اخبار و جشنواره ها

حقایقی درباره دوستیابی آنلاین

روابط عاشقانه نقش مهمی در رفاه جسمی، اجتماعی و عاطفی ما ایفا می کند. داشتن رابطه خوب و موفق می تواند سلامت فرد را ارتقا دهد و حتی در بهبود سریع بیماری نقش داشته باشد. پس تعجب آور نیست که اکثر ما به دنبال یک رابطه عاشقانه هستیم که در آن می توانیم خوشحال باشیم. با این حال، آیا باید به دوستیابی آنلاین متوسل شویم؟ در ادامه این مقاله از جعبه ابزار ذهنی حقایقی در مورد دوستیابی آنلاین آورده شده است.

دوستیابی آنلاین

دوام کم

یک سوال بزرگ از دوستیابی آنلاین این است که چقدر طول می کشد؟ ارتباط طولانی مدت می تواند واقعا دشوار باشد. همه به اندازه کافی خوش شانس نیستند تا یک نفر را از شهر خودشان پیدا کنند. چنین روابطی واقعا نمی تواند طولانی باشد. برای اینکه، در  این رابطه، جلسات و تعاملات واقعی در سطح اولیه صورت نمی گیرد. و این مرحله حیاتی ترین بخش رابطه است. ما زمانی که فردی را ملاقات می کنیم، و با او وارد رابطه می شویم، تلفنی با هم صحبت می کنیم و با همدیگر در ارتباط هستیم. شما ممکن است با فردی که ملاقات نکرده اید احساس پیوند عمیقی بکنید اما رابطه متفاوت است. رابطه نه فقط احساسی، بلکه فیزیکی، روانی و معنوی است. این موارد به ندرت در روابط اینترنتی یافت می شود، پس نمی تواند ایده خوبی باشد.


مقاله مرتبط: نظریه های آشنایی برای ازدواج


تضاد

این یکی از چیزهای عجیب و غریب در مورد دوستیابی آنلاین است. فضایی که ما با کسی از طریق شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذاریم، در مقایسه با آنچه که ما با افراد در دنیای ولقعی به اشتراک می گذاریم، بسیار متفاوت است. تفاوت بزرگی در آنچه ما با دیگران در دنیای مجازی صحبت می کنیم و آنچه که احساس واقعی ما به آنهاست، وجود دارد.

تضاد در رابطه

ظاهر فیزیکی کافی نیست

چگونه می توانیم فردی را که آنلاین ملاقات می کنیم قضاوت کنیم؟ چگونه به نظر می رسند؟ چه می پوشند؟ چه چیزی پست می کنند؟ چه می گویند؟ آیا این ها کافی است؟ آنچه ما می بینیم کافی نیست، زیرا بسیاری از آن ها می توانند توهم باشند. هنگامی که شما آنها را آنلاین می بینید، مطمئنا سعی خواهند کرد که بهترین باشند. بهترین عکس را خواهند گذاشت. به هر حال، هر کسی معایبی دارد، و هیچکس دوست ندارد آنها را آشکار سازد. و این موضوع واقعا می تواند خطرناک باشد. هنگامی که شما فردی را به صورت آنلاین ملاقات می کنید، ممکن است میلیون ها موضوع را از شما پنهان کند و حتی سرنخی از آنها نداشته باشید. فقط به این دلیل که یک شخص به نظر خوب، مناسب و معقول به نظر می رسد، واقعا تضمین کننده نیست. بنابراین، همیشه بهتر است با فردی که آشنایی دارید قرار بگذارید.

ناامیدی

آیا این یک راه ناامید کننده برای پیدا کردن شریک زندگی نیست؟ با توجه به بررسی های انجام شده، شخصی با قلبی شکسته، که هیچ دوستی در دنیای واقعی پیدا نمی کند، بیشترین احتمال را دارد که به دنبال قرار اینترنتی با یک غریبه باشد. اکثر افرادی که تمایل به قرار آنلاین دارند، کسانی هستند که موفق به پیدا کردن یک دوست صمیمی قابل اعتماد در دنیای واقعی نمی شوند. احساس خلاء  و پوچی در زندگی ما را به سمت دوستیابی آنلاین هدایت می کند، اما پس از یک دوره زمانی، تنها تجربه بدی به دست می آید.

ناامیدی


مقاله مرتبط: سه مرحله غلبه بر ناامیدی


عدم جدیت

چقدر می توانیم برای کسی که در دنیای واقعی نمی شناسیم جدی باشیم؟ ممکن است برای چند روز احساس پیوند شدیدی به وجود بیاید، اما بسیار کوتاه مدت است. در دراز مدت، تقریبا غیرممکن است که هر دو قلب به همان اندازه وفادار و جدی برای یکدیگر باشند. دوستیابی آنلاین اغلب یک ابزار برای گذشت زمان، برآوردن نیازهای عاطفی و جسمانی فرد به صورت موقت است.

ناامنی

ناامنی یکی از جنبه های مهم دیگر دوستیابی آنلاین است. ناامنی لزوما احساس منفی نیست. در دنیای واقعی بین شریک های زندگی، ناامنی، حسادت و اضطراب نشانه هایی است که نشان می دهد آنها در واقع برای یکدیگر اهمیت قایل هستند. اما برای دوستان مجازی نشانه منفی است. دوست مجازی همیشه احساس ناامنی را دارد، شریک زندگی او قابل اعتماد است؟ وقتی او با من صحبت نمی کند چه کاری انجام می دهد؟ آیا او وفادار است؟ آیا او راستگو است؟ آیا او واقعا چه چیزی را نشان می دهد، هست؟ دلیل اصلی این احساسات این است که ما هیچ پیش زمینه ای از شریکی که در اینترنت یافتیم، نمی دانیم. مجبوریم آنچه را که می گویند باور کنیم. و از این رو، با یک شریک آنلاین همواره احساس سوء ظن، شک و ناامیدی وجود دارد.

افراد مجازی

دوستیابی آنلاین یک مفهوم مجازی است. این باعث می شود شما بخشی از دنیای مجازی باشید. بنابراین، خود کاملا بیانگر این موضوع است که چطور می توانیم چیزی واقعی مانند عشق، همکاری، رابطه، سازگاری از طریق آن انتظار داشته باشیم؟ کسانی که ما با آنها ملاقات می کنیم، مردم مجازی هستند، آنها می توانند بهترین ها را به تصویر بکشند. همچنین ما هرگز نمی توانیم به آنها اعتماد کنیم. ما هرگز نمی توانیم به آنها تکیه کنیم.


مقاله مرتبط: بیماری های اینترنتی


آیا می تواند به معنای واقعی عشق  باشد؟

معنای واقعی عشق

احساسات غیرمادی هستند. آنها نمی توانند شمارش، محاسبه، شناسایی، بررسی، اندازه گیری، وزن شوند. عشق یک کلمه بزرگ و قوی ترین شکل احساس است. در حالی که در مقابل دوستیابی آنلاین یک مفهوم بسیار سطحی است. عشق جاودان، پیوندی همیشگی، اعتماد، ایمان، گرمی، شادی و انواع احساسات قوی است، دوستیابی آنلاین تنها یک برنامه برای تحقق  فوری اهداف است. بنابراین، چگونه می خواهید مطمئن شوید که از طریق دوستیابی آنلاین عشق را خواهید یافت؟ چگونه می توان فقط با صحبت کردن بیش از حد عاشق شد؟ عشق یک پدیده بسیار عمیق است.


مقاله مرتبط: چگونه عاشق می شویم؟


امتیاز دهید
مقالات مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.