اخبار و جشنواره ها

زمان مناسب برای بچه دار شدن

پدر و مادر بودن سخت ترین، رضایت بخش ترین و با اهمیت ترین شغل و كار در جهان است. هیچ مسئولیتی بزرگ تر و مشكل تر از بزرگ كردن فرزند در زندگی وجود ندارد و برای برخی از انسان ها هیچ رضایتی بالاتر از آن نیست.

همسران لازم است كه درباره بچه دار شدن با هم صادقانه صحبت كنند. اگر یكی از آنها فرزند بخواهد و دیگری مطمئن نباشد، لازم است كه قبل از حاملگی با هم صحبت كنند. همسران نمی توانند بدون صحبت كردن به توافق جادویی دست یابند. فرزند ناخواسته هم برای والدین و هم برای فرزند، یك مشكل جدی است.

متأسفانه در دوره آشنایی، زن و مرد در این مورد معمولاً صحبتی نمی كنند. به خاطر همین هم نمی دانند كه آیا در این زمینه با هم توافق دارند یا ندارند. حتماً دلیل این كه در این مورد صحبت نمی كنند این است، كه فكر می كنند موضوع چندان با اهمیتی نیست. در جهانی كه بسیاری از بچه ها به طور ناخواسته به دنیا می آیند و افراد متأهل هم به این مسأله كم بها می دهند، شاید جای طرح این قضیه در زمان آشنایی كمی مسخره به نظر برسد. اما مسأله اینجاست كه آبستنی ناخواسته، شروع بسیار سختی برای مسئولیت دشوار پدر و مادر شدن است. ما سعی می كنیم كه همه چیز را تا حد امكان با برنامه ریزی به جلو ببریم. گفته می شود كه بزرگترین هدیه ای كه مادر و پدر می توانند به فرزندشان بدهند، ازدواج موفق خودشان است چرا كه ازدواج موفق والدین، برای كودك نوید حمایت و ثبات است و الگویی از عشق را به او ارائه می كند؛ كه بعد ها او می تواند به عنوان یك بزرگسال، همان الگو را در زندگی خود ادامه دهد.

لازم است كه همسران بدانند كه چه زمانی برای بچه دار شدن مناسب است. در این مقاله از جعبه ابزار ذهنی راهنمایی هایی در این باره فهرست شده است و زمان مناسب برای بچه دار شدن مطرح شده است.

زمان مناسب برای بچه دار شدن

ازدواجتان شاد و با ثبات باشد

بعد از ازدواج سریعاً بچه دار نشوید. به پیوندتان فرصت دهید تا ریشه دواند و اجازه دهید كه زمان بگذرد، تا اطمینان پیدا كنید كه همسرتان و زندگی مشتركتان، همانی است كه می خواسته اید. اگر درباره ازدوجتان نگرانی دارید، بهترین كار این است كه بچه دار نشوید. تا هنگامی كه مشكلات حل شود و نگرانی ها بر طرف شود. مطمئن باشید كه آمدن فرزند، نه تنها مشكلات را حل نمی كند بلكه اوضاع را وخیم تر هم می كند.

وضعیت اقتصادی شما مناسب باشد

اگر قرض دارید، سعی كنید پیش از این كه بچه دار شوید تا آنجا كه ممكن است اكثر آن را پرداخت كرده باشید. تلاش كنید كه مقداری پس انداز داشته باشید، تا اگر با مشكلی روبرو شدید بتوانید از آن استفاده كنید. مطمئن شوید كه از پس هزینه ها و مخارج زندگی خود برمی آیید. برای ورود یك فرد جدید به زندگی خود برآورد هزینه كنید.

برای بچه دار شدن تحت فشار و اجبار دیگران نباشید

هیچ گاه به خاطر این كه فرد دیگری را شاد كنید، صاحب فرزند نشوید. هرگاه كه خودتان، هر دو نفر، خواستید تصمیم به بچه دار شدن بگیرید. تصمیم گیری در این باره تنها بر عهده شما دو نفر است.

هر دو نفر معتقد باشید كه اكنون زمان مناسبی برای بچه دار شدن است

شما نمی توانید با اطمینان پیش بینی كنید كه حاملگی چه زمانی رخ خواهد داد. به آنچه كه در آینده نزدیك برایتان رخ خواهد داد به دقت بنگرید و درباره زمان مناسب با همسرتان صحبت كنید.

برای یك تغییر عمده در زندگی شخصی و مشترك تان آماده باشید

والد شدن، زندگی را برای همیشه تغییر می دهد و هیچ راه برگشتی وجود ندارد. بسیاری از تغییرات لذت بخش هستند، اما حتی تغییرات مثبت هم در زندگی با استرس همراه است. با صداقت درباره نگرانی های خود با همسرتان صحبت كنید و بر سر این كه چگونه با تغییراتی كه والد شدن به همراه خواهد داشت، روبرو خواهید شد، با او به توافق برسید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.