از مولدترین زیردستان هستند، آنها به اقتدار و سلسله مراتب احترام می گذارند و هیچ مشکلی در پیروی از دستورات و دستورالعمل ها ندارند. بعید است که وقت شناسی ISTJ هرگز مشکلی ایجاد کند، چه از نظر حضور به موقع در محل کار و چه از نظر رعایت مهلت های پروژه. در حالی که بازپرس ها ممکن است به مراحل مشخص و مسئولیت‌های مشخص نیاز داشته باشند، اما در تکمیل کار خود بسیار وفادار، فداکار، دقیق و صبور هستند.

ISTJ ها به عنوان همکار

در میان همکاران، برای اطمینان از اتمام پروژه ها در زمان مقرر و طبق کتاب، به هیچ کس بیشتر از شخصیت های بازپرس ISTJ ها نمی توان اعتماد کرد. افرادی با تیپ شخصیتی بازپرس ISTJ، ساکت و روشمند، وقتی شرایط سخت می شود خونسردی خود را حفظ می کنند، اما از همکارانشان انتظار دارند به رویکرد آنها را به احترام بگذارند.تیپ های مختلفی به ویژه انواع احساساتی تر، بازپرس ها را با نیازشان به حمایت عاطفی و باز بودن، یا توانایی برای نیمه کاره انداختن چیزی گیج می کنند. برای شخصیت بازپرس ISTJ، یا کاری درست انجام شده است یا اشتباه انجام شده است، و اگر خراب شده آن را نمی پوشانند.

تدارکات برای آرامش و امنیت در محل کار ارزش قائل هستند و ساده ترین راه برای این کار این است که به تنهایی کار کنند. نوآوری‌ها، طوفان فکری، تئوری‌ها و ایده‌های جدید همگی این وضعیت راحت را مختل می‌کنند، و تأیید اعتبار آن‌ها از طرف بازپرس ها احترام زیادی می‌طلبد. به محض اینکه جزئیات مشخص شد و یک برنامه پیاده سازی ایجاد شد، ISTJ ها بخش ضروری تیم در اجرای این ایده ها هستند.

ISTJ ها به عنوان مدیر

شخصیت های ISTJ عاشق مسئولیت و قدرت ناشی از آن هستند. بازپرس ها که به سختی به تعهدات خود فشار می آورند، به طور مرتب از وظایف خود فراتر می روند و از زیردستان خود انتظار دارند که با همان سطح از خودگذشتگی عمل کنند. در عین حال، ترجیح ISTJ ها برای انجام کارها بر اساس دستور، تبعیت از سلسله مراتب، و بیزاری کلی از نوآوری باعث می شود که زیردستان در هنگام انجام کار، خط بسیار باریکی را طی کنند و خروج از محدوده باید فقط با حقایق و نتایج پشتیبانی شود.

گفته می شود که بهتر است ابتدا کاری را انجام دهید و بعداً اجازه بگیرید؛ دشوار است بگوییم که آیا این امر در مورد بازپرس ها صدق می کند یا خیر، زیرا آنها کوتاهی زیردستان خود در انجام تعهدات را تحمل نمی کنند و یکی از این قرارها این است که به تعهدات خود پایبند باشند. با اعتقاد به اینکه حقیقت، حداقل تا جایی که می بینند، مهمتر از احساسات است، شخصیت های بازپرس ISTJ قادر به انتقاد شدید هستند و تمایل آنها برای اتخاذ تصمیمات سخت می تواند نافرمانی درک شده را به تخطی نهایی تبدیل کند.

افراد مشهور با تیپ شخصیتی ISTJ

 • جرج واشنگتن: رئیس جمهور آمریکا
 • ملکه الیزابت دوم بریتانیا
 • جرج اچ. دابلیو بوش: رئیس جمهور آمریکا
 • هنری فورد: سرمایه‎ گذار آمریکایی و بنیان‎ گذار شرکت فورد موتور
 • جف بیزوس: بنیان‎گذار آمریکایی آمازون
 • اینگوار کمپراد: بنیان‎گذار سوئدی شرکت IKEA
 • رابرت دنیرو: بازیگر آمریکایی
 • کریستوفر لی: بازیگر انگلیسی
 • دنزل واشنگتن: بازیگر آمریکایی
 • ناتالی پورتمن: بازیگر آمریکایی
 • آنتونی هاپکینز: بازیگر ولزی
 • کرک داگلاس: بازیگر آمریکایی
 • جولیا رابرتز: بازیگر آمریکایی
 • گوردون سامر (استینگ): خواننده انگلیسی
 • زیگموند فروید: عصب‎ شناس و روانشناس اتریشی
 • مارتین هایدگر: فیلس وف آلمانی
 • توماس هابز: فیلسوف سیاسی انگلیسی
امتیاز 4.3 (19 مشارکت)
مطالب مرتبط
2 نظرات
 1. امیر تبارکی می گوید

  جالبه که بازیگری جز مشاغل مناسب تیپ بازرس یا تدارکاتچی نبست، ولی بیشترین تعداد بازیگران معروف این تیپ شخصیتی رو داشتند یا دارند!!

 2. سجاد می گوید

  خیلی کامل بود ممنون از مطالب خوبتون

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.