اخبار و جشنواره ها

6 متن زیبا که افراد افسرده را خوشحال می کند!

عزیزتان از افسردگی رنج می برد؟ این نوشته را از دست ندهید!

همه ما در زندگی خود با افراد افسرده مواجه شده ایم. چه بسا این افراد از نزدیک ترین عزیزان ما باشند و یا حتی خودمان برهه ای را درگیر بیماری افسردگی بوده ایم. این نوشته شامل 6 جمله خوب برای افراد افسرده است. فراموش نکنید که این مقاله برای اهداف آموزشی است و بر اساس نظرات شخصی نوشته شده است. این نوشته جایگزین مشاوره حرفه ای نیست، بلکه راهنمای عمومی برای همه مردم است.

با این جملات به عزیز افسرده خود کمک کنید

آیا تا به حال دوست صمیمی تان را غمگین و افسرده دیده اید و احساس کرده اید که او از دست رفته است؟ آیا متوجه شدید که او احساس ناراحتی می کند و خود را مجبور می کند که خوشحال به نظر برسد؟

با افزایش اهمیتی که جامعه بر روی سلامت روان ایجاد کرده است، افسردگی به عنوان یک بیماری روانی پیچیده و شدید که تعداد بیشتری از زندگی را از آنچه مردم انتظار دارند تحت تأثیر قرار می دهد، مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. براساس سازمان بهداشت جهانی (WHO)، بیش از 264 میلیون نفر در هر سنی در سطح جهانی از افسردگی رنج می برند (سازمان بهداشت جهانی، 2021).

خوشبختانه با توجه و تمرکز بیشتر افسردگی، علائم و روش های درمانی مختلفی یافت شده است که آن را به یک بیماری قابل درمان تبدیل می کند. با این حال، حتی اگر علائم آن مشخص باشد، هنوز هم افسردگی یک بیماری نسبتاً دشوار است. هم برای کسانی که به آن مبتلا هستند و هم برای اطرافیان.

1. “من تو را دوست دارم و هیچ چیز بین ما تغییر نخواهد کرد”

چه احساسی خواهید داشت اگر احساس تنهایی می کنید و کسی ناگهان چنین جمله ای را برای شما بفرستد؟ یکی از اثرات افسردگی این است برای افراد انجام می دهد این است که باعث می شود آنها احساس بسیار تنهایی، درماندگی و سنگینی بار برای همه کنند. دریافت عشق بی قید و شرط می تواند دیدگاه مردم را نسبت به خود و جهان کاملاً تغییر دهد، به ویژه هنگامی که احساس ضعف و اندوه می کنند.

2. “به خودت فشار نیاور، هر وقت بهتر شدی همدیگر را خواهیم دید”

آیا برای شما هم پیش آمده که افرادی را بینید که بیش از حد تلاش می کنند تا از شخصی که دچار افسردگی است حمایت کنند؟ اگرچه درست است که حمایت از کسانی که از افسردگی رنج می برند بسیار مهم است، اما اغلب اوقات، تنها گذاشتن آن ها هم می تواند اثرات خوبی داشته باشد.

از این گذشته، تنها بودن تنها راهی است که افراد می توانند افکار و احساسات خود را مرتب و هضم کنند. به آنها اطلاع دهید که با گرفتن وقت خود و صحبت با آنان و در عین حال تنها گذاشتنشان مشکلی ندارید.

3. “لازم نیست کامل باشی، فقط باش!”

آیا می توانید با افرادی که کمال گرا هستند و انتظارات فوق العاده زیادی از خود دارند ارتباط برقرار کنید؟ سپس نوشتن این عبارت برای آنها چیزی است که اگر از افسردگی رنج ببرند آن را دوست خواهند داشت. همه تلاش می کنند بهترین باشند و هر روز پیشرفت کنند. با این حال، این امر باعث شده است که بسیاری از مردم انتظارات بسیار بالایی داشته و برای رسیدن به امر غیرممکن، “کامل” بودن، خود را تحت فشار قرار دهند.

بگذارید کسی که افسرده است بداند که واقعاً نیازی به انجام همه کارها به طور مداوم نیست و افرادی در آنجا هستند که از آنها به خاطر خود بودن قدردانی می کنند بسیار مهم است. به آنها اجازه می دهد تا حدی از این فشارها را کم کنند ، به آنها اجازه می دهد تا آرامش داشته باشند و بیشتر از آنچه دیگران فکر می کنند، روی خود تمرکز کنند.

4. “مهم نیست که چه اتفاقی بیفتد، من همیشه کنار تو و برای تو اینجا هستم”

یکی از اصلی ترین مواردی که مقابله با افسردگی را بسیار دشوار می کند این است که افرادی که به آن مبتلا می شوند خود را از تعاملات اجتماعی کنار می کشند. این اتفاق خواهد افتاد زیرا آنها احساس بار می کنند و احساس می کنند هیچ کس آنها را درک نمی کند.

این باعث می شود که آن ها احساس تنهایی بسیاری کنند، به همین دلیل است که بگویید که فارغ از اینکه چه اتفاقی بیفتد برای آنها در کنار آنها هستید، تأثیر فوق العاده مثبتی روی آنها خواهد داشت زیرا آنها می دانند کسی وجود دارد که می تواند به او اعتماد کنند. این امر باعث برقراری ارتباط بهتر و بازتر می شود، که ممکن است فقط کلید مقابله با افکار و احساسات منفی باشد و در نهایت به درمان بیماری کمک کند.

5. “این دوره موقتی بوده و تمام خواهد شد، ما با هم از آن عبور خواهیم کرد”

آیا می دانید افرادی که از افسردگی رنج می برند اغلب از آینده ناامید می شوند؟ جمله: “این هم می گذرد” واقعاً می تواند برای آنها به اندازه دنیا ارزشمند باشد. به هر حال، شما در واقع به آنها اعلام می کنید که در اینجا از آنها حمایت می کنید، در حالی که چشم انداز امیدوار کننده ای به آینده دارید.

بسیار طبیعی است که افرادی که دچار افسردگی هستند به دلیل تمام افکار و احساسات منفی که از سر آنها عبور می کند، دید خود را از دست بدهند. بنابراین، داشتن “ساعت زنگ دار” با یادآوری اینکه همه چیز در آینده بهتر خواهد شد و آنها فقط باید آن را تحمل کنند تا زمان آن فرا برسد، برای آنها بسیار مهم خواهد بود.

6. “آیا می خواهی غذای مورد علاقه ات را برایت بپزم یا بخرم؟”

آیا می توانید زمانی را به یاد بیاورید که گرسنه شده اید، اما دوست ندارید چیزی بپزید، و یکی از بهترین دوستان شما با غذای مورد علاقه شما ظاهر می شود؟ این ممکن است یک سناریوی بسیار خاص باشد، اما اگر آن را تجربه کرده باشید، احتمالاً می دانید که معنی آن چقدر است.

یکی از علائمی که مبتلایان به افسردگی نشان می دهند تغییر شدید در الگوی غذایی است. آنها اغلب برای تهیه یک غذا یا غذا خوردن بیش از حد خسته و بی انگیزه هستند، بنابراین ارسال پیامک برای آنها برای آنها بسیار بیشتر خواهد بود. آنها خواهند فهمید که شما چقدر به آنها اهمیت می دهید و چقدر مایل هستید از غذای مورد علاقه خود برای آنها بیاورید و با آنها در معاشرت باشید.

سخن پایانی

برای پایان دادن به این مقاله، اگر کسی را که از افسردگی رنج می برد می شناسید و احساس گم کردید که چه چیزی برای بهتر شدن آنها بگویید، هر یک از عبارات ذکر شده در بالا را امتحان کنید.

بسیاری از اوقات، افراد سعی می کنند راه حل های مستقیمی را پیدا کنند که مشکلاتی را که مردم افسرده با آن روبرو هستند، داشته باشند، اما در واقعیت، گاهی اوقات فقط حضور در کنار آنها و نشان دادن حمایت و مراقبت از شما کافی است و می تواند واقعاً معنای بیشتری از راه حل های مشخص داشته باشد.

منبع psych2go
مقالات مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.