اخبار و جشنواره ها

مذاکره همتایان

در مقالات قبلی در سایت جعبه ابزار ذهنی به بررسی چیستی مذاکره و انواع روش های مذاکره پرداختیم و نحوه ی جلوگیری از سوءتفاهم در مذاکرات را توضیح دادیم. در این نوشته قصد داریم مذاکره همتایان را معرفی کنیم.

در شرایط دوستانه و برابر، مذاکره بین دو فرد برابر یا همتا اتفاق می افتد. اصطلاح “مذاکره همتایان” اغلب برای توصیف کار رسمی با نوجوانان استفاده می شود و به آنها در حل اختلافات کمک می کند.

مهارت مذاکره همتایان

با این حال، مهارتهای مشابه در مورد بزرگسالانی که به صورت غیر رسمی، جایی که حتی ممکن است وضعیت را به عنوان یک مذاکره تصور نکنید، نتیجه می دهد. به عنوان مثال، اگر عضو کمیته ای از یک انجمن داوطلب هستید یا برای حل اختلاف در محل کار، ممکن است به این نوع مهارت نیاز داشته باشید.

مذاکره همتایان چیست؟

مذاکره همتایان احتمالاً به عنوان گسترش میانجیگری برابر تلقی می شود، تکنیکی که در تعدادی از مدارس و محیط های مشابه برای کمک به مردم برای حل تعارضات و مشکلات بدون توسل به “اقتدار” مورد استفاده قرار می گیرد.

میانجیگری همتایان، تلاش می کند تا میانجیگرهای همتا را تربیت کند تا به حل تعارض بین جوانان کمک کند. این برنامه در تعدادی از مدارس ایالات متحده با موفقیت مورد استفاده قرار گرفته است و به جوانان کمک می کند تا مهارت های حل تعارض خود را بهبود بخشند. کودکان و نوجوانانی که در برنامه های میانجیگری همتا مشارکت دارند یا از آنها حمایت می کنند، عزت نفس، مهارت های شنیداری و تفکر انتقادی و فضای بهتر برای یادگیری را گزارش می دهند.
شاید بهتر باشد مذاکره همتایان به عنوان “میانجیگری همتایان” انجام شود. به عبارت دیگر، هر کس به جای داشتن واسطه های آموزش دیده، مسئولیت میانجیگری و حل تعارض خود را بر عهده دارد.

مطالعه موردی!
کارکنان خانه های مسکونی کودکان در غرب لوتیان به دنبال رویکرد جدیدی برای کاهش درگیری بین جوانان بودند. آن ها تصمیم گرفتند از شبکه میانجیگری همتایان استفاده کنند و به کارکنان و جوانان آموزش دادند تا از رویکرد مذاکره همتایان برای حل تعارضات استفاده کنند.

این برنامه منجر به کاهش فراخوان های پلیس و بازداشت های فیزیکی شد.

شاید مهمتر از همه، جوانان به این نتیجه رسیدند که در به چالش کشیدن بی عدالتی و پذیرش چالش ها اعتماد به نفس بیشتری کسب کرده اند. همچنین یاد گرفته اند که با کارکنان مذاکره موثرتری داشته باشند و مهارت های ارتباطی طولانی مدت خود را بهبود بخشیدند.

مذاکره همتایان موثر

دو اصل اساسی برای مذاکره موثر با افراد همسن و همسال وجود دارد:

پذیرش مستولیت دو طرفه در قبال آنچه اتفاق می افتد
تمایل به یافتن راه حل برد-برد

مطالعه موردی از وست لوتیان از این جهت قابل توجه بود که بخش هایی از برنامه که بیشترین موفقیت را در نظر گرفت، قسمت هایی بود که موفق شدند جوانان را درگیر کرده و آن ها را برای به عهده گرفتن مسئولیتهایی در برنامه تشویق کردند.

آن دسته از شرکت کنندگان که مشارکت فعال داشتند از طرح حمایت از ساکنان جدید برای توسعه مهارت مذاکره همتایان استقبال کردند. آنها از داشتن فرصتی برای مسئولیت پذیری لذت بردند.

به عبارت دیگر، مذاکره همتایان مستلزم تمایل به مشارکت و جستجوی راه حل ها با هم است: در این نوع مذاکره همه چیز حول محور همکاری می چرخد.

این مهارت شبیه به مصالحه و سازی نیست که در آن هر دو طرف از یک چیزی صرف نظر می کنند بلکه مذاکره همتایان به یافتن یک مسیر مشترک برای رسیدن به راه حل برد-برد مربوط می شود.

مهارت های مورد نیاز مذاکره همتا

مذاکره موفق با همسالان و همیتایان به طیف وسیعی از مهارت های ارتباطی و شخصی نیاز دارد.

این مهارتها عبارتند از:

عزت نفس قوی، تا مطمئن شوید برای خود ارزش قائل هستید.

همکاری موثر مستلزم این باور است که نظرات شما ارزشمند و برابر نظرات دیگران است. اگر از عزت نفس بالایی برخوردار نباشید، به راحتی تسلیم می شوید و برای ایجاد موقعیت “برد-باخت” وسوسه می شوید. در این صورت شما بازنده خواهید بود.

شما می توانید صفحه ی ما در مورد تحلیل رفتار متقابل در مذاکرات را مطالعه نمایید که با موقعیت “من خوبم، شما خوب هستید” که یک امر ضروری در مذاکره همتا می باشد، آشنا شوید.

مذاکره همتایان

“همدلی”، روی دیگر سکه ی “عزت نفس”

این امر به شما این اطمینان را می دهد که می توانید دیدگاه دیگران را ببینید و خود را به جای آنها قرار دهید. با همدلی خوب، به همان اندازه که برای خود ارزش قائل هستید، برای دیگران ارزش قائل می شوید و می فهمید که چرا  موقعیت “برد-برد” از اهمیت بالایی برخوردار است.

توانایی بیان نظرات به صورت قاطعانه و نه تهاجمی.

این توانایی به پذیرش چالش ها از جانب دیگران هنگامی که اعتقاد دارید چیزی ناعادلانه است، مربوط می شود.

مانند بسیاری از فعالیتهای بین فردی، همکاری موثر بدون توانایی خوب گوش دادن غیرممکن است.

این بدان معناست که هرگونه فکر در مورد نحوه پاسخگویی خود را کنار بگذارید و به سادگی روی صحبت های طرف مقابل تمرکز کنید. این شامل ارتباطات غیر کلامی و همچنین کلماتی است که آنها استفاده می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، به صفحات ما در زمینه مهارت های گوش دادن ، گوش دادن فعال و ارتباطات غیرکلامی مراجعه کنید.

برای روشن شدن نکات باید بتوانید سوالات خوبی بپرسید.

شما می بایست حرف های دیگران را به درستی درک کنید، بنابراین برای روشن شدن موارد مبهم، نیاز به سوال پرسیدن دارید.

سرانجام، در هر موقعیت بین فردی، درمورد نحوه ی پیشرفت صحبت ها و مذاکره به خوبی فکر کنید.

خوب است که به این فکر کنید که چه اتفاقی افتاده است و چگونه می توانید شرایط را بهبود بخشید. ایجاد عادات تمرین تامل احتمالاً در همه ی شرایط زندگی و نه تنها در شرایط مذاکره همتایان به شما کمک خواهد کرد.

اندیشه نهایی

ممکن است تصور کنید که اصطلاح “مذاکره همتایان” روشی بیش از حد آکادمیک برای توصیف “همکاری با دیگران” است.

شاید این طور باشد، اما مهارت های مورد نیاز برای مذاکره موثر با همکاران در طول زندگی مفید خواهد بود. با این حال، آنچه که اهمیت دارد، این طرز فکر است که نظرات همه به یک اندازه ارزشمند است و به شما این امکان را می دهد که از طریق همکاری موثر به یک موقعیت برد-برد دست پیدا کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.