تست شخصیت شناسی نئو

NEO – BIG5 Personality Test

کاربردهای اصلی تست NEO در ارزیابی شخصیتی افراد سالم و انتخاب کارمند برای کارفرماها است اما کاربردهای آن به همین موضوع محدود نمی شود و در موضوعاتی نظیر تشخیص امور بالینی و مشکلات شخصیتی نیز کاربرد دارد. این تست آنلاین 5 عامل اصلی شخصیت را اندازه گیری می کند و از 60 سوال تشکیل شده است.

تست نئو

این آزمون از 60 سوال تستی تشکیل شده است
لطفا پس از خواندن هر عبارت نگرش کلی خود را نسبت به آن، با انتخاب یکی از گزینه های کاملا مخالفم، مخالفم، نظری ندارم، موافقم و کاملا موافقم نشان دهید

درحال محاسبه نتیجه

لطفا منتظر بمانید!!!!

دوباره

مشکلی به وجود آمده است

یکی از مشهورترین تست هایی که در دنیا برای سنجش روانی مورد استفاده قرار می گیرد تست آنلاین نئو است. این تست کاربردهای مختلفی در زمینه ازدواج، استخدام و تشخیص اختلالات روانشناسی دارد. فرم استاندارد مدل شخصیت شناسی نئو پنج عامل اصلی شخصیت بزرگسالان را بررسی می‌کند که همان BIG FIVE است و علاوه بر ۵ صفت اصلی در هرکدام، شش خصوصیت را نیز برمی‌شمرد.

پرسشنامه‌ی طراحی شده در این مدل، که به رایگان در سایت جعبه ابزار ذهنی پیاده سازی شده است، شخصیت شناسی قدرت زیادی داشته و می‌تواند گوشه و کنارهای مختلفی از شخصیت افراد را نمایش بدهد. با تحلیل عوامل پنج‌گانه‌ی خروجی تست، می‌توان به شهود کاملی نسبت به وضع عاطفی، اجتماعی، تجربی، نگرشی و انگیزشی فرد دست یافت و این به وضوح به شما بعنوان مدیر یا مشاور منابع انسانی هر مجموعه‌ای کمک خواهد کرد.

انجام آنلاین و رایگان تست نئو

تست شخصیت شناسی نئو را می توانید از لینک زیر به صورت کاملا رایگان انجام دهید و نتیجه ی آن را مشاهده کنید. البته درصورت نیاز به تفسیر بیشتر و انجام دقیق و حضوری تست می توانید با کلینیک روانشناسی ذهن آرا تماس بگیرید.

 

در این پرسشنامه انتظار بر این است که به تمام سوالات پاسخ داده شود، در بررسی پاسخنامه اگر سوال یا سوالاتی بی پاسخ مشاهده شود آرمودنی تشویق می شود که سوالات مذکور را تکمیل نماید. در مواردی که آزمودنی نتواند تصمیم بگیرد که چه پاسخی به سوال خاصی بدهد یا معنی یک سوال برای وی مشخص نباشد می تواند در چنین مواردی از پاسخ خنثی استفاده کند.

اعتبار تست شخصیت شناسی نئو NEO

در حال حاضر آزمون ۵ عاملی NEO کاربردی جهانی دارد و به منظور تحقیق به زبان های چکوسلواکی، عربی،‌ هلندی، فرانسوی، آلمانی، ژاپنی، نروژی، لهستانی و سوئدی ترجمه شده است. پرسشنامه شخصیتی NEO-FFI توسط مک کری و کاستا روی ۲۰۸ نفر از دانشجویان آمریکایی به فاصله سه ماه اجرا گردید که ضرایب اعتبار آن بین ۸۳/۰ تا ۷۵/۰ به دست آمده است.

هزینه ی انجام تست نئو

این تست در مراکز روانشناسی معمولا توسط روان سنج متخصص اخذ شده و به صورت علمی و اختصاصی برای هر مراجعه کننده تفسیر می شود. اما تست های آنلاین که در اینترنت وجود دارند معمولا یک توضیح کلی یا یک نمره ی خام به فرد تحویل می دهد. این تست آنلاین که توسط تیم جعبه ابزار ذهنی پیاده سازی شده است کاملا رایگان بوده و علاوه بر ارائه ی نمره ی خام، نمودار مربوط به تست را نیز رسم کرده و توضیحات تکمیلی مطابق با نمره ی کسب شده را نیز به شما ارائه خواهد داد.

نمونه کارنامه تست NEO

تست روانشناسی NEO

تست شخصیت شناسی نئو را می توانید از لینک زیر به صورت کاملا رایگان انجام دهید و نتیجه ی آن را مشاهده کنید. البته درصورت نیاز به تفسیر بیشتر و انجام دقیق و حضوری تست می توانید با کلینیک روانشناسی ذهن آرا تماس بگیرید.