اخبار و جشنواره ها

سه گام سریع تا زندگی شاد

“برای ایجاد یک زندگی شاد، چیز زیادی نیاز نیست؛ همه در درون خود ماست، در طرز فكر ماست.”

– مارکوس اورلیس آنتونیون

“اگر برای یک ساعت شادی می خواهید – بخوابید.

اگر شادی را برای یک روز می خواهید – به ماهیگیری بروید.

اگر شادی را برای یک سال می خواهید – ثروت را به ارث ببرید.

اگر شادی را برای یک عمر می خواهید، به دیگران کمک کنید. “

– ضرب المثل چینی

“هنگامی که یک در خوشبختی بسته می شود، دیگری باز می شود، اما ما انقدر به در بسته نگاه می كنیم كه در باز شده را نمی بینیم.”

– هلن کلر

زندگی شاد

شادی همیشه نباید ناشی از چیزها و رویدادهای بزرگ باشد. این می تواند از عادت های کوچکتر و روزانه نیز باشد.

بنابراین امروز، در جعبه ابزار ذهنی می خواهیم سه راهنمایی سریع كنیم و عادت هایی که کمک می کنند زندگی شادتری داشته باشم را به اشتراک بگذاریم.

1- سطح پایین برای شادی خود انتخاب كنید

وقتی صبح از خواب بیدار می شوید با خودتان بگویید یك سطح پایین برای شادی انتخاب می كنم. وقتی این را به خودم می گویم و سعی می كنم در طول روز آن را به خاطر داشته باشم از چیز های بیشتری قدردانی می كنم.

سطح پایین برای شادی

غذا، کار، آب و هوا و رویدادهای کوچک روزها، دیگر چیزهای روزمره نیست، بلكه چیزی است که احساس می کنم از آن خوشحالم. چیزهای کوچک یا چیزی که ممکن است برای من اهمیت داشته باشد، تبدیل به چیزی می شود که اغلب برای یک یا دو لحظه مكث می كنم و آن را در آغوش گرفته و قدردانی می کنم.


مقاله مرتبط: 21 راه برای ساده زیستن


آیا اگر من در زندگی روزمره چیزهای کوچکتر برای شادی انتخاب کنم، این بدان معناست که من انگیزه ام را برای رسیدگی به كارهای بزرگ از دست خواهم داد؟

در تجربه ی من نه!

این نوع نگاه کردن به زندگی من را با انرژی و الهام بیشتری شارژ می كند، زندگی سبک تر می شود و من احساس مقاومت درونی کمتری هنگام حركت به سمت هدف های كوچك و بزرگ می كنم.

توصیه می کنم این را امتحان کنید و ببینید که برای شما چگونه کار می کند. البته اگر شما مثل من هستید، مطمئنا به مرور زمان این سطح پایین شادی را فراموش می كنید و این بخشی از طبیعت درون شما خواهد شد.

2- به دیگران كمك كن

کمک كردن به دیگران یکی از ساده ترین اما یکی از قوی ترین کارهایی است که می توان برای زندگی شاد استفاده كرد. چگونه می توانید به کسی کمک کنید؟ با ارزش دادن به برخی از آنها.

به دیگران كمك كن

در اینجا چندین ایده برای چگونگی انجام این کار وجود دارد.

  • ارائه برخی از کمک های عملی: برای مثال کار، اسباب كشی یا پخت شام.
  • دادن مشاوره های خوب: مردم ممکن است همیشه نیاز به مشاوره نداشته باشند، اما اگر از شما خواستند، بهترین توصیه ها را براساس تجربه خود ارائه دهید.
  • آغوش: راحتی یک آغوش می تواند موقعیت شخص دیگری را حداقل کمی بهتر کند.
  • کسی را تشویق کنید: در جهان خیلی دلسردی وجود دارد. بنابراین، به جای آن، یک استثنا باشید و مردم را تشویق کنید که به خود و آنچه که آنها می خواهند انجام دهند باور داشته باشند.
  • فقط گوش کن: گاهی اوقات مردم هیچ کمکی نمی خواهند. آنها فقط می خواهند به آنها گوش داده شود و احساسات خود را به تصویر بكشند و آنها را آزاد كنند. ممکن است زیاد به نظر نرسد، اما این كار می تواند کمک زیادی برای کسی که به آن نیاز دارد باشد. بنابراین به طور کامل حضور داشته باشید – ننشینید و به چیزهای دیگر فكر كنید – و گوش دهید.
  • همه چیز را در چشم انداز قرار دهید: آسان است که در یک مشکل غرق شوید و از یك كاه كوه بسازید. اما شما با اضافه کردن دیدگاه خود می توانید کمک کنید. دو نفر از شما می توانید در مورد آن صحبت کنید، شاید در مورد آن خندید و حتی فرصت پنهانی را در میان مسئله ای پیدا کنید که در ذهن آن فرد به یك آسمان در حال سقوط تبدیل شده بود .

و به یاد داشته باشید که به كناری بروید و از خودتان برای کمک به دیگران قدردانی کنید. آن را دست كم نگیرید و یا آن را کوچکتر از آن چه هست نشان ندهید. مکث كنید و یک لحظه به آرامشی كه انجام کارهای خوب به شما داده است فكر كنید.

3- با خودتان مهربان باشید

مهربانی به خودتان برای عزت نفس سالم و یک زندگی شادتر بسیار مفید است.

البته راه های بسیاری وجود دارد که با خودتان مهربان باشید، اما در اینجا سه ​​مورد خوب وجود دارد كه به نظر من قدرتمند تر بوده اند:

ورودی های خود را به چیزهایی که مهربان و سازنده هستند تغییر دهید

پیام های مخرب از مردم اطراف شما و یا از مردم دورتر از جمله رسانه ها، تبلیغات و جامعه به طور کلی کمک نمی کند که شما با خودتان مهربان باشید.

بنابراین، ذره ذره، آنها را با سایر ورودی های روزانه و هفتگی جایگزین کنید.

این جایگزین می تواند تشویق دوستان و خانواده و یا کمک از کسی از نزدیکان باشد که در وضعیتی بوده است که در حال حاضر هستید.

این جایگزین حتی می تواند کتاب های توسعه شخصی و وبلاگ ها باشد که به شما کمک می کند تا با راه حل های واقعی برای چالش هایی که با آن روبرو هستید و اهدافی که می خواهید به دست بیاورید، مواجه شوید.ذیا می توانید زمان بیشتری را در طبیعت صرف آرامش و سكوت و بازیابی خود كنید.

انتخاب فعالیت های شاد

خودتان را با خودتان مقایسه کنید

مقایسه ی آنچه دارید با آنچه دیگران به دست آورده اند می تواند انگیزه ی شما را بكشد و اعتماد به نفس شما را در سطح پایین نگاه دارد. همیشه افرادی بالاتر از شما وجود دارند.

بنابراین روی خودتان تمرکز کنید بر آنچه که انجام داده اید و اینكه چگونه می توانید نتایج خود را بهبود بخشید. این مهم است، زیرا این یک انگیزه بزرگ است تا ببیند چقدر بهبود یافته و تا چه اندازه شما آمده اید.

به خودتان ببخشید

گاهی اوقات می شنوم که شما همیشه باید مثبت باشید یا همیشه برنده شوید و یا به سمت هدف خود کار کنید. این ممکن است به ظاهر الهام بخش باشد. اما واقعیت ایده آل و کامل نیست و شما و من هم نیستیم.

زندگی گاهی رو به راه است شما ممکن است به راه خودتان بروید و گاهی اوقات شما انرژی یا شجاعت یا زمان لازم برای انجام کاری را ندارید. و خب این مشكلی ندارد.

به جای تلاش برای زندگی کردن با یک تصویر کامل که دیگران و یا شما ممکن است برای خود ترسیم كرده باشید، انتخاب کنید که استانداردهای انسانی را برای خودتان تنظیم کنید. انتخاب کنید که به خودتان ببخشید، زمانی که چیزها به همان اندازه شما آرزو ندارید و تصمیم می گیرید به خوبی پیش نمی روند.

مقالات مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.