تازه ها:

تست شخصیت شناسی MBTI

تست آنلاین و رایگان مایرز بریگز

MBTI

این آزمون از 60 سوال تستی تشکیل شده است
در هر مرحله از بین دو گزینه، گزینه ای که به شما نزدیک تر است را انتخاب کنید

درحال محاسبه نتیجه

لطفا منتظر بمانید!!!!

دوباره

مشکلی به وجود آمده است

خالی نگذارید

سعی کنید در پاسخ دهی به سوالات این تست آنلاین، هیچ گزینه ای را خالی نگذارید و نزدیک ترین گزینه به نظر خودتان را انتخاب کنید.

خودتان باشید

صادقانه پاسخ دهید، حتی اگر از پاسخ خوشتان نمی آید، ولی سعی نداشته باشید خودتان را چیزی که نیستید نشان دهید.

سریع باشید

در انتخاب گزینه ها وسواس به خرج ندهید، زمان تست 12 دقیقه است پس بیش از این برای انجام آن زمان نگذارید.

در این مطلب تست شخصیت شناسی MBTI رو به صورت رایگان و آنلاین در اختیار بازدید کنندگان قرار داده ایم. اگر می دانید تست شخصیت MBTI چیست می توانید روی دکمه انجام تست کلیک کنید. در غیر این صورت می توانید ادامه ی مطلب را بخوانید تا متوجه شوید تست MBTI چیست و چه کاربرد هایی دارد.

تیپ نمای مایرز بریگز که به اختصار MBTI  نامیده می شود، یک ابزار سنجش شخصیت است که تمایلات  و گرایش های فرد را مشخص ساخته و نتایج آن تفاوت های ارزشمندی را بین افراد مشخص می نماید. تیپ نمای مایرز بریگز به افراد کمک می کند که خود، انگیزه ها و توانایی های موجود و بالقوه ی خودشان را بشناسند. این ابزار در حوزه های وسیعی به کار می رود، از جمله خودشناسی، مدیریت استرس، تشکیل گروه، توسعه سازمانی، زوج درمانی، شناخت سبک های یادگیری و سبک های ارتباطی ترجیحی.

MBTI پس از سال ها تحقیق و بررسی در حال حاضر، مهم ترین ابزار اندازه گیری برای شناخت و درک تفاوت های شخصیت های افراد سالم معرفی می شود. این ابزار صرفا تیپ های شخصیتی را شناسایی می کند و جنبه ی تشخیصی و بیماری شناسی ندارد. چون همه تیپ ها ارزش مند هستند و هیچ کدام بر دیگری برتری ندارد.

انجام آنلاین و رایگان تست MBTI

تست شخصیت شناسی MBTI را می توانید از لینک زیر به صورت کاملا رایگان انجام دهید و نتیجه ی آن را مشاهده کنید.

تست شخصیت MBTI چیست؟

تست شخصیت شناسی MBTI یکی از معتبر ترین و شناخته شده ترین تست های شخصیت شناسی است که کاربردهای متنوعی در زمینه های خودشناسی، انتخاب شغل، استعداد یابی، مشاوره ازدواج و بهبود ارتباطات کاری دارد.

این تست برای اولین بار هفتاد سال پیش طراحی و منتشر شد و در طول این سالها بارها مورد ویرایش و بهبود قرار گرفته است. یکی از اصلی ترین ویژگی های این تست که باعث محبوبیت آن شده است ساده و کاربردی بودن آن است. به همین دلیل این تست به عنوان پرکاربرد ترین تست شخصیت شناسی شناخته شده است و مطالب و تحلیل های زیادی بر اساس همین تست صورت گرفته است.

نتایج تست MBTI چه کاربردی دارد؟

کاربردهای تست MBTI بی شمار هستند. به طور کلی در هر زمینه ای که شناخت خود و اطرافیان به کار می آید، تست MBTI قابل استفاده است. ولی به طور کلی این تست شخصیت شناسی در زمینه های استعدادیابی ، یافتن مسیر شغلی و حتی یافتن تیپ مناسب برای ازدواج کاربرد دارد.

مشاوره شغلی
مشاوره ازدواج
کارمند یابی
حل تعارضات
توسعه آموزشی

فاکتورهای شخصیتی MBTI چه هستند؟

در نتیجه ی انجام تست تست چه به صورت آنلاین و چه به صورت دستی، نتیجه ای که فرد دریافت می کند یک عبارت انگلیسی تشکیل شده از چهار حرف است که در مجموع 16 تیپ شخصیتی مختلف را معرفی می کنند. این فاکتور ها عبارت اند از:

  • درونگرا (I) یا برونگرا (E)
  • شهودی (N) یا حسی (S)
  • فکری (T) یا احساسی (F) 
  • منظم (J) یا منعطف (P)

این پرسشنامه شامل 4 مقیاس دوقطبی است که به هر قطب یک ترجیح شخصیتی گفته می شود. مقایس های “تفکری-احساسی” و “حسی-شهودی” کارکردهای روانی را مورد ارزیابی قرار می دهند و مقایس های “برونگرایی-درونگرایی” و “قضاوت-ادراک” نگرش های روانی را مورد ارزیابی قرار می دهند. بنابراین MBTI ترجیحات را بر اساس 4 دسته بندی زیر ارائه می دهد.

1- شیوه دریافت انرژی فرد ( درون گرا – برون گرا )

2- انواع اطلاعاتی که افراد بیشتر متوجه می شوند، دریافت می کنند و به خاطر می سپارند ( حسی – شهودی )

3- چگونگی تصمیم گیری فرد ( فکری – احساسی )

4- شیوه سازمان دهی دنیای بیرون ( ملاحظه کننده – داوری کننده)

تست روانشناسی MBTI

تست شخصیت شناسی MBTI را می توانید از لینک زیر به صورت کاملا رایگان انجام دهید و نتیجه ی آن را مشاهده کنید.