تازه ها:

تست بیش فعالی و نقص توجه کودکان

[bodymovin anim_id="16554" loop="true" align="center"]

ADHD یا همان اختلال بیش فعالی و نقص توجه کودکان اغلب به معنای حواس پرتی، بیش فعالی و تکانشگری است. اگر این سه علامت شایع را در کودک خود مشاهده می‌کنید، می‌توانید از این تست معتبر ارائه شده توسط راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی (DSM-5) برای تعیین این که آیا کودکتان مبتلا به این اختلال بو ه و آیا نیاز به بررسی بالینی دارد استفاده کنید.

آیا فرزند من نیاز به انجام این تست دارد؟

علائم شایع اختلال نقص توجه و بیش فعالی (ADHD یا ADD) در کودکان عبارتند از:

  • مشکل در تمرکز
  • مشکل در کنترل واکنش‌ها
  • مشکلات اجتماعی و ناتوانی در پیدا کردن دوست
  • بی‌نظمی و تنبلی
  • انرژی بیش ازحد

فراموش نکنید که طبق این تست کودک شما فقط به دلیل حواس پرتی یا بی‌قراری به هیچ‌عنوان بیش فعال تشخیص داده نخواهد شد. وی باید معیارهای علائم ADHD در کودکان را که در کتابچه راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی ذکر شده است را به طور کامل برآورده کند. همچنین طبق تفسیر این تست مشخص خواهد شد که این علائم در چه شرایط و مکان‌ها و زمان‌هایی بروز داده شده و تا چه حد زندگی را مختل می‌کنند. در نهایت نیز میزان ضرورت مراجعه به یک روانشناس کودک به آن‌ها اعلام می‌گردد.

توجه: این تست تنها برای تشخیص ضرورت مراجعه به یک متخصص کودک است و نباید جایگزین درمان یا تشخیص قطعی شود.

تست شخصیت شناسی نئو

احساسات و رفتار عادی و عمومی خود را درنظر بگیرید
در این پرسشنامه پاسخ درست و غلط وجود ندارد و پاسخ شما به هر سوال باید نماینده اولین عکس العمل شما دربرابر سوال باشد

درحال محاسبه نتيجه

لطفا منتظر بمانيد!!!!

دوباره

مشکلي به وجود آمده است

ADHD یا اختلال بیش فعالی در کودکان چیست؟

طبیعی است که کودکان گاهی اوقات تکالیف خود را فراموش کنند، در طول کلاس خسته‌کننده‌ی خود رویاپردازی کنند، گاهی بدون فکر حرفی بزنند یا کاری کنند یا نتوانند سر میز شام آن طور که می‌خواهید رفتار کنند؛ اما عدم توجه، تکانشگری و خیال پردازی در موارد شدید می‌توانند نشانه‌هایی از اختلال بیش فعالی با کمبود توجه (ADHD) باشند.

اختلال بیش فعالی و نقص توجه در کودکان نوعی اختلال عصبی-تکاملی است که به طور معمول در اوایل کودکی، خصوصا قبل از هفت سالگی ظاهر می‌شود. ADHD کودکان را در مهار پاسخ‌های ناخواسته خود به جهان دشوار می کند؛ پاسخ‌ها و واکنش‌هایی که می‌تواند شامل همه چیز از حرکت تا گفتار، تمرکز و یا توجه باشد.

آیا تکانشگری‌‌های کودک نشان از اختلال بیش فعالی در اوست؟

همه ما احتمالا کودکانی را می شناسیم که نمی‌توانند آرام بنشینند، به نظر می رسد که هرگز گوش نمی‌دهند، تمرکز ندارند و یا اظهار نظرهای نامناسب را در زمان های نامناسب انجام می‌دهند. گاهی اوقات این کودکان را با برچسب‌هایی مانند تنبل، مزاحم، بی‌انضباط و بی‌فکر خطاب کرده و از انان انتقاد می‌کنیم. با این حال، توجه داشته باشید که این کودکان بدجنس نیستند و تنها ممکن است ADHD داشته باشند.

اختلال بیش فعالی و نقص توجه در کودکان را چگونه به طور قطعی تشخیص بدهیم؟

تشخیص بین این که رفتار کودک شما نشان از اختلال نقص توجه و بیش فعالی‌ست یا رفتار طبیعی کودک است می‌تواند بسیار دشوار باشد. اگر فقط چند علامت از علائم گفته شده را مشاهده کردید یا علائم او فقط در برخی شرایط ظاهر می شوند، احتمالاً کودک شما مبتلا به ADHD نیست. از طرف دیگر، اگر کودک شما تعدادی از علائم و نشانه‌های بیش فعالی و نقص توجه را در همه‌ی موقعیت‌ها از خانه تا مدرسه نشان می‌دهد توصیه می‌کنیم که در اسرع وقت با یک متخصص کودک و نوجوان صحبت کنید.

با اختلال بیش فعالی کودکم چه کنم؟ 

زندگی با یک کودک مبتلا به اختلال بیش فعالی و نقص توجه می‌تواند ناامید کننده و طاقت فرسا باشد، اما به عنوان یک والد کارهای زیادی هست که می‌توانید انجام دهید تا به کنترل علائم، غلبه بر چالش های روزمره و ایجاد آرامش بیشتر در خانواده کمک کنید.

آیا تشخیص اختلال بیش فعالی توسط افراد عادی ممکن است؟

فقط فراموش نکنید که تنها یک متخصص بهداشت روان و روانشناس کودک می‌تواند به طور قطعی تشخیص دهد که آیا علائمی مانند حواس پرتی، تکانشگری و جنب و جوش شدید کودک شما به اندازه کافی می‌توانند اختلال بیش فعالی در او را تایید کنند یا خیر. اگر پیشتر با یک متخصص صحبت کرده‌اید یا در خانواده سابقه‌ی اختلال بیش فعالی و نقص توجه در کودکان را داشته‌اید خوب است که از یک متخصص کمک بگیرید؛ اما اگر فقط نگران هستید که کودک شما برخی از علائم بیش فعالی را داشته باشد برای درک بهتر رفتارهای او و درک چگونگی تشخیص بیش فعالی در کودکان، این تست مناسب شماست.

سخن پایانی پیش از شروع تست بیش فعالی و نقص توجه کودکان

این پرسش‌نامه برای تعیین آن‌که آیا کودک شما علائمی مشابه علائم اختلال نقص توجه و بیش فعالی (ADHD) را نشان می‌دهد طراحی شده است. اگر به تعداد قابل توجهی از این سوال‌ها پاسخ مثبت دادید و یا نمره‌ی کودک شما در تفسیر این تست از حد نرمال بالاتر شد، حتما با یک متخصص روانشناسی کودک مشورت کنید. تشخیص دقیق این اختلال در کودکان تنها از طریق ارزیابی بالینی قابل انجام است.

مشخصات تست شخصیت نئو

240 سوال

45 دقیقه

تفسیر تخصصی

24 هزار تومان

انجام آنلاین تست بیش فعالی کودکان

به اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on telegram
Share on whatsapp
امتیاز 3.5 از (4 مشارکت)