تست های شخصیت

شخصیت خودتان را تجزیه و تحلیل کنید

آزمون های شخصیت قدرتمند، معتبر و علمی برای کمک به رشد و پیدا کردن مسیر درست زندگی

تست شخصیت شناسی نئو

مناسب برای تحلیل شخصیت در زمینه های شغلی و سازمانی

قیمت: رایگان

تست نئو NEO

آزمون شخصیت نئو، که با نام آزمون 5 عاملی نیز شناخته می شود، امروزه به عنوان یک تست شخصیت فراگیر بر اساس تحلیل عوام به حساب می آید و کاربردهای اصلی آن در ارزیابی شخصیتی افراد سالم و انتخاب کارمند برای کارفرماها است اما کاربردهای آن به همین موضوع محدود نمی شود و در موضوعاتی نظیر تشخیص امور بالینی و مشکلات شخصیتی نیز کاربرد دارد. این تست آنلاین 5 عامل اصلی شخصیت را اندازه گیری می کند و از 60 سوال تشکیل شده است. نسخه ی طولانی تری از تست نئو نیز وجود دارد که 240 سوال دارد اما در این بخش تنها نسخه ی کوتاه نئو آورده شده است. اجرای این آزمون از نظر زمانی بسیار مقرون به صرفه است و نسبت به دیگر آزمون های شخصیت شناسی از اعتبار بالاتری برخوردار است و انتقادات کمتری به آن وارد شده است.

تست آنلاین شخصیت MBTI

مناسب برای خودشناسی، انتخاب شغل، کشف استعداد، مشاورۀ ازدواج و بهبود ارتباطات کاری

قیمت: رایگان

تست مایرز بریگز MBTI

تست روانشناسی شخصیت MBTI یکی از محبوب ترین و معتبر ترین تست های شخصیت شناسی در دنیا به حساب می آید که در حوزه های متنوعی نظیر خودشناسی، مشاوره انتخاب شغل و کاری، استعدایابی، مشاوره ازدواج و بهبود روابط کاری استفاده می شود. 

مایرز و بریگز در مطالعاتی که انجام دادند تشخیص دادند که فاکتور های اصلی شخصیت به چهار دسته تقسیم می شوند که هر کدام به صورت یک نوار در دو سمت گستردگی دارد. به این تربیت 16 تیپ شخصیتی به وجود می آید. چهار فاکتور و دو سر گستره ی آن عبارت اند از:

  • درونگرا (I) یا برونگرا (E): نحوۀ جذب انرژی؛ در تنهایی یا در جمع؟
  • شهودی (N) یا حسی (S): نحوۀ دریافت یا بیان اطلاعات؛ کلی‌نگره یا جزئی‌نگر؟
  • فکری (T) یا احساسی (F): نحوۀ تصمیم‌گیری؛ تصمیم نهایی رو با منطق میگیره یا احساس؟
  • منظم (J) یا منعطف (P): نحوۀ ساماندهی مکان و زمان؛ دوست داره نظم و چهارچوب داشته باشه یا آزادی و انعطاف در برنامه‌ها رو ترجیح میده؟

تست آنلاین طرحواره

مناسب برای تحلیل شخصیت در زمینه های شغلی و سازمانی

قیمت: رایگان

تست طرحواره های ناسازگار

هر انسان در زندگی خود اعتقادات و باورهایی دارد که از کودکی شکل گرفته و در وجود او ریشه دوانده اند. این باور ها همان طرحواره هایی هستند که بر روی زندگی فردی، اجتماعی، شغلی و تحصیلی او تاثیر گذار هستند. 

همچنین میدانید که هر فردی اعتقادات و باورهایی دارد که از کودکی در او شکل گرفته و ریشه ساخته اند؛ این باورها همان طرحواره هایی هستند که بر روی زندگی فردی، خانوادگی، اجتماعی، شغلی و تحصیلی فرد تأثیر شدید میگذارند. 

تست طرحواره یانگ برای کمک به شخص و درمانگر برای پیدا کردن این طرحواره های ناسازگار طراحی شده است که  به وسیله ی آن می توان منشا اصلی مشکلاتی مثل حواس پرتی، بی حالی، بی برنامگی، انتخاب های اشتباه، رفتارهای نادرست و تصمیمات غلط را پیدا کرد و از راه درست درمان کرد.

تست شخصیت A و B

تیپ شخصیت شما کدام است؟ 

قیمت: رایگان

تست شخصیتی A یا B

هرکسی تیپ شخصیت مخصوص به خودش را دارد و همین تیپ های شخصیت است که اکثر رفتارهای افراد را مشخص میکند. 
دو پزشك متخصص قلب به نام‏ های‏ «می یرفریدمن» و «ری روز نمن» در سال 1960 برای بررسی تاثیر الگوی رفتاری انسان با بیماری های قلبی عروقی، افراد را به دو تیپ شخصیتی A و B تقسیم بندی کردند.

روزنمن و فریدمن پس از هشت سال مطالعه‌ی مراجعان خود و برگزاری مصاحبه و گفتگو با آنها، به این نتیجه رسیدند که:

با اطمینان نسبتاً بالایی، می‌توان بر اساس الگوهای رفتاری انسان‌ها در مورد احتمال گرفتار شدن آنها به بیماری‌های قلب و عروق قضاوت کرد.

این نتیجه‌ای است که تحقیقات امروز هم با وجود گذشت بیش از نیم قرن از تحقیقات فریدمن و روزنمن، آن را تایید می‌کنند.

تیپ شخصیتی A

شخصیت‏ های نوع A افرادی پر مشغله، عجول، بسیار وظیفه ‏شناس، كاملا رقابتی، مصرّ در كار و احتمالا افسرده و عصبانی هستند.

 تیپ شخصیتی B

افراد نوع B اشخاصی خونسرد، دارای نگرش متعادل به زندگی‏ و محیط، دارای اعتماد به نفس بیشتر، دارای مشغله كمتر، اصرا كمتر در انجام كار و تمایل كمتر به وقت‏ شناسی هستند. 

تست آنلاین منبع کنترل

تصمیم های شما از بیرون نشات می گیرند یا ریشه درونی دارند؟

قیمت: رایگان

تست شخصیت منبع کنترل

منبع کنترل در اصل به میزان نگرش ما نسبت به این که چقدر خودمان را در مسائل زندگی دخیل میبینیم مربوط میشود. این که منبع کنترل شما درونی است یا بیرونی به این نکته اشاره دارد که اینکه آیا میتوانیم اتفاقات را تغییر دهیم یا نه این محصول اصلی سرنوشت است که چه بخواهیم و چه نخواهیم برایمان اتفاق می افتد شاید از سوالات اصلی خیلی از ماست.

هر چه سهم شرایط محیطی را بیشتر و سهم تصمیم‌ها و انتخاب‌های خودمان را کمتر ببینیم، منبع کنترل ما بیشتر به سمت بیرون تمایل دارد.

به شکل مشابه، هر چه سهم تصمیم‌ها و انتخاب‌های خودمان را در نتایج و دستاوردها بیشتر و بزرگ‌تر ببینیم، می‌توانیم بگوییم منبع کنترل ما بیشتر به سمت درون تمایل دارد.

تست آنلای منبع کنترل درونی بیرونی برای این است که بفهمید که در کدام یک از دسته های بالا قرار دارید