تفسیر تست نئو

تفسیر نموداری تست نئو

تست نئو پنج جنبه از شخصیت شما را می سنجد: پایداری هیجانی تان، برون گرایی یا درون گرایی تان، اشتیاقتان به تجربه های تازه، توافق پذیریتان و مسئولیت پذیریتان. برای همین یک نمره کلی از این تست به دست نمی آید. ۵ نمره به دست می آید که هر کدامشان مربوط به یک عامل شخصیتی شماست. هریک از این 5 عامل شخصیتی، دارای 6 زیرعامل هستند و در مجموع، 30 عامل شخصیتی در این تفسیر نمایش داده شده است. تفسیر ها را که بخوانید دقیق تر متوجه می شوید هر کدام از این عوامل شخصیتی چه معنایی دارند.

مشاهده تفسیر کیفی مربوط به شما

شما کسی هستید که در رفتار متعارف و در ظاهر محافظه کار به نظر می رسید. شما موارد و موضوعات رایج را بسیار بهتر از موارد غیر مرسوم می پسندید.

شما دارای افکار عادی هستید و دوست دارید ذهنیت خود را تحت کنترل داشته باشد و روی کارها و وظایف خود تمرکز کنید. به همینعلت علاقه ای به تخیلات ندارید.

شما نسبت به هنر و زیبایی خنثی یا حتی بی علاقه اید. شاید حتی استعداد خوبی در زمینه هنر داشته باشید اما حس عمیقی نسبت به زیبایی و هنر ندارید.

شما دارای عواطف یکنواختی هستید و معتقد هستید که حالات عاطفی و عواطف انسانی در زندگی اهمیت چندانی ندارند.

شما در مقابل تغییر مقاوم هستید و ترجیح می دهید که به موارد امتحان شده قبلی پایبند بمانید. به چیزهای جدید و متنوع علاقه ندارید و موارد متعارف را ترجیح می دهید.

شما دارای کنجکاوی محدود هستید و چندان علاقه ای به مسائل فلسفی یا چالش با معماها ندارید.

شما محافظه کار هستید و چندان آمادگی پذیرش ارزش های جدید را ندارید.

شما فردی محافظه کار، مستقل و تکرو هستید ولی به هیچ وجه تنبل، کند یا دوست نداشتنی نیستید. شما کنجکاو هستید و علاقه زیادی نسبت به انجام پژوهش دارید. معمولا خجالتی و تنها هستید اما لزوما به معنی داشتن اضطراب اجتماعی یا اعتماد به نفس پایین نیست.

شما فردی رسمی و محافظه کار بوده و مایل هستید با دیگران در یک فاصله نسبی قرار داشته باشید. البته این به معنی کینه توز بودن یا احساس همدردی نداشتن نیست.

شما ترجیح می دهید تنها بایشد و از بودن در جمع دیگران حتی به طور آگاهانه و فعال اجتناب می کنید.

شما ترجیح می دهید که به جای قرارگرفتن در متن اجتماعات و مهمانی ها در زمینه این موقعیت ها قرار داشته باشید و بیشتر علاقه مند هستید که به جای سخن گو، شنونده باشید.

شما ریتم زندگی کند و آرامی دارید. البته به این معنی نیست که تنبل و سهل انگارید بلکه نسبت به افراد فعال آهنگ حرکات شما کند تر است.

شما احساس نیاز به هیجان ندارید و شیوه ای از زندگی را ترجیح می دهید که برای افراد دیگر ممکن است کسل کننده باشد.

شما در عواطف مثبت در سطح پایینی قرار دارید البته این بدین معنی نیست که ناشاد هستید بلکه صرفا شما شلوغ و پر سروصدا نیستید.

شما معمولا دقت کافی برای انجام کارها از خود نشان نمی دهید و در جهت رسیدن به اهداف خود چندان اصرار و پیگیری ای به خرج نمی دهید.

شما درمورد توانایی های خود ارزیابی منفی داشته و احساس می کنید که در مواجهه با مشکلات روزمره ضعف دارید و نمی توانید در مقابل این مشکلات توانایی های لازم را از خودتان نشان بدهید. درواقع عزت نفس و اتکا به خود در شما پایین است.

شما چندان منظم نیستید و از دید خودتان هم فردی فاقد برنامه مشخص کوتاه مدت یا بلند مدت هستید.

شما چندان به تعهدات خود پایبند نیستید و ممکن است تا حدی غیرمسئول و بی ثبات باشید.

شما بی رمق، بی حال و احتمالا تنبل هستید. برای موفق شدن خود کاری نمی کنید. فاقد جاه طلبی بوده و ممکن است انسان بی هدفی به نظر برسید. همچنین معترف به نقص خودتان در تلاش برای موفقیت می باشید.

نظم درونی شما پایین است. یعنی به آسانی با هیجانات عاطفی گیج و سردرگم می شوید.

شما عجول و دست پاچه هستید و اغلب بدون درنظر گرفتن نتیجه دست به عمل می زنید. جنبه مثبت این شخصیت این است که خودجوش بوده و در موارد ضروری می توانید به سرعت تصمیم گیری کنید.

شما باورهای غیرمنطقی کمتری دارید، قدرت بیشتری در کنترل تکانه ها داشته و میزان سازش بیشتری با دیگران و شرایط استرس زا نشان می دهید.

شما فردی راحت و آرام هستید که در مواردی که کار مطابق خواسته شما پیش نمی رود ستیزه جویی نمی کنید.

شما در مواردی که ممکن است خشم ایجاد کنند راحت گیر بوده و به آسانی دچار خشم آشکار و نهان نمی شوید.

شما به ندرت دچار احساس گناه، غم و نا امیدی می شوید البته این به معنی سرزندگی و سرخوشی نیست.

احساس تقصیر در شما کم است. یعنی به راحتی شرمگین نمی شوید و خودتان را در مسائل بی ربط مقصر نمی دانید همچنین معمولا در موقعیت های اجتماعی برآشفته و مضطرب نخواهید شد.

شما به سادگی می توانید در مقابل امیال خود مقاومت کنید و دارای ظرفیت بالایی از تحمل هستید.

شما این استنباط را از خود دارید که در مواجهه با موقعیت های بغرنج می توانید به خوبی خودتان را مدیریت کنید.

شما خود محور بوده و به قصد و نیت دیگران مظنون هستید. ترجیح می دهید به جای همکاری رقابت کنید. افرادی که شاخص موافق بودن کمتری دارند احتمال ابتلای آن ها به اختلال شخصیت، خودشیفتگی، ضد اجتماعی و پارانوئید بیشتر است.

اعتماد در شما کم است یعنی نسبت به دیگران بدبین و بدگمان هستید و آن ها را ناصادق و خطرناک می دانید.

شما مایل هستید دیگران را با تملق و چاپلوسی، حیله یا فریب دست بیندازید. شما بر این باور هستید که این ترفند ها لازمه مهارت های اجتماعی بوده و بر این عقیده هستید که افراد ساده، انسان هایی کوته فکر هستند. شما تمایل دارید از حقیقت طفره رفته و در نشان دادن احساسات درونی خودتان مقاومت نشان دهید. البته این ویژگی نمی تواند به تنهایی به عنوان عامل دروغ سنجی یا سنجش صداقت شما به حساب بیاید.

حس نوع دوستی در شما کم است به این معنی که تا حدودی خودمحور هستید و تمایل ندارید در مسائل دیگران درگیر شوید.

شما فردی پرخاشگر بوده و رقابت با دیگران را بر همکاری و رفاقت ترجیح می دهید و در نشان دادن خشم خود در مواقع ضروری تردید ندارید.

شما فردی متکبر و از خودراضی هستید و احساس می کنید از دیگران برتر هستید.

شما سرسخت تر از دیگران هستید وکمتر تحت تاثیر رحم و شفقت دست به بخشندگی می زنید. شما خود را واقع بین و دارای تصمیمات منطقی بر اساس واقعیت های موجود می شناسید.

[bodymovin anim_id="16476" loop="true" align="left"]
 • شاخص گشودگی
  0%
  هنر
  0%
  تخیل
  0%
  عواطف
  0%
  کنش ها
  0%
  نظرات
  0%
  ارزش ها
 • شاخص باوجدان بودن
  0%
  نظم
  0%
  شایستگی
  0%
  وظیفه شناسی
  0%
  تلاش برای موفقیت
  0%
  نظم درونی
  0%
  انعطاف ناپذیری
 • شاخص برونگرایی
  0%
  جمع گرایی
  0%
  صمیمیت
  0%
  قاطعیت
  0%
  فعالیت
  0%
  هیجان خواهی
  0%
  هیجان مثبت
 • شاخص توافق پذیری
  0%
  سادگی
  0%
  اعتماد
  0%
  نوع دوستی
  0%
  تبعیت
  0%
  تواضع
  0%
  درک دیگران
 • شاخص روانشناختی
  0%
  خشم و کینه
  0%
  اضطراب
  0%
  افسردگی
  0%
  احساس تقصیر
  0%
  تکانش وری
  0%
  آسیب پذیری
چاپ نتایج