اخبار و جشنواره ها

نکاتی در انتخاب پرستار کودک!

اعتماد به یک نفر برای مراقبت از کودکان شما و انتخاب پرستار کودک می تواند فرایندی چالش برانگیز باشد، یافتن یک پرستار  با صلاحیت نیازمند تلاش و جستجوی قابل توجه است، اما پس از سپری نمودن این فرایند، به احتمال بیشتری به پرستار کودک خود اعمتاد خواهید نمود. احتمالا شما باید به دنبال پرستاری باشید که به کودکان عشق بورزد، خود از بلوغ فکر و هیجانی کافی برخوردار باشد، و در مورد پرستاری کودکان تخصص کافی داشته باشد.

نکاتی که باید در انتخاب پرستار کودک رعایت کرد!

نکاتی در انتخاب پرستار کودک!

پیشنهادات افرادی که از قبل آنها را می شناسید و به آنها اعتماد دارید، می­ تواند منبعی موثق و قابل اعتماد برای یافتن یک پرستار کودک مناسب باشد. اگر به تازگی به منطقه کنونی نقل مکان کرده اید و به جزییات آنجا آشنایی نداشته و نمی دانید که چطور می توان یک پرستار یافت، می توانید در این مورد از همکاران و یا همسایگان خود راهنمایی بخواهید. شاید بتوانید از پزشک کودک خود نیز در این مورد راهنمایی بخواهید. اگر کودک شما زمان هایی را در مهد کودک سپری می کند، می توانید در مورد استخدام یک پرستار با آنها مشورت کنید و به احتمال زیاد بعضی از آنها علاقمند خواهند بود تا در مورد جزییات این موقعیت از شما سوالاتی بپرسند، مزیت این کار در این است، که آنها همین حالا نیز با کودک شما و خلقیات خاص او آشنایی دارند و می تواند در این روند کمک خوبی باشد.

می توانید از طریق مصاحبه با افراد متقاضی، دایره انتخاب های خود را کوچکتر و مشخص تر کنید. لیستی از سوالات را جهت پرسیدن از افراد متقاضی تهیه کنید، سوالاتی که در مورد تجربه تخصصی آنها در کار پرستاری از کودکان، هرگونه آموزش حرفه ای و تخصصی در مورد کار با کودکان، تحصیلات مرتبط با کودکان (برای مثال رشته تخصصی آموزش و پرورش کودکان پیش از دبستان و دبستانی) و رویکرد کلی آنها در مورد کار با کودکان از افراد متقاضی اطلاعاتی را جویا خواهد شد.

در انتها می توانید با دعوت هر یک از افراد واجد شرایط برای یک روز کار با کودکان آنها را مورد آزمایش قرار دهید.

دستور العمل برای پرستاران کودک

قبل از اینکه کودک خود را با پرستار کودک تنها بگذارید، بهتر است بعضی موارد را با او بررسی کنید.

از پرستار بخواهید که به فعالیت های روزمره کودک توجه کند، قوانین روزمره خانه برای کودک (مانند ساعت های تماشای تلویزیون، استفاده از رایانه ، بازی های رایانه ای، بازی در حیاط و غیره) را بداند و آنها را رعایت کند.

مطمین شوید که پرستار آدرس و شماره تلفن دقیق محل کنونی شما را بداند که در صورت نیاز بتواند با شما تماس حاصل نماید. در مورد اینکه چه زمان هایی با شماره تلفن های مرتبط با فوریت های خاص (اورژانس، آتش نشانی، پلیس و غیره ) تماس بگیرد با او صحبت کنید.

در مورد مکان بعضی وسایل خاص، مانند جعبه کمک های اولیه، با پرستار خود صحبت کرده و به او اطلاع دهید. در مورد مکان کلید درب های خانه (در صورتی که کودک خود را درون اتاقی حبس کند و یا کلیدها را گم کنند) نیز به او اطلاع دهید.

اگر کودک شما مشکل خاصی دارد و یا داروهای خاصی را باید در زمان مشخصی مصرف کند، و یا بعضی پرهیزهای غذایی خاص و یا به بعضی موارد آلرژی دارد، لطفا در این مورد با پرستار کودک مشورت کرده و به او اطلاع دهید. شاید بهتر باشد که در این مورد اطلاعات را به طور مکتوب به پرستار ارائه دهید تا از فراموشی های احتمالی جلوگیری شود.

به کودک خود در مورد تماس های اضطراری با شماره های اورژانسی صحبت کنید و این شماره ها را به او آموزش دهید، در صورت امکان به او شماره تماس خود را نیز آموزش دهید تا بتواند در صورت نیاز با شما تماس بگیرد.

قبل از اینکه از خانه خارج شوید خواسته های خود را به پرستار کودک بگویید، برای مثال اگر نمی خواهید که او تا زمان برگشت شما از منزل خارج شود، در این مورد صراحتا و به وضوح با او صحبت کنید. اگر قرار است که پرستار شما به همراه کودک مسافتی را رنندگی کنند، در مورد قوانین رانندگی بهمراه کودک با او به روشنی صحبت کنید و خواسته های خود را به او بگویید. اگر می خواهید که او در این مدت از تلفن استفاده نکند و یا در زمان کاری با کسی ملاقات نداشته باشد، این خواسته های خود را به وضوح با او در میان بگذارید.

به پرستار خود بگویدد که نباید بدون اطلاع شما دارویی به کودک بدهد. نباید حتی برای یک دقیقه کودک را در خانه و یا حیاط تنها بگذارد.

به هیچ عنوان کودکان را در نزدیکی آب و یا حاماو ویا دستشویی تنها نگذارند، حتی مقدار کمی آب می تواند منجر به خفگی کودکان کوچکتر شود.

به پرستاران بگویید که به هیچ عنوان به کودکان زیر 4 سال غذاهایی ندهند که احتمال خفگی کودک بوسیله آنها وجود داشته باشدف برای مثال غذاهایی مانند دانه های پاپ کرن و یا میوه هایی مانند گیلاس و یا گوجه سبز می توانند منجر به خفگی کودکان شوند.

پرستاران نباید اجازه دهند که کود در کنار راه پله و پله ها بازی کند، عدم ممانعت از این موضوع می تواند منجر به سقوط کودک شود. همچنین بازی کودکان در آشپزخانه، نزدیک پنجره ها و یا لوازم برقی می تواند منجر به اتفاقات ناگواری شوند.

بعد از آنکه به خانه برگشتید، از کودک خود در مورد روزی که در کنار پرستار سپری کرده سوال کنید و ببینید که آیا این تجربه را دوست داشته است و یا نه! اگر کود شما نیز در مورد این تجربه احساس خوبی داشت می توانید با در در مورد سپردن کودک به پرستار خود احساس و اعمتاد بیشری داشته باشید.

مقالات مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.