پرسش‌نامه نیازهای اساسی گلاسر BNQ

این پرسش‌نامه (که به نام «آزمون سازگاری نیازهای اساسی صاحبی» نیز معرفی و شناخته شده است)، یک ابزار مبتنی بر روش خود-گزارشی است که برای ارزیابی شدت نیازهای اساسی افراد بر مبنای «تئوری انتخاب» طراحی و ارائه شده است. «تئوری انتخاب» معتقد است که همه‌ی ما پنج نیاز ژنتیکی و اساسی داریم که توسط آن‌ها برانگیخته می‌شویم؛ این نیازها عبارت‌اند از: بقا و زنده ماندن، عشق و احساس تعلق، آزادی، قدرت و پیشرفت، و تفریح. تمام رفتارهای ما هدفمند و برای ارضای یکی از نیازهای ما صادر می‌شوند. هنگامی که نیازهای خود را بشناسیم، می‌توانیم تشخیص دهیم وقتی احساس ناخشنودی و ناراحتی داریم کدام‌یک از نیازهایمان ارضا نشده و وقتی احساس خشنودی می‌کنیم کدام‌یک از نیازها ارضا شده است. افراد برای خودشناسی و شناخت اولویت‌های خود از این آزمون استفاده می‌کنند.

تست نیازهای اساسی گلاسر

احساسات و رفتار عادی و عمومی خود را درنظر بگیرید
در این پرسشنامه پاسخ درست و غلط وجود ندارد و پاسخ شما به هر سوال باید نماینده اولین عکس العمل شما دربرابر سوال باشد

درحال محاسبه نتيجه

لطفا منتظر بمانيد!!!!

دوباره

مشکلي به وجود آمده است

مشخصات تست شخصیت نئو

35 سوال

10 دقیقه

تفسیر تخصصی

15 هزار تومان

انجام آنلاین تست گلاسر

مشخصات تست نیازهای اساسی

35 سوال

10دقیقه

انجام آنلاین تست نیازهای گلاسر

ویلیام گلاسر (۱۹۲۵-۲۰۱۳،William Glasser) تدوین کننده نظریه های شناختی کنترل، واقعیت درمانی و انتخاب است. اهم علایق او عبارتند از مسئولیت‌پذیری، مواجهه با واقعیت و پذیرش نتایج انتخاب ها. از جمله ویژگی های گلاسر علاقه او به کاربردی نمودن نظریاتش در حوزه های مشاوره، آموزش و مدیریت است. موسسه واقعیت درمانی او اینک توسط همسر و همکارش اداره می شود و در سراسر جهان (بیش از سی کشور) شعب و نمایندگی دارد.

این آزمون برای چه افرادی مناسب است؟

  • افرادی که قصد خودشناسی و شناخت اولویت‌های خود را دارند.
  • افرادی که قصد ازدواج و انتخاب همسر و یا ورود به یک رابطه عاطفی عمیق و جدی دارند. ( این عزیزان حتما این مطلب را بخوانند)
  • افرادی که قصد برنامه ریزی تحصیلی، کاری و دیگر امور زندگی خود را دارند.
  • این آزمون، برای تمام افراد نوجوان و بزرگسال جامعه (رده‌ی سنی ۱۳ سال و بالاتر از آن)، به‌صورت فردی و گروهی، قابل اجرا است.

مشخصات آزمون:

  • هدف: ارزیابی شدت نیازهای اساسی فرد بر مبنای «تئوری انتخاب»
  • مخاطب: افراد نوجوان و بزرگسال جامعه (از رده‌ی سنی ۱۳ سال به بالا)
  • تعداد ماده‌ها: ۳۵ عبارت
  • مدت زمان اجرا: حدود ۱۰ دقیقه