اخبار و جشنواره ها

شخصیت اجرایی ESTJ

شخصیت اجرایی ESTJ فردی است برونگرا، مشاهده گر، متفکر و قضاوت کننده. آنها بردباری زیادی دارند و مصرانه در پی عقاید منطقی خود هستند. آنها در سختی ها مسیر استواری را طی می کنند و به همین دلیل اغلب به عنوان فرد ثبات بخش شناخته می شوند.

تیپ شخصیتی شما چیست!؟

یکی از ساده ترین راه های تشخیص تیپ شخصیتی خود، شرکت در تست شخصیت شناسی MBTI به صورت رایگان در سایت جعبه ابزار ذهنی است.

نظم عمومی پایه و اساس همه چیز است.

EDMUND BURKE

معرفی شخصیت اجرایی ESTJ

شخصیت اجرایی ESTJ نمایندگان سنت و نظم هستند و از فهم و شناخت خود از درست، غلط و قابل قبول برای دور هم جمع کردن خانواده ها و جوامع استفاده می کنند. ESTJ ها از ارزش‌های اخلاقی مانند صداقت، فداکاری و کرامت استقبال می‌کنند، آن ها به دلیل مشاوره ها و راهنمایی های هدایت بخششان مورد اعتماد دیگران هستند و از قرار گرفتن در مسیرهای دشوار خرسند می شوند. شخصیت اجرایی از دور هم جمع کردن دیگران احساس غرور می کند و اغلب نقش سازمان دهندگان اجتماعی را ایفا می‌کنند و به طور کلی تلاش بسیاری می کند تا خانواده ها و جوامع را برای دفاع از ارزش های سنتی و شرکت در جشن ها و رویدادهای محلی گرد هم آورد.

شخصیت اجرایی ESTJشخصیت اجرایی ESTJ حدود 11% جمعیت را تشکیل می دهد. بسیاری از رهبران معروف سیاسی و کسب و کار در سراسر جهان از تیپ شخصیتی ESTJ بوده اند. ESTJ ها به حاکمیت قانونی و مشروعیت معتقد هستند، در بیشتر مواقع سرمشق دیگران هستند و تعهد و صداقت هدفمندی را از خود نشان داده و به دنبال تنبلی و تقلب به خصوص در محیط کاری نیستند. اجرایی ها برای ساختن شخصیتی عالی از کارهای سخت و دشوار استقبال می کنند.

شخصیت اجرایی ESTJ از محیط اطراف خود آگاه هستند و در جهانی با حقایق روشن و قابل اثبات زندگی می‌کنند، آن ها در مقابل مخالفت های سخت همچنان به اصول خود پایبند هستند. شخصیت‌های اجرایی به سراغ چالش برانگیزترین پروژه ها می روند و با بررسی جزئیات و بهبود برنامه های اجرایی خود، پیچیده ترین وظایق را قابل دستیابی می کنند.

با این حال، شخصیت های اجرایی ESTJ به تنهایی کار نمی‌کنند، و انتظار اعتماد متقابل دارند. افراد دارای این تیپ شخصیتی از MBTI خود به وعده های ذکر شده عمل می کنند و انتظار دارند شرکا یا کارمندان آن ها نیز وطایف خود را به درستی انجام بدهند و اگر تنبلی، بی کفایتی یا دروغگویی از طرف کارمندان مشاهده شود، خشم و ناراحتی خود را ابراز می کنند. این مسئله باعث شده است تا ESTJها به انعطاف ناپدیر بودن شهرت یابند البته این جدیت در کار ناشی از باور به نظم و کارآمدی در جامعه است.

شخصیت اجرایی ESTJ شهروندان قانومندی هستند که می توان آن ها سرمشق خود قرار داد. ESTJها به همسایگان خود کمک می‌کند، به قوانین پایبند هستند و به مشارکت در رویدادهای جامعه و سازمان ها علاقه دارند.

چالش اصلی برای این تیپ شخصیتی است که بدانند همه افراد مسیر مشابه ای را طی نکرده و به شیوه ی یکسان عمل نمی کنند. یک رهبر واقعی نقاط قوت هر فردی را شناسایی می کند و نظرات تک به تک اعضای گروه یا سازمان را به رسمیت می شناسد. در این صورت است که ESTJ ها می توانند مسیر را طوری هموار کنند که برای همه ی اعضا مفید باشد.

نقاط قوت و ضعف شخصیت ESTJ

نقاط قوت ESTJ ها

نقاط قوت ESTJ

 • خود را وقف کارهای درست می کنند، دیدن هرچیز در مرزی کامل و بی قص یک تعهد اخلاقی برای فرد شخصیت مجری است. کسانی که در تیپ شخصیتی مجری جای دارند وقتی کار درستی را انجام می دهند احساس خوبی دارد و تا زمانی که ببینند کار درستی برای انجام دادن هنوز وجود دارد به تلاش خود ادامه خواهند داد.
 • اراده ای قوی دارند، اراده و خواست قوی باعث می شود خود را بتوانند وقف کاری کنند و فرد شخصیت مجری به خاطر مخالفت ها و مشکلات ساده از باورهای خود دست نمی کشد. تیپ شخصیت مجری بی امان از قوانین و ایده های خود دفاع می کند و برای اینکه تغییری در نظر خود ایجاد نماید باید شفاف و با قطعیت اشتباه بودن ان به او اثبات شود.
 • روراست و صادق هستند، تیپ شخصیتی مجری بیشتر از ایده ها و نظریات حقایق واقعی را باور دارد. جملات و اطلاعات درست و مستقیم پادشاه او هستند و شخصیت های مجری همیشه به سمت حقیقت برمی گردند. (چه آن را بخواهند یا نه)
 • صادق، صبور و قابل اعتماد، تیپ شخصیتی مجری تلاش می کند تا صداقت و روراستی را عملا نشان دهد، و در عین حال درست بودن و ثبات و پایداری نیز برای او اهمیت دارد.
 • می خواهد ترتیب و روال خاصی داشته باشد، آشوب و هرج و رمج باعث می شود همه چیز غیرقابل پیش بینی شود و چیزهای غیرقابل پیش بینی زمانی که بیشتر از همه به آن ها نیاز داشته باشید قابل اعتماد نخواهند بود. با در ذهن داشتن این مطلب، تیپ شخصیتی مجری به ایجاد نظم و امنیت در محیط با ایجاد قوانین، ساختارها و مشخص کردن نقش ها کمک می کند.
 • در سازماندهی افرادی عالی هستند، این تعهد به صداقت و داشتن استانداردهای مشخص باعث می شود افراد شخصیت مجری رهبرانی توانا و قابل اطمینان شوند. کسانی که در این تیپ شخصیتی هستند مشلی با تقسیم عادلانه ی کارها و وظایف با دیگران ندارند و این باعث می شوند بتوانند مدیرانی عالی باشند.

نقاط ضعف ESTJ ها

نقاط ضعف ESTJ

 • غیرقابل انعطاف و یک دنده، مشکل در سرسخت بودن این افراد در مورد کاری که انجام می دهند این است که افراد شخصیت مجری اغلب چیزی که بهتر کار می کند را جا می اندازند. همه چیز تا زمانی که به اثبات برسد در حد نظریه است و شخصیت های مجری سرسختانه به یک نظریه اعتماد می کنند و تا زمانی این کار را ادامه می دهند که شانس اثبات داشته باشد.
  با موقعیت های غیرمتعارف زیاد احساس راحتی نمی کنند، تیپ شخصیتی مجری از طرفداران واقعی سنت است و زمانی که ناگهان مجبور به امتحان کردن راه حل های ثابت نشده شود احساس ناراحتی و استرس زیادی خواهد داشت.
 • می خواهند همه را داوری کنند، تیپ شخصیتی مجری عقاید و باورهای خاصی در مورد چیزهای درست، غلط و قابل پذیرش در جامعه دارد. اجبار فرد مجری برای داشتن روالی خاص مرتبط با همه چیز و همه فرد است، و او این احتمال که ممکن است دو راه درست برای انجام کاری وجود داشته باشد را نادیده می گیرد. تیپ شحصیتی مجری از اینکه دیگران بدانند چه فکری می کنند احساس خجالت نداشته و مرتب کردن همه چیز را وظیفه ی خود می دانند.
 • روی موقعیت اجتماعی تمرکز زیادی دارند، تیپ شخصیتی مجری برای احترام دوستان، همکاران و جامعه احساس غرور می کند و با وجودی که پذیرش آن سخت است بسیار نگران نظرات دیگران هستند. افراد شخصیت مجری (خصوصا آن هایی که کمی سرکش تر هستند) می توانند به قدری گرفتار برآورده کردن توقعات دیگران شوند که از بیان نیازهای خود غافل بمانند.
 • به سختی می توانند احساسات خود را بیان کنند، این نشانه ای از بزرگترین ضعف تیپ شخصیتی مجری است: بیان احساسات و داشتن حس همدردی. کسانی که تیپ شخصیتی مجری هستند بسیار درگیر حقایق و موثرتین راهکارها می شوند به طوری که فراموش می کنند فکر کنند چه چیزی دیگران را شاد می کند یا به چه چیزهایی حساس هستند.
امتیاز دهید
مقالات مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.