اخبار و جشنواره ها

تیپ شخصیتی ESFJ (شخصیت نماینده)

شخصیت نماینده ESFJ فردی است با خصوصیات شخصیتی برون گرا، بصری و با دقت زیاد، احساساتی و اهل قضاوت. آن ها افرای جذاب بوده و روی مردم تمرکز دارند و از شرکت در مراسم های اجتماعی و حضور در جمع لذت می برند. دستاورهای این گروه تحت هدایت ارزش های قاطع آن ها قرار دارد و اغلب با اشتیاق دیگران را راهنمایی خواهند کرد.

تیپ شخصیتی شما چیست!؟

یکی از ساده ترین راه های تشخیص تیپ شخصیتی خود، شرکت در تست شخصیت شناسی MBTI به صورت رایگان در سایت جعبه ابزار ذهنی است.

یکدیگر را تشویق کنید، بلند کنید و تقویت کنید. زیرا انرژی مثبتی که به یک نفر سرایت می کند توسط همه ما احساس خواهد شد.

DEBORAH DAY

معرفی شخصیت نماینده ESFJ

کسانی که دارای خصوصیات شخصیت نماینده ESFJ هستند بسیار محبوب هستند. این تیپ شخصیتی در بین ما بسیار متداول است، آن ها چیزی حدود دوازده درصد از جمعیت را تشکیل می دهند. در دوران دبیرستان، فرد شخصیت نماینده ESFJ مشوق و هدایتگر شما خواهد بود، او به همه چیز شکل داده، نقاط توقف را در نظر گرفته و تیم را به سمت پیروزی و شهرت هدایت خواهد کرد. در دوران بعدی زندگی این افراد همچنان از حمایت دوستان و افراد مورد علاقه ی خود لذت می برند، دورهمی های اجتماعی را سازماندهی کرده و بهترین تلاش ممکن را انجام می دهند تا اطمینان یابند همه شاد هستند.

شخصیت نماینده ESFJ

صحبت کردن در مورد نظریه های علمی یا بحث و مناظره در مورد قوانین اصولا موضوعاتی نیستند که فرد شخصیت ESFJ برای زمانی طولانی به ادامه ی ان ها علاقه مند باشد. تیپ شخصیتی ESFJ بسیار نگران مد و ظاهر خود، موقعیت اجتماعی و جایگاه خود در مقابل افراد دیگر هستند. غیب کردن و کارهای این چنینی برای آن ها لذت بخش است اما بیشترین سعی خود را می کنند تا از این قدرت های خود برای خوبی استفاده کنند.

شخصیت نماینده ESFJ افرادی نوع دوست هستند و مسئولیت خود را بسیار جدی برای کمک کردن به دیگران و انجام کار صحیح ادامه خواهند داد. البته برای شخصیت نماینده ESFJ مهم است که به یاد داشته باشند افراد مختلف دارای پیش زمینه و دیدگاه های متفاوتی هستند و چیزی که ممکن است به نظر آن ها درست بیاید همیشه حقیقت مطلق نیست.

افرادی که این شخصیت را دارند از سلسله مراتب خوششان می آید و بیشترین تلاششان را می کنند تا به خود قانونی جایگاه خوبی بدهند، چه در خانه و چه در محیط کار.

شخصیت نماینده ESFJ با حمایت و برونگرایی خود همیشه نقطه ی توجه هستند، آن ها همانی هستند که همیشه برای چت کردن و خندیدن با همه فرصتی پیدا می کند. افراد شخصیت ESFJ از شنیدن در مورد فعالیت ها و روابط دوستان خود لذت می برند، جزئیات کوچک را همیشه به یاد دارند و همیشه آماده هستند تا با گرمی و حساسیت زیاد در مورد هرچیزی صحبت کنند. اگر اوضاع خوب پیش نرود فرد ESFJ متوجه موضوع شده و سعی می کند تا شادی را به گروه برگرداند.

به علت بیزار بودن از بحث و اختلاف، فرد تیپ شخصیت ESFJ بخش زیادی از انرژی خود را برای گسترش نظم اجتماعی صرف می کند و برنامه ریزی و کارهای سازمان دهی شده را به فعالیت هایی که انتهای مشخصی ندارند یا دورهمی های بدون هماهنگی ترجیح می دهد. کسانی که در این تیپ شخصیتی هستند تلش زیادی را صرف فعالیت هایی می کنند که برنامه ریزی کرده اند و اگر ایده های آن ها رد شده یا افراد دیگر علاقه ای به ایده هایشان نداشته باشند به سادگی احساساتشان آسیب خواهد دید.

وقتی صحبت از حساسیت زیاد می شود که بزرگترین چالش تیپ شخصیتی نماینده است، مردم ممکن است با شما مخالفت کرده و یا از شما انتقاد کنند، با وجودی که این ها می توانند آزاردهنده باشند اما بخشی از زندگی هستند. بهترین کاری که فرد ESFJ می تواند انجام دهد اجرا کردن کاری است که در ان می تواند بهترین باشد: یک مدل برای دیگران باشد، از چیزهایی که قدرت مراقبت از ان دارد را حفاظت کند و از اینکه افراد زیادی تلاش های او را تحسین کرده و قدر می دانند لذت ببرد.

نقاط قوت و ضعف شخصیت نماینده ESFJ

نقاط قوت ESFJ

نقاط قوت ESFJ

 • مهارت‌های عملی قوی: ESFJها مدیران عالی برای کارهای روزمره و تعمیر و نگهداری هستند و از مراقبت از نزدیکان خود لذت می‌برند.
 • مسئولیت پذیری زیاد: افرادی که تیپ شخصیتی ESFJ دارند، احساس مسئولیت قوی دارند و برای انجام تعهدات خود تلاش می کنند، اگرچه ممکن است گاهی اوقات این بیشتر ناشی از احساس انتظارات اجتماعی باشد تا انگیزه درونی.
 • بسیار وفادار: این افراد ارزش بسیار زیادی برای ثبات و امنیت دارند و یکی از قابل اعتمادترین کارمندها و شرکا هستند. ESFJها اصلی ترین عضو گروه های خانوادگی یا باشگاه اجتماعی هستند و همیشه می‌توان به افراد با این تیپ شخصیتی اعتماد کرد.
 • حساس و صمیمی: این شخصیت به دنبال هماهنگی است و عمیقاً به احساسات دیگران اهمیت می دهد و مراقب است که به کسی توهین نکند یا صدمه نزنند.
 • در برقراری ارتباط با دیگران خوب هستند: این ویژگی ها در کنار هم قرار می گیرند تا ESFJ را اجتماعی، صمیمی و دوست داشتنی کنند. شخصیت‌های نماینده نیاز شدیدی به «تعلق» دارند، و هیچ مشکلی با صحبت‌های کوچک یا پیروی از نشانه‌های اجتماعی برای کمک به آنها برای ایفای نقش فعال در جوامع خود ندارند.

نقاط ضعف ESFJ

نقاط ضعف ESFJ

 • نگران وضعیت اجتماعی خود هستند: نگرانی از موقعیت و نفوذ اجتماعی، که بر بسیاری از تصمیمات آنها تأثیر می گذارد و به طور بالقوه خلاقیت و ذهن باز آنها را محدود می کند.
 • انعطاف ناپذیری: ESFJها به آنچه از نظر اجتماعی قابل قبول است اهمیت زیادی می دهند و می توانند بسیار محتاط باشند، حتی نسبت به هر چیز غیر متعارف یا خارج از جریان اصلی انتقاد کنند. افراد با این تیپ شخصیتی گاهی اوقات اعتقادات خود را بیش از حد تحت فشار قرار دهند تا همرنگ جماعت شوند.
 • تمایلی به نوآوری یا بداهه سازی ندارند: همانطور که می توانند از رفتار “غیر معمول” دیگران انتقاد کنند، ممکن است تمایلی به خروج از مناطق امن خود معمولا به دلیل ترس متفاوت بودن، نداشته باشند.
 • آسیب پذیر در برابر انتقاد: ایجاد تغییر در این تیپ شخصیتی بسیار چالش برانگیز است. اگر شخصی، به ویژه یک فرد نزدیک به آنها، عادات، اعتقادات یا سنت های آنها را مورد انتقاد قرار دهد، بسیار تدافعی عمل می کنند و آسیب می بینند.
 • بسیار وابسته: باید قدردانی زیادی را بشنوند و ببینند. اگر تلاش آنها مورد توجه قرار نگیرد به دنبال جلب تحسین و تمجید دیگران می روند.

سازگاری ESFJها با تیپ های شخصیتی

 • سازگاری کاری: افراد دارای تیپ شخصیتی ESFJ انسان هایی اجتماعی اند که به طور غریزی به خواسته ها و نیازهای دیگران توجه دارند. آن‌ها با افراد دارای تیپ شخصیتی ESTJ که دارای الگوی فکری منطقی هستند و رهبران ذاتی محسوب می‌شوند به خوبی می‌توانند همکاری کنند.
 • سازگاری ارتباطی: برخی از تیپ‌های شخصیتی زمانی که با تیپ‌های شخصیتی مشابه جفت می‌شوند، به احتمال زیاد رابطه‌ی خوب و پابرجایی را تجربه می‌کنند. بر اساس تحقیقات صورت گرفته، افرادی که دارای تیپ شخصیتی قضاوت‌گر و حسی هستند، یعنی (ISTJ,ISFJ,ESTJ,ESFJ) وقتی با تیپ‌های شخصیتی که به (SJ) ختم می‌شوند، رابطه برقرار می‌کنند، در ۷۹٪ موارد از رابطه‌ی خود اعلام رضایت می‌کنند.
 • سازگاری عافطی: افراد دارای تیپ شخصیتی ESFJ که تحت تأثیر احساسات خود هستند، برای ایجاد تعادل در زندگی خود به منطق افراد دارای تیپ شخصیتی ISFP یا ISTP نیاز دارند.

 

 

امتیاز 5 از (1 مشارکت)
مقالات مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.