تست آنلاین اوتیسم و تست تشخیص اوتیسم، پرسش نامه ای است که والدین باید آن را پر کنند. این پرسشنامه اوتیسم نوع اصلاح شده ی نسخه ی اصلی چک لیست اتیسم طفولیت (CHAT) بوده و حاوی 23 سوال با پاسخ های بلی/ خیر می باشد که جهت غربالگری اختلال اتیسم در کودکان 16 تا 30 ماه مورد استفاده قرار می گیرد.

قبل از شروع انجام تست بد نیست با هم نگاهی به اختلال اوتیسم و نشانه های آن بیاندازیم.

اوتیسم یا در خود ماندگی

تست آنلاین اوتیسم، تست تشخیص اوتیسم

درخودماندگی اختلال رشدی شدیدی است که با ناهنجاری درکارکرد اجتماعی زبان، ارتباط، رفتارها و علایق غیر عادی مشخص میشود. این اختلال بر تمامی جنبه های تعامل فرد با دنیای اطراف تاثیر میگذارد، بخش های بسیاری از مغز را در بر میگیرد. علت اصلی آن ناشناخته است. این اختلال در پسران شایع تر از دختران است و بر رشد طبیعی مغز در حیطه تعاملات اجتماعی و مهارت های ارتباطی تاثیر میگذارد و شروع آن قبل از 3سالگی است.


مقاله مرتبط: علل اختلالات طیف اوتیسم


نشانه ها و ویژگی های افراد اوتیستیک

کلینیک درمان اوتیسم

 • آسیب گسترده در روابط متقابل اجتماعی و مهارتهای ارتباطی و الگوهای قالبی در رفتار، علایق و فعالیت ها
 • در برابر احساسات سایرین فاقد حساسیت هستند.
 • در برابر پردازش و ابراز هیجان ها مشکل دارند. این افراد نابهنجاری های شدیدی از لحاظ برقراری ارتباط و استفاده از زبان دارند که در اوایل زندگی ظاهر میشود. و در حول زمان تداوم میابد.
 • در توجه به علایم، نشانه ها و اشاره ضعف دارند.
 • در ایجاد پیام و توجه به آن مشکل دارند.
 • مقدمه درک توجه است. زمانی میتوانیم زبان را درک کنیم که توجه انتخابی را داشته باشیم مغز افراد اوتیسم در توجه مشترک است. از اشارات نمیتوانند استفاده کنند و در عین حال قادر به درک اشارات از جانب دیگران هم نیستند.
 • رشد زبان بدنی و درکی آنها یا ایجاد نمیشود و یا با تاخیر اتفاق می افتد.
 • اگر زبان در آنها شکل بگیرد به صورت طوطی وار میباشد.
 • در ایجاد جمله سازی دچار مشکل میشوند زیرا در درک معنای کلمات و ساختار جملات مشکل دارند.
 • افراد عادی نیازی به آموزش گرامر و دستور زبان مکالمه ایی ندارند در حالیکه افراد اوتیسم در این امر نیز توانمند نیستند و قادر به تشخیص فاعل و مفعول و جمله سازی نیستند. قادر به انعکاس واقعیت به شکل عینی نیستند.
 • در استفاده کلمات ربطی ضعف شدیدی دارند.
 • جمله سازی آنها مانند ربات می باشد دقیقا مانند فردی که از زبان دوم استفاده می کند چون ضمایر احتیاج به شناخت بالایی دارد افراد غالبا این امر را در سنین بالا بطور خودآگاه می آموزند این حالت در افراد اوتیستیک دچار ضعف میشود اصولا قادر به تبدیل ضمایر نیستند و از ضمیر من کمتر استفاده میکنند.
 • افراد اوتیسم در درک کلمات انتزاعی نسبت به افراد عادی نیز در حد پایینی هستند.
 • در کاربرد اجتماعی کلمات نیز ضعف احساس دارند.
 • لحن کلمات بسیار ضعیف است و در کلمات لحن کلام نیز دچار مشکل می شوند.

مقاله مرتبط: نشانه های تشخیصی اختلالات طیف اوتیسم


تست آنلاین اوتیسم، تست تشخیص اوتیسم

لطفاً موارد ذیل را با توجه به رفتار معمول کودک تکمیل نمایید. سعی کنید به تمامی سوالات پاسخ دهید. چنانچه رفتاری به ندرت اتفاق می افتد (مثلاً اگر رفتار مذکور را یک یا دو بار مشاهده کرده اید) نادیده بگیرید.

 

تست تشخیص اوتیسم کودکان

کاربرد اصلی تست NEO فرم بلند و 240 سوالی در ارزیابی شخصیتی افراد سالم و ناسالم و انتخاب کارمند برای کارفرماها است اما کاربردهای آن به همین جا محدود نمی شود و در موضوعاتی نظیر تشخیص بالینی، مشاوره ازدواج نیز کاربرد دارد. این تست آنلاین 5 عامل اصلی و 30 عامل جزئی شخصیت را اندازه گیری می کند و از 240 سوال تشکیل شده است. با تحلیل عوامل 30گانه خروجی تست، می‌توان به شهود کاملی نسبت به وضع عاطفی، اجتماعی، تجربی، نگرشی و انگیزشی فرد دست یافت و این به وضوح به شما بعنوان مدیر، مشاور منابع انسانی و در امر ازدواج و خودشناسی کمک خواهد کرد.

تست شخصیت شناسی نئو

احساسات و رفتار عادی و عمومی خود را درنظر بگیرید
در این پرسشنامه پاسخ درست و غلط وجود ندارد و پاسخ شما به هر سوال باید نماینده اولین عکس العمل شما دربرابر سوال باشد

درحال محاسبه نتيجه

لطفا منتظر بمانيد!!!!

دوباره

مشکلي به وجود آمده است

یکی از مشهورترین تست هایی که در دنیا برای سنجش روانی مورد استفاده قرار می گیرد تست آنلاین نئو است. این تست کاربردهای مختلفی در زمینه ازدواج، استخدام و تشخیص اختلالات روانشناسی دارد. فرم استاندارد مدل شخصیت شناسی نئو پنج عامل اصلی شخصیت بزرگسالان را بررسی می‌کند که همان BIG FIVE است و علاوه بر ۵ صفت اصلی در هرکدام، شش خصوصیت را نیز برمی‌شمرد.

پرسشنامه‌ی طراحی شده در این مدل، که در این سایت پیاده سازی شده است، در شخصیت شناسی قدرت زیادی داشته و می‌تواند ابعاد مختلفی از شخصیت افراد را نمایش بدهد. با تحلیل عوامل پنج‌گانه‌ی خروجی تست، می‌توان به شهود کاملی نسبت به وضع عاطفی، اجتماعی، تجربی، نگرشی و انگیزشی فرد دست یافت و این به وضوح به شما در خودشناسی و همچنین بعنوان مدیر یا مشاور منابع انسانی هر مجموعه‌ای کمک خواهد کرد.

در این پرسشنامه انتظار بر این است که به تمام سوالات پاسخ داده شود، در بررسی پاسخنامه اگر سوال یا سوالاتی بی پاسخ مشاهده شود آزمودنی تشویق می شود که سوالات مذکور را تکمیل نماید. در مواردی که آزمودنی نتواند تصمیم بگیرد که چه پاسخی به سوال خاصی بدهد یا معنی یک سوال برای وی مشخص نباشد می تواند در چنین مواردی از پاسخ خنثی استفاده کند.

اعتبار تست شخصیت شناسی نئو NEO

در حال حاضر آزمون ۵ عاملی NEO کاربردی جهانی دارد و به منظور تحقیق به زبان های چکوسلواکی، عربی،‌ هلندی، فرانسوی، آلمانی، ژاپنی، نروژی، لهستانی و سوئدی ترجمه شده است. پرسشنامه شخصیتی NEO-FFI توسط مک کری و کاستا روی ۲۰۸ نفر از دانشجویان آمریکایی به فاصله سه ماه اجرا گردید که ضرایب اعتبار آن بین ۸۳/۰ تا ۷۵/۰ به دست آمده است.

هزینه ی انجام تست نئو

تست شخصیت نئو در مراکز روانشناسی معمولا توسط روان سنج متخصص اخذ شده و به صورت علمی و اختصاصی برای هر مراجعه کننده تفسیر می شود. ما در سایت جعبه ابزار ذهنی به کمک روانسنجان خبره تلاش کرده ایم تا تفسیری دقیق و منحصر به فرد ارائه دهیم این تست آنلاین با پرداخت مبلغ 24 هزار تومان، نمره خام و تفسیر نموداری مربوطه را به شما ارائه خواهد داد.

مشخصات تست شخصیت نئو

240 سوال

45 دقیقه

تفسیر تخصصی

24 هزار تومان

انجام آنلاین تست نئو